معرفی و دانلود کتاب 1984

عکس جلد کتاب 1984
قیمت:
۳۴۰۰۰ ۲۰۴۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 1984

«برادر بزرگ مراقب توست.» جورج اورول در کتاب 1984 پادآرمان‌شهری را به تصویر می‌کشد که در آن همه‌چیز به‌شدت تحت کنترل است و آزادی افراد و حریم خصوصی آن‌ها پایمال می‌شود. این کتاب تحسین‌شده، که جزو 100 رمان برتر به انتخاب کتابخانۀ مدرن است، بیانیه‌ای سیاسی بر ضد حکومت‌های تمامیت‌خواه به شمار می‌رود.

دربارۀ کتاب 1984:

همه‌چیز تحت نظارت است؛ دستگاهی در خانه‌ها نصب است که می‌تواند تصویر و صدای افراد را شبانه‌روز مخابره کند. حزب تعیین می‌کند که مردم می‌توانند چه‌کار کنند، کجا بروند، با چه کسانی صحبت کنند، به چه چیزی فکر کنند و چه اعتقادی داشته باشند. غذا کم است، ساختمان‌ها مخروبه‌اند، و عشق‌ورزی ممنوع است. اما کتاب 1984 (Nineteen Eighty-Four) ماجرای مرد و زنی است که می‌کوشند، دور از چشم حزب، عشق را تجربه کنند.

جورج اورول (George Orwell) در سال 1949 کتابی نوشت که آینده‌ای را به تصویر می‌کشد که در آن «جنگ صلح است»، «آزادى بردگى است»، و «نادانى توانایى است». اما در این میان، وینستون و جولیا می‌دانند که حزب دروغ می‌گوید و حقایق را تحریف می‌کند. 1984 ماجرای طغیان و عصیان این دو نفر در کشوری است که برادر بزرگ مراقب آن‌ است.

رمان 1984، که یکی از تحسین‌شده‌ترین رمان‌های مدرن است، تأثیری چشمگیر نه‌تنها بر نویسندگان پس از خود بلکه بر فضای فکری خارج از حیطۀ ادبیات گذاشته است، به‌طوری که بسیاری از اصطلاحات این کتاب مانند «برادر بزرگ»، «زبان نوین»، «وزارت حقیقت» و «دوگانه‌باوری» وارد زبان روزمرۀ مردم شده‌اند.

این کتاب، که به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده، بارها توسط مترجمان مختلف به فارسی نیز برگردانده شده است. در ترجمۀ حمیدرضا بلوچ از این کتاب، مقدمۀ اریک فروم، روان‌شناس اجتماعی مشهور، نیز افزوده شده که فروم در آن اذعان می‌کند که کتاب حاضر به همگی هشدار می‌دهد که اگر روند تاریخ دچار تغییر نشود، انسان‌ها ویژگی‌های انسانی خود را از دست خواهند داد و به ماشین‌هایی بی‌روح تبدیل خواهند شد.

اقتباس‌های فرهنگی از کتاب 1984:

از رمان 1984 تابه‌حال چندین اقتباس سینمایی، تلویزیونی، رادیویی و نمایشی شده است که ازجملۀ آن‌ها می‌توان به فیلم‌هایی به همین نام ساختۀ 1956 (به کارگردانی مایکل اندرسون) و 1984 (به کارگردانی مایکل رادفورد) اشاره کرد.

در سال 2005 یک اپرا و در سال 2015 یک باله نیز بر اساس این کتاب مشهور ساخته شده است.

افتخارات کتاب 1984:

- نامزد دریافت جایزۀ لوکس برای بهترین رمان علمی‌تخیلی در تمام دوران در سال 1987
- جزو صد رمان برتر انگلیسی‌زبان از سال 1923 تا 2005 به انتخاب تایم
- جزو صد رمان برتر به انتخاب کتابخانۀ مدرن
- جزو صد کتاب قرن به انتخاب لوموند
- جزو فهرست برترین رمان‌های انگلیسی‌زبان گاردین

کتاب 1984 برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب درخشان و تأثیرگذار را به کلیۀ علاقه‌مندان ادبیات پیشنهاد می‌کنیم.

با جورج اورول بیشتر آشنا شویم:

اریک آرتور بلر که با نام جورج اورول می‌نوشت متولد 1903 و درگذشتۀ 1950 است. اورول بیش از هر چیز با دو رمان خود به نام‌های «قلعۀ حیوانات» و «1984» شناخته می‌شود، اما غیر از این دو اثر، کتاب‌ها و مقالات دیگری نیز منتشر کرده است که از جملۀ آن‌ها می‌توان به «تنفس در هوای تازه»، «دختر کشیش» و «آس‌وپاس‌های پاریس و لندن» اشاره کرد.

اورول هفت ماه پس از انتشار کتاب 1984 بر اثر بیماری سل درگذشت و هیچ‌وقت فرصت آن را پیدا نکرد که سال 1984 را با چشمان خود ببیند، اما اثرش برای همیشه در ادبیات جهان ماندگار شد.

در بخشی از کتاب 1984 می‌خوانیم:

مراسم ابراز تنفر به اوج خود رسید. اکنون دیگر صداى گلداشتاین به بع‌بع گوسفند تبدیل شده بود و براى لحظه‌اى چهره‌اش نیز به‌طور کاملى شبیه گوسفند شد. سپس چهره‌ى گوسفند به یک سرباز مهاجم اوراسیایى تغییرشکل یافت و مسلسل دستى‌اش به‌گونه‌اى سهمگین و وحشتناک مى‌غرید و گویى داشت از صفحه‌ى سخنگو بیرون مى‌آمد، به‌همین جهت افراد ردیف جلو در جاى‌شان خود را عقب کشیدند؛ اما در همان لحظه، چهره‌ى متخاصم محو شد و چهره‌ى برادر بزرگ با موها و سبیل‌هاى مشکى‌اش نمایان شد. چهره‌اى سرشار از قدرت و آرامش عجیب و آن‌چنان بزرگ که تاحدودى تمام صفحه را پوشاند. هیچ‌کس نمى‌شنید برادر بزرگ چه مى‌گوید. حرف‌هایش فقط چند کلمه‌ى تشویق‌کننده بود، مانند چیزهایى که در بحبوحه‌ى میدان جنگ مى‌گویند، تک‌تک آن‌ها را نمى‌توان تشخیص داد؛ ولى صِرف بیان شدن‌شان اعتمادبه‌نفس ایجاد مى‌کند. بعد کم‌کم چهره‌ى برادر بزرگ کم‌رنگ شد و به‌جاى آن سه شعار حزب با حروف سیاه و بزرگ خودنمایى کرد: جنگ صلح است. آزادى بردگى است. نادانى توانایى است.

به‌ظاهر تصویر برادر بزرگ چند ثانیه‌ى دیگر هم بر روى صفحه باقى بود؛ چنان‌که گویى تأثیر او بر مردمک چشم آدم‌ها آن‌قدر پایدار است که بى‌درنگ پاک نمى‌شود. زن موحنایى خودش را به پشتى صندلى جلویى‌اش تکیه داد. با نجوایى آرام و صدایى لرزان چیزى شبیه «اى نجات‌دهنده‌ى من!» مى‌گفت و دستش را به‌سمت صفحه‌ى سخنگو دراز کرده بود. پیدا بود درحال راز و نیاز و عبادت است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 1984
نویسنده
مترجمحمیدرضا بلوچ
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۸
زبانفارسی
شابک978-964-453-064-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۰۰۰ ۲۰۴۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 1984

رها
۱۴۰۱/۸/۷
این کتاب را به واسطه تعریفهای که راجع بهش شنیده بودم خواندم ولی اصلا گیرا نبود و در هر چند صفحه که می‌خوندم میخواستم ولش کنم، کاملا سیاسی بود و آینده انسانها و کشورها را نشان میدهد. این کتاب نویسنده به جذابی و گیرایی قلعه حیوانات نبود و شروع داستان و پایان آن به یک شکل ایجاد نشد اول داستان خیلی طول کشید تا به اصل داستان رسید و آخرش خیلی سریع تموم شد، کسانیکه به سیاست و شکنجه علاقمندند شاید از این کتاب خوششون بیاد در غیر اینصورت اصلا جذاب نیست و موضوع آن را می‌شود در یک صفحه خلاصه کرد و خواندنش خیلی مفید نیست و چیزی از آن نمی‌شود یاد گرفت که مفید باشد. با نخواندنش هم چیزی را از دست نمی‌دهیم.
شایان عبدی بسطامی
۱۴۰۱/۵/۲۴
کتاب فوق العاده‌ای بود. من کتاب‌های زیادی رو خوندم ولی این کتاب برام ارزشمند بود چون دید جالبی به مسائل سیاسی و سمتی که جامعه داره به سمتش میره داره
فقط تنها ایرادی که میتونم ازش بگیرم اینه که قسمت‌های پایانی کتاب از نظر زمانی خیلی سریع تر میگذرن تا قسمت‌های اولیه و میانی و بنظرم میتونست طولانی تر باشه
اما در کل از این کتاب و ترجمه اون راضی هستم و پیشنهاد میکنم که بخونید
نوید ربانی
۱۴۰۱/۳/۱۹
من هم کتاب و خوندم هم فیلمش دیدم و بینهایت منتظر فیلم جدیدی هستم که داره ساخته میشه برای این کتاب توصیه میکنم بعد از خوندنش اگه مایل بودید فیلم هم ببینید با اینکه برخی جزئیات داخل فیلم نیامده یا تغییر کرده
Tayebe Ahmadi
۱۴۰۱/۷/۲۹
متاسفانه اکثرپیشبینی‌ها در این کتاب درست از آب دراومده دنیا دنیای دروغ وتضعیف وخرد کرده روحیه‌ها شده کتاب بسیار فوق العاده وجذابی بود
س
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
عالی بود از دستش ندید و به شدت توصیه میشه
مهدی گراوند
۱۴۰۱/۳/۸
دید جالبی داره، می تونه برای برسی جوامع بکار بره
لیلا حسینی
۱۴۰۱/۱۱/۳
کتابی ارزشمند👌👌👌
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب 1984

برای دریافت کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.