معرفی و دانلود کتاب 7 اختاپوس پزشکی

عکس جلد کتاب 7 اختاپوس پزشکی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب 7 اختاپوس پزشکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 7 اختاپوس پزشکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 7 اختاپوس پزشکی

کتاب 7 اختاپوس پزشکی به قلم جان تیلدن، به شما نشان می‌دهد که چگونه به کمک مواد غذایی و طبیعی می‌توان بیماری‌ها را درمان نمود.

میل به سلامتی محدود به مرزهای حرفه‌ای، جغرافیائی، سنی و ملی نمی‌شود. مشکلات تمدن مدرن، از بین بردن آب و هوا، گیاهان و حیوانات و تحمیل سرعت و شتاب بسیار زیاد بر زندگی امروزی باعث می‌شود که انسان با دقت بیشتری سراغ درمان‌های طبیعی برود، نه دستاوردهای داروسازان.

این را می‌توان به یکی از حوزه‌های مدرن پزشکی نسبت داد که بهداشت طبیعی یا به نوعی طبیعت درمانی (Naturopathy) می‌نامند و معتقد است تمام بیماری‌ها باید به عنوان تلاش بدن در نظر گرفته شود تا بتواند خود را از انباشت مواد زائد و مسموم پاک کند. یک ارگانیسم زنده، بی‌نقص‌ترین مکانیسم بی‌نظیر، دارای قدرت کافی برای بازگرداندن سلامت طبیعی است، حتی اگر آسیب جدی دیده باشد. خود درمانی بر اساس قوانین طبیعت مبتنی بر یک روش طبیعی زندگی است.

طبیعت درمانی در واقع روش درمان بیماری از راه خوراک، گیاهان، آفتاب، ورزش و ... و پرهیز از دارو و جراحی است. درمان‌های طبیعی یک سیستم پزشکی شامل روش‌های طبیعی مختلف است که به تحریک نیروی حیاتی بدن کمک می‌کند. به عبارت دیگر در لذت بردن از زندگی بدون دارو، تغذیه مناسب اولین گام لازم برای این مهم است.

پزشکان طبیعت درمانی سموم غیر مستقیم را عامل تقریباً همه بیماری‌های بدن می‌دانند. لحظه‌ای ناگزیر فرا می‌رسد که دستگاه گوارش خسته شود. کبد و کلیه‌ها به مرز انفجار می‌رسند تا بدن را از مسمومیت ساعتی و هر لحظه‌ای نجات دهند. با این حال مقدار مشخص سم در خون باقی مانده است که رگ‌های خونی، در درجه اول مویرگ‌ها و سپس رگ‌های بزرگ‌تر را تحت تأثیر قرار می‌دهند که دسترسی به مقدار کافی از مواد مغذی و اکسیژن به مغز، قلب، ریه‌ها و ... را محدود می‌کند و زمانی که دیگر از کار می‌افتند و سرطان پایان تلخی است.

جان تیلدن (John Henry Tilden) به عنوان اصلاح‌طلب بزرگ در زمینه تغذیه دست به نگارش کتاب 7 اختاپوس پزشکی (Toxemia explained: the true interpretation of the cause of disease) زده است. نام تیلدن هنوز هم اغلب در آثار پزشکان آمریکائی ذکر شده است. تیلدن معتقد بود که هر فردی باید بتواند از بیماری‌ها جلوگیری کند و انرژی خود را حفظ کند.

به گفته وی بعد از 35 سالگی مردم نباید غذای نشاسته‌ای بخورند یا باید آن را بسیار کم کنند. ترکیبات غذائی تیلدن به اصل استفاده جداگانه از غذاهائی که باعث افزایش تخمیر یا فساد در روده می‌شود پایبند بود. برای مثال تخم مرغ که با نان یا غلات خورده می‌شود به نظر وی باعث افزایش تخمیر در دستگاه گوارش، کاهش کارائی را به دنبال دارد. از نظر او اصل اول یک رژیم غذائی، یک غذای سالم برای صبحانه، ناهار و شام است.

باید گفت این کتاب در زمینه بهداشت طبیعی منبع موثقی است. تیلدن در این کتاب می‌گوید که مسمومیت در سیستم بدن شما پایه و اساسی برای اضافه وزن و سایر بیماری‌ها است. اگر بدنتان را از مسموم شدن حفظ کنید، نعمت برخورداری از وزنی متعادل را از آن خود کرده‌اید

در بخشی از کتاب 7 اختاپوس پزشکی می‌خوانیم:

علمی که باعث افزایش بیماری‌ها شود مایه تأسف است. این واقعیت نفرت‌انگیز پزشکی به مثابه واقعیت شرک در دین است. پزشکی که هر ناخوشی متفاوت روی بخش‌های مختلف یک سیستم را بیماری جدا می‌داند وقتی که همه آن‌ها از یک علّت ناشی شده است به مثابه انسان‌های بی تمدن و ناآگاهی است که آب، شبنم، یخ، برفک و برف را به عنوان ماهیت و جوهر متفاوت در نظر می‌گیرد.

پزشکی که ناخوشی‌های مرضی و بیمارگونه در هر بخش بدن که در شکل و درجه متفاوت‌اند اما از یک علّت ناشی می‌شوند را بیماری جداگانه می‌داند به مثانه فیلسوفی است که شبنم، یخ، برفک و برف را تغییرات و دستکاری آب می‌داند. در حالی که به سادگی همه آن‌ها در غیاب گرما به وجود آمده‌اند. پزشکی باید به مرگ و میر انسان‌ها که ناشی از تجویز داروها بخاطر اسم‌های مختلف بیماری‌هاست پایان بدهد. و اگر به موقع انجام شود ما را از اشتباهات انبوهی که سال‌ها در پزشکی انباشته شده است نجات خواهد داد.

در واقع اشکال نام‌گذاری سیستماتیک بیماری‌ها از آن جا است که بر پایه علّت‌های بی‌ربط پایه‌ریزی شده است و این آزارنده‌ترین و ناراحت کننده‌ترین بخش خرافه‌های پزشکی است. پزشکی که بتواند یک بیماری را با دانش بنیادی درمان کند به منزله درمان تمام بیماری‌ها است و این بخاطر این است که علّت‌ها یکی است. یعنی علّت تمام بیماری‌های متابولیک یکی است.

تفاوت هست بین پزشکی که بر اساس طبقه‌بندی و انواع بیماری نسخه می‌نویسد تا پزشکی که تنها بر اساس اصول بنیادی تجویز می‌کند و این تفاوت دانشی است که ما از طبیعت به دست می‌آوریم و به ما عرضه می‌شود با چشم اندازی که آن را از ته یک چاه به دست می‌آوریم تا چشم اندازی که از قله یک کوهی که کل آسمان را تسخیر کرده بدست می‌آید تفاوت از زمین تا به آسمان است.

فهرست مطالب کتاب

سخن مترجم
پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: تعریف مسمومیت
فصل دوم: شرح مسمومیت
ارزش علائم شناسی
حقایقی که افراد مشهور تجربه میکنند
تست‌های علمی
بحران‌ها
تمام بیماری‌ها زمانی بیگناه بودند
باور جمعی
بیائید با هم استدلال کنیم
چطور بی نهایت را اندازه بگیریم
مسمومیت عامل اصلی تمام بیماری‌ها
میکروب مرگبار
پزشکی در جستجوی درمان است
میکروب‌ها علّت بیماری
اهمیت انرژی عصبی
حفظ انرژی مهم‌ترین معیار شفابخش
چرا ضعف علّت است و بیماری نیست
فصل سوم: ضعف عمومی است
فصل چهارم: تعادل
ایمن سازی
تشخیص یک فریب پزشکی
مسمومیت خون درک بیماری را ساده می‌کند
شرح بدخیمی حاد
چه چیز مرگبار است
جمع بندی
فصل پنجم: علّت‌های ضعف
عادت‌های تضعیف کننده
نوزادان
کودکان
اجبار غذا خوردن برای افزایش وزن
لوس کردن و بد عادت کردن کودکان
ترس
بزرگسالان
نگرانی‌های شغلی
تن‌پروری
پرخوری
تملّق و چاپلوسی
فصل ششم: بازنگری
چند توصیه
ترکیب سالاد تیلدن
ورزش‌های انقباضی تیلدن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 7 اختاپوس پزشکی
نویسنده
مترجمفاطمه الهوئی نظری
ناشر چاپیانتشارات آفتاب گیتی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-245-041-0
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 7 اختاپوس پزشکی

انسیه انارکی
۱۳۹۹/۶/۳۱
تمرکز بر طبیعت همواره نتایج سودمندی به دنبال دارد و احتمال سلامت ما نیز با انتخاب سبک زندگی سازگار با طبیعت وجودمان افزایش می‌یابد، در موارد نادر بیماری هم درمان‌های طبیعی روند درمان را تسهیل خواهد کرد. کتاب هفت اختاپوس پزشکی با همت و ترجمه سرکار خانم الهویی نظری، کوششی برای بسط و تفسیر این دیدگاه است. با تشکر از نویسنده و مترجم گرامی.
وحید فرشیدپور
۱۴۰۱/۶/۲۶
وقتی یک پزشک درباره اثرات تغذیه بر روی سلامتی می‌نویسه باید پشتش ایستاد و نماز خواند. این کتاب با این قدری به مسایل علمی نگاه می‌کنه ولی در کل بسیار مفیده برای کسانی که می‌خوان از تغذیه طبیعی برای رسیدن به تغذیه تلاش کنن.
محبوبه بهاری
۱۳۹۹/۶/۳۰
این کتاب اشاره به درمان غیر دارویی دارد که بسیار مورد توجه و نیاز جوامع امروز است با توجه به افزایش موارد مضر در محیط زیست برای انسان و خطر ابتلا به انواع بیماری‌های لاعلاج این کتاب بسیار مفید و چاره ساز است
فریبا صدری
۱۳۹۹/۶/۳۰
این کتاب برای علاقه مندان به درمان توسط گیاهان دارویی پیشنهاد می‌شود. سپاسگزارم از خانم نظری مترجم گرامی این کتاب🙏
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب 7 اختاپوس پزشکی

برای دریافت کتاب 7 اختاپوس پزشکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.