معرفی و دانلود کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی

عکس جلد کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی

کتاب با و بی‌تکلف درس‌های نویسندگی اورهان پاموک، نویسنده برنده نوبل ادبی است. این کتاب برای علاقه‌مندان به داستان‌نویسی بسیار راهگشا و کاربردی است.

کتاب با و بی‌تکلف (The Naive And Sentimental) که در واقع متن درس گفتار‌های اوست برای کلاس موسوم به Norton در دانشگاه هاروارد که سال 2011 چاپ شده است.

اُرهان پاموک (Orhan Pamuk) سال 1952 درست مثل قهرمان رمان‌هایش آقای جودت و پسران و کتاب سیاه در خانواده‌ای پرتعداد اما متمول در محله‌ی نیشان تاشی استانبول به دنیا آمد.

اولین رمانش آقای جودت و پسران را که حکایت خانواده‌ای متمول و پر تعداد است در سال 1982 نوشت که جوایز ملی "اُرهان کمال" و "کتاب سال" را برایش به ارمغان آورد. سال بعد رمان خانه خاموش را منتشر کرد که جایزه‌ی "prix de la découverte européen" را از آن خود کرد. رمان قلعه‌ی سفید (1985) که حکایتی است از رفاقت یک دانشمند عثمانی با برده‌ای از روم، به زبان انگلیسی و سپس تقریباً به تمامی زبان‌های اروپایی ترجمه شد و پاموک را نویسنده‌ای جهانی کرد.
رمان کتاب سیاه که بار دیگر بالاترین جایزه‌ی ادبی فرانسه را نصیبش کرد شهرت ارهان پاموک را دوچندان نمود.

در بخشی از با و بی‌تکلف می‌خوانیم:
رمان‌ها در واقع برای ما در حکم حیاتی دیگر هستند. درست مثل خواب از دید شاعر فرانسوی، ژرار دو نروال، رمان‌ها هم رنگ و لعاب، جذابیت و در عین حال عمق و پیچیدگی زندگی را شکل می‌دهند و سر و ته آن را از اشیاء، اشخاص و چهره‌هایی که می‌شناسیم لبالب پر می‌کنند. وقتی که رمان می‌خوانیم، درست مثل وقتی که خواب می‌بینیم، خارق‌العادگی چیزهایی که با آن‌ها مواجه می‌شویم بعضی وقت‌ها چنان درگیرمان می‌کند که مکان و زمان را به کل فراموش می‌کنیم و از جان و دل خود را به واقع در میان آن اشیاء و اشخاص و اتفاق‌ها احساس می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
وقتی مشغول خواندن یک رمان هستیم، در ذهن ما چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟
آقای پاموک، آیا قصه‌ی این رمان در واقع قصه‌ی زندگی واقعی خود شماست؟
شخصیت‌های ادبی، پیرنگ، زمان
کلمات، تصاویر، اشیاء
موزه‌ها و رمان‌ها
کانون مرکزی
حرف آخر
پیوست
هفائیستوس برای آخیلوس سلاح می‌سازد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی
نویسنده
مترجمعین له غریب
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۴۸
زبانفارسی
شابک978-964-351-881-3
موضوع کتابنگارش
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی

Mona abad
۱۴۰۱/۹/۲۷
هدف اصلی آقای پاموک از نوشتن این کتاب، درک هنر و ذات اصلی و مقصود و آرمان رمان است. رمانی که پشتش اندیشه باشد و نه فقط سرگرم کردن خواننده.   این کتاب، هم تجربه خواندن رمان برای ما از دیدگاه هنری روانشناسی و فلسفی اشاره دارد؛ البته با زبانی ساده و آوردن مثالهایی ملموس. و هم اینکه آقای پاموک را تجربه خودش از آفریدن رمان با ما به اشتراک گذاشته است. حتی از رمان نویس‌های دیگر و آفریدن شخصیتهایی که ماندگار شده اند، نوشته است.
سامان آزاد
۱۴۰۰/۹/۱۵
اقاااا چقدررر خوب شده کتابراه عین کتابخوان گوگل شده علامت زدناش. مثل بقیه کتابخونا نیست هایلایتش عین اینه که کل صفحه رو رنگ زدی.
مرسی کتابراه
a.r armin
۱۳۹۶/۸/۷
خوب بود. با این حال که اولین کتاب آموزشی در مورد رمان نویسی بو که خواندم یه چیزهایی در حد خودم ازش یاد گرفتم
تو م.آ
۱۳۹۸/۷/۲
آموزه‌هایی ارزشمندی داشت ولی کاش ترجمه‌ی بهتری میداشت.. خوندنش برای تمام عاشقان نوشتن امر واجبه.
babak Taheri
۱۴۰۱/۶/۵
کتاب آموزشی خیلی کاربردی و جالبی هست
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی

برای دریافت کتاب با و بی‌تکلف: درس گفتارهای داستان نویسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.