معرفی و دانلود رایگان خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

عکس جلد خلاصه کتاب پیامی به گارسیا
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

کتاب پیامی به گارسیا (چکیده کتاب) نوشته‌ی آلبرت هابرد، روش صحیح مسئولیت‌پذیری و چگونگی تلاش برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کار را به شما می‌آموزد.

درباره کتاب پیامی به گارسیا:

کتاب پیامی به گارسیا (A Message to Garcia) بیان کننده ارزش ابتکار عمل فردی و وظیفه‌شناسی در انجام کار است. نویسنده کتاب، آلبرت هابرد برای نشان دادن این مطلب داستان سرباز شجاعی به نام رووآن را روایت می‌کند که وظیفه داشت در جنگ میان اسپانیا و آمریکا پیام مهمی را از طرف ویلیام مک کینلی، رئیس جمهور آمریکا برای رهبر کوبا، کالیکسو گارسیا ببرد. او برای انجام این کار باید تمرکز و توان بالایی داشته باشد تا بتواند وظیفه‌اش را به خوبی انجام دهد.

تاکنون بیش از چهل میلیون نسخه از کتاب پیامی به گارسیا به زبان‌های مختلف چاپ و ترجمه شده است.

آلبرت هابرد درباره نوشتن کتاب پیامی به گارسیا می‌گوید:

با یکی از دوستانم مشغول صحبت و صرف چای بودیم. او گفت قهرمان اصلی جنگ کوبا رووآن بود. چون او بود که به تنهایی پیام را به گارسیا رسانده بود. حق با دوستم بود قهرمان کسی است که وقتی مسئولیت کاری را به عهده می‌گیرد آن را به درستی و تمام و کمال انجام می‌دهد.

بعد از آن که با دوستم صحبت کردم مقاله‌ی پیامی به گارسیا را نوشتم و تصمیم گرفتم آن را بدون عنوان در مجله چاپ کنم. بعد از چاپ مجله تقاضا برای دریافت شماره ماه مارس بسیار زیاد بود و دلیلش چاپ همان مقاله در آن شماره بود. بعد از مدتی این مقاله به صورت یک کتابچه با عنوان پیامی به گارسیا منتشر شد. این کتاب مورد توجه شاهزاده روسی قرار گرفت و به زبان روسی ترجمه و به دست کارمندان راه آهن روسیه رسانده شد.

در جنگ بین روسیه و ژاپن هم هر سرباز روسی نسخه‌ای از این کتاب را به همراه داشت. این نکته مورد توجه امپراطوری ژاپن قرار گرفت و کتاب به زبان ژاپنی هم ترجمه شد و در اختیار تمام کارکنان دولت و نظامیان و غیر نظامیان ژاپنی قرار گرفت. گفته می‌شود هیچ اثر ادبی مانند پیامی به گارسیا در زمان حیات نویسنده‌اش این چنین مورد استقبال قرار نگرفته است.

آلبرت هابرد را بیشتر بشناسیم:

البرت گرین هابرد (Elbert Hubbard) نویسنده، ناشر، هنرمند و فیلسوف آمریکایی‌ست که یکی از تاثیرگذارترین نمایندگان در حوزه هنر صنایع دستی بود و مشهورترین نوشته او پیامی به گارسیا است.

او که در هادسون ایلینویز بزرگ شد، در اوایل فعالیت خود فروشنده مسافرتی شرکت صابون لارکین بود. هابرد یکی از بنیان‌گذاران جامعه صنعتگرهای «رویکرافت» است؛ جایی که یکی از بخش‌های تأثیرگذار جنبش هنر و پیشه شناخته می‌شود. در حال حاضر برخی از ساختمان‌های پردیس رویکرافت باقی مانده و ترمیم شده‌اند تا مردم از آنجا بازدید کنند. سرانجام هابرد همراه با همسر خود در سال 1915 سوار بر یک کشتی در دریا غرق شد.

مطالعه کتاب پیامی به گارسیا به چه کسانی توصیه می‌شود؟

مطالعه این کتاب مناسب کسانی است که به آثار انگیزشی در زمینه تجارت، مدیریت و موقیت در کسب و کار علاقه دارند.

جملات برگزیده کتاب پیامی به گارسیا:

- آنچه مردان جوان نیاز دارند دانشِ کتابی، یا آموختن درباره این و آن نیست، بلکه ایجادِ اراده‌ای است در آنان که به اعتمادِ دیگران خیانت نکنند تا بی‌معطلی دست به کار شوند تا انرژی‌شان را متمرکز کنند.

- افراد بی‌کفایت و نالایق برای همیشه حذف می‌شوند. اینجا قانونِ جنگل حکم‌فرماست، یعنی بقای اصلح. منفعت شخصی، هر کارفرمایی را وامی‌دارد اصلح را در کنار خود نگاه دارد، یعنی کسانی که می‌توانند پیامی را به گارسیا برسانند.

- اگر فرصتی برای تعالی و الهام‌بخشی داشته باشم، بهتر است از طریق سرمشق، استنتاج و اشاره باشد تا اجبار و امرونهی.

در بخشی از کتاب پیامی به گارسیا می‎خوانیم:

مردی را می‌شناسم بسیار باهوش که نمی‌تواند کسب‌وکار خودش را راه‌ بیاندازد و به‌ هیچ‌وجه به کارِ دیگران ‌هم نمی‌آید؛ زیرا همواره با این سوء ظنِ احمقانه سر می‌کند که صاحب‌کارش حقش را پایمال می‌کند، یا قصد دارد حقش را پایمال کند. این مرد نمی‌تواند امر و نهی کند؛ و امر و نهی دیگران را هم نمی‌پذیرد. اگر زحمت رساندنِ پیامی برای گارسیا به چنین فردی سپرده شود، احتمالاً پاسخش چنین خواهد بود: «خودت زحمتش را بکش!» این مرد اکنون در خیابان‌ها پرسه می‌زند و به دنبال کار می‌گردد در حالی که باد صفیرکشان به درونِ کت مندرس و نخ‌نمایش نفوذ می‌کند. کسی که او را بشناسد جرأت استخدامش را ندارد؛ زیرا این آدم، عصارۀ نارضایتی و گله و شکایت است. منطق، راهی به این آدم ندارد و تنها چیزی که مؤثر می‌افتد لگدی است که او را به بیرون هدایت کند!

خوب می‌دانم که فردی با چنین نقصِ اخلاقی به اندازه فردی معلول، مستحق ترحم است؛ اما در میانۀ ترحم و دلسوزی‌مان بیایید، اشکی نیز بریزیم برای آن کسانی که با چنگ و دندان می‌خواهند کسب‌وکاری بزرگ را به پیش ببرند که ساعاتِ کاری‌شان پایانی ندارد؛ و تقلای بی‌پایانشان برای کنترلِ افرادِ لاقید و بی‌کفایت، احمق و نمک‌نشناس، موهایشان را سفید کرده است؛ همان افرادِ لاقیدی که اگر به خاطرِ کسب‌وکار این کارفرمایان نبود اکنون گرسنه و بی‌خانمان بودند.

فهرست مطالب کتاب

درباره ره‌آورد مدیریت
مقدمه
یادداشت نویسنده
پیامی به گارسیا
زندگی در وفور نعمت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب پیامی به گارسیا
نویسنده
مترجمزهره نوروزی
ناشر چاپی ماهنامه ره آورد مدیریت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب اقتصاد و مدیریت، خلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

Mm
۱۴۰۱/۵/۲۸
خوب بود کوتاه مفید و مختصر،،
در هر جایگاه و مرتبه و شغل و فرهنگی بهترین خودت باش،،،
یاد خودم افتادم بابام یا مامانم یه چیز میخوان کلی سوال پیچ میکنم اخرش میگن نمیخواد،،،
😝😂😂😂متحول شدم
آنچه مردان جوان نیاز دارند دانشِ کتابی، یا آموختن درباره این و آن نیست، بلکه ایجادِ اراده‌ای است در آنان
که به اعتمادِ دیگران خیانت نکنند تا بی‌معطلی دست به کار شوند تا انرژی‌شان را متمرکز کنند: کار را به سرانجام برسانند - «پیام را به گارسیا برسانند.»
اون دوصفحه اخر هم خیلی قشنگ بود اگر انجام بدیم،،، ولی واقعا یهو معروف شده چهل ملیون چاپ شد ازش احسنت،،،
پیام به گارسیا برسانید،،
سجاد بشکار
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
سلام. این کتاب به صراحت تمام بیان میکند که تنبلی را‌ در هرکاری کنار بگذارید و مسئولیت تمام و کماله کاری را که خود برعهده گرفته اید را به نحو احسنت و در عالی‌ترین نوع خود انجام دهید.
به طور خلاصه میتونم بگم که در انجام همه‌ی کارها از کوچکترین تا بزرگترین میتوان یک اصل را در نظر گرفت (بهانه یا برای
اراده؟) چونکه انجام ندادن و ناقص یا از روی بی علاقگی، همیشه تعداد بیشماری بهانه وجود دارد ولی برای انجام کاری کافیست اراده از خود نشان دهید. ختم کلام.
زهرا جباری
۱۳۹۹/۸/۲۸
کتاب خیلی عالی بود حیف ک کوتاه بود. از خوندن این کتاب لذت بردم🙂
درضمن آخه آدم بدون اینکه بدون چکاری رو انجام میده، و. کدوم مسیر رو میره، میشه یه مرده متحرک
بنظرم هر انسانی حق داره دلیل رفتار یا کاری ک میخواد انجام بده رو بدونه. نظر شما چیه؟
مریم قابلی
۱۴۰۰/۲/۲
کتاب جالبی بود، به نکته جالب وپراهمیتی اشاره کرد، اینکه افراد درجایگاهی که قراردارند سعی نمیکنند بهترین باشند وتلاشی هم برای ارتقا خودانجام نمیدهندواین مسئله مهم درایجادعقب افتادگی وفقرجوامع رودرپی داره، خلاصه مطلب اینکه انسان پرتلاش همیشه ازجایگاه خوبی برخوردارمیشه وازاین انسانهابایدبه طورشایسته‌ای تجلیل کردتااین حسن اخلاق ماندگاربشه.
محمد محمدپور
۱۴۰۱/۴/۲۰
منظورنویسنده درزمان نگارش این مقاله همون چیزهایی است که امروزدرمملکت ما تحت عنوان مدیریت منابع انسانی وبیشترانتخاب نیروی کاربرمبنای رقابت وشایسته سالاری توسط کارفرمایان انجام می‌گیرد، است.
دربرخورداول شایدبه مذاق خیلی‌ها خوش نیاد، اما رمز ماندگاری درموقعیت شغلی وحفظ آن درروزگارحال پیروی ازهمین شیوه است.
مجید تنکابنی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
به نظرم بیشترین چیزی که مکمل خواندن کتاب هست، عملکردوتجربه‌ای هست، ازپس هرشکست وموفقیت؛
امیدوارم کسانی که در عملکردهای زندگی روزانه شان دوچار خستگی و ناامیدی می‌شوند، برای لذت بردن از زندگی لاعقل یک باراین کتاب کوتاه و قابل به فهم را بخوانند.
متیا متینایی
۱۴۰۰/۱/۲
خیلی خوب بود. کار با تفکری شروع میشه و برای انجامش باید بلند شیم. شروع کردن کار آسون تره و به انجام رسوندنش مشکله و نیاز به تلاش داره.
زندگیمون خیلی وقته شروع شده و هنوز پیشرفتی نبوده چون خودمون با افکارمون جلوی پیشرفت رو میگیریم. موفق باشید👍
اناهیتا کریمی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
کتاب خوبی بود حیف که کوتاه بود ولی تابع کار فرما بودن تمام و کمال صحیح نیست حتی اگه بهت حقوق بده مقایسه گارسیا با کارگر روزمزد از نظر گوش به فرمان بودن خیلی اشتباه بود همون طور که اویل کتاب گفته شد نویسنده خیلی شانس اورد 😉😉
Javad Kohsari
۱۳۹۹/۸/۳۰
عالیه
روزی که خواستم شرکت خودمو راه بندازم جمله‌هایی از این کتاب رو به دیوار میزنم تا کارمندان هر روز بخونن
به هر شخصیم که قرار استخدام شه یکی نسخه از این کتاب هدیه میدم تا بخونه
سمیه درودیان
۱۴۰۱/۴/۹
تو ایران صدق نمیکنه چون اینجا همه دنبال بهره کشی هستن. و اگه صدات در نیاد حقوقت نمیدن هیچی کل زندگیت میگیرن وقت سلامتی جوانی آینده بدون حقوق و.... مطالب این کتاب برای کشورهای توسعه یافته هست،
elyas alizaee
۱۴۰۰/۳/۴
حیف گذاشتن وقت برای این کتابچه.
نویسنده این کتاب دلش میخواد انسانها عین برده باشن و چشم و گوش بسته باشن و فقط بله قربان گو.
متأسفم واسه افرادی که این کتاب و خوندن و حرفاشو تایید کردن.
s.mohammad s
۱۴۰۰/۱/۲۳
تا حدودی بیشتر نظرات درسته نویسنده درست و انجام اون کارها باعث آرامش انسان میشه
اما تطبیق گوش دادن بدون چون و چرا با مورد ظلم واقع شدن و دم نزن جور در نمیاد
خوشحال میشم نظر شمارو بدونم
سحر پورحسین
۱۴۰۰/۱/۱۴
بااین که کوتاه بود اما بسیار تأثیر گذاربود.. من بعدازخوندن این کتاب هروقت میخوام کاری برای کسی انجام بدم همیشه جملات این کتاب ناخودآگاه توو ذهنم مرور میشه وسعی میکنم نامه رو به گارسیا برسونم
دیناملک
۱۴۰۱/۴/۱۸
کتاب سادس ولی پر از مفهوم،،، اینکه سعی کن راهتو خودت پیدا کن و دنبال راه حل باش،،، کاش کارفرماها ده بار بخونن این کتابو و کارمندان نه بار،،،، تا ارزش کارمند خوب هدر نره
قاسم صالحی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
واقعا جامعه ما در حال حاضر بیشتر از هر چیزی به چنین افراد و قهرمانانی نیاز دارد. امروزه خیلی‌ها چنان کار می‌کنند که گویی اینجا مملکت دیگران است و آن‌ها غریبه‌ای بیش نیستند.
مشاهده همه نظرات ۸۸

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب پیامی به گارسیا

برای دریافت خلاصه کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.