معرفی و دانلود کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1

عکس جلد کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1

کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1 نوشتۀ جفری لانگ، یکی از معتبرترین و جالب‌ترین کتاب‌هایی است که در حیطه‌ی تجربیات نزدیک به مرگ نوشته شده است. کتابی که در اولین سال انتشار یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال آمریکا بود.

جفری لانگ متخصص درمان تومورهای سرطانی با همکاری پل پری در سال 2010 کتاب خود را با نام «شواهدی دال بر ادامه حیات پس از مرگ» که حاصل سال‌ها پژوهش و بررسی تجربیات نزدیک به مرگ بیش از 600 نفر از کشورها و فرهنگ‌های مختلف بود منتشر کرد. وی در این کتاب اظهار می‌دارد دلایل قانع کننده‌ای از روی بررسی تجربه‌های نزدیک مرگ به دست آورده که بر بقای آگاهی و حیات پس از مرگ دلالت دارد. لانگ معتقد است به شواهدی علمی رسیده که برای او وجود حیات پس از مرگ مسجل شده است.

لانگ در این کتاب بیان می‌دارد بهترین شاهد برای فهمیدن آنچه هنگام مرگ رخ می‌دهد، تجربیات افرادی است که به مرگ نزدیک شده یا دچار مرگ بالینی شده‌اند و تجربه‌ی نزدیک به مرگ را پشت سر گذاشته‌اند. او در پژوهش‌هایش به این نتیجه رسید که اکثریت قابل ملاحظه‌ای از افراد با تجربه‌ی نزدیک به مرگ، به واقعی بودن تجربه‌ی خود باور داشته و آن را دلیلی برای وجود حیات پس از مرگ می‌دانستند. برای تجربه کنندگان، داشتن تجربه‌ی نزدیک به مرگ اثبات فردی دو حقیقت است: حقیقت تجربیات و حقیقت حیات پس از مرگ.

نتایج پژوهش لانگ نشان می‌دهد به رغم عدم تشابه تجربه‌های نزدیک به مرگ افراد، الگوی مشترکی از عناصر موجود در این تجربیات قابل مشاهده است و معمولا این عناصر با یک ترتیب ثابت و یکسانی رخ می‌دهند. در مجموع از پژوهش‌های محققان چنین بر می‌آید که تجربیات نزدیک به مرگ می‌تواند شامل دوازده عنصر زیر یا تعدادی از آن‌ها باشد. تجربه‌ی خروج از بدن (جدایی هشیاری از بدن جسمانی)، تقویت حواس پنجگانه، هیجانات و احساسات شدید و عموما مثبت، عبور از یک تونل، مواجهه با نوری روشن (درخشان) و یا روحانی، مواجه با اشخاص روحانی، دوستان و اقوام فوت شده، احساس دگرگونی ماهیت زمان و مکان، مرور رویدادهای زندگی، ورود به قلمروی غیرمادی، کسب و فراگیری دانشی خاص، روبرو شدن با مرز یا مانع، بازگشت به بدن (داوطلبانه یا غیر داوطلبانه)

با توجه به اینکه متاسفانه مطالب علمی و حاصل از پژوهش، درباره موضوع تجربیات نزدیک به مرگ در کشور ما بسیار کم می‌باشد و بیشتر مطالب رنگ خرافه و بزرگنمایی به خود گرفته است امید است مطالب و محتوای این کتاب که به صورت کاملا علمی نوشته شده است برای خوانندگان عزیز مفید باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: انگیزه‌های اولیه
فصل 2: گام نخست
فصل 3: دلیل اول: مرگ قطعی، واضح و روشن
فصل 4: دلیل دوم: خروج از بدن
فصل 5: دلیل سوم: مشاهدات نابینایان
فصل 6: دلیل چهارم: هشیاری غیرممکن هنگام بیهوشی عمومی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1
نویسنده
مترجمعلی نقی قاسمیان نژاد
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۷
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1

mohammad ali ghazi
۱۳۹۸/۲/۲۵
کتاب خوبی بود از شما تشکر میکنم و اینکه برخی انتقاد میکنند که داستانهایی که در این کتاب آمده همه تجربیات تکراری است این خودش یک نکته است و به معنای تاکید و اثبات حقیقت تجربه‌ها است اینکه در نقاط مختلف جهان با اعتقاداتی مختلف در چند تجربه به موضوعات (تونل نورانی و کشش به سمت آن و یا کشش به سمت بدن و اشاره به بالا رفتن روح و یا اشاره به یادآوری خاطرات گذشته و دیدن افرادی قبلا فوت شده بودند و یا احساس آرامش و شادی و نیرویی عجیب و اشاره به اینکه فردی میگوید الان موقع آمدنت نیست و باید برگردی و... ) اشاره میکنند این تکرار به معنای اثبات است... خیلی ممنون بابت این مطالب خوب و مفید
کوشا عابدینی نسب
۱۳۹۷/۱۱/۱
با سلام: کتاب نتیجه سالها تحقیق و مطالعه بوده است و به ویژه برای کسانی که تازه شروع به خواندن این گونه مطالب کرده‌اند می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. موضوع به زیان ساده نوشته شده برای عامه مردم قابل درک است. برای من که به آگاهی بعد از مرگ کاملا معتقدم، شاید خیلی گیرا نباشد. ولی من به تلاش و زحمت و نویسنده کتاب برای توجیه علمی این رویداد مهم به خاطر تلاش برای ایجاد همدلی و صلح بین فرهنگهای مختلف (با ایجاد سایتی در همین زمینه) پنج ستاره می‌دهم.
عبداله سلیمیان ریزی
۱۳۹۵/۳/۱۵
من کتاب اقیانوس که نویسنده محترم آن اقای علی رحیم بخش است را خواندم و حتی افتخار آن را داشته‌ام که با نویسنده کتاب نیز صحبت کنم. ولی متاسفانه چند سالی هست که از نویسنده اطلاعی ندارم. و کتاب این بزرگوار نیز به دوستان خودم هدیه دادم. و اکنون نیز از این کتاب چیزی در دست ندارم و خواهشمندم در صورت امکان اگر می‌شود کتابهای این بزرگوار را بگوییدچطور تهیه کنم. خواهشمندم کمکم کنید. التماس دعا
شایان مالک
۱۳۹۵/۱۲/۲۱
بسیار آموزنده و تاثیر گذار بود و باعث شد ایمانم به خدا تقویت شود تکته جالب توجه در این کتاب این بود که افراد با مذاهب گوناگون که مذهب خود را برتر از دیگری میبینند در لحظه‌ی مرگ تجارب مشابهی داشتند و میشود صلح جهانی را با این مورد به وجود آورد.
کامران ش
۱۳۹۹/۴/۲۷
سطح علمی کتاب پایینه و در عنوان کتاب که نوشته بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ زیاد مناسب نیست. چون بیشتر برای عموم مردم نوشته شده و زیاد مباحث علمی رو توضیح نداده و فقط یه جاهایی خیلی ناقص یه اشاره‌هایی به بعضی نظریه‌های علمی کرده. یه جاهایی هم نویسنده نظر شخصی خودش رو گفته که زیاد پشتوانه علمی نداره. ولی در کل برای یکبار خوندن بد نیست.
امنه عابدینی
۱۳۹۸/۷/۲
با تشکر از کتاب راه عزیزم که وقت‌های بطالت و بیکاری ما رو تبدیل به لحظه‌های مفید و با شکوه میکنهمنم به نوبه خود از مطالعه کتاب لذت بردم و زاویه دیدم باز تر و روشن تر از قبل شد. نوسنده کتاب سعی کرده شک‌ها و دو دودلی‌ها را نسبت به حیات بعد از مرگ به حداقل برسونه و به نطرم تا حدودی موفق شده. امیدوارم نوشته هایش واقعی باشه
مهسا شکرنژاد
۱۳۹۸/۱/۶
من به شدت علاقه به این مباحث دارم و‌کتابای زیادی خوندم، ولی این کتاب به شدت مطالب پر تکرار داشت و بهتر بود تجربه خود افراد رو نگارش میکرد کتابهایی مثل سفر روح و انسان روح است نه جسد و سرنوشت روح بسیار بسیار مفیدتر هستند که من چند بار هر کدوم رو‌خوندم
Ali Hp
۱۳۹۸/۱/۳۰
خود کتاب کتاب عالی هسش، ولی خیلی بد ترجمه شده وقابل فهم نیست و یک مقدنه‌ی خیلی طولانی بهش اضاف شده که نفهمیدم مترجم با این مقدمه چی میخواست بگه. مثلا یک جا گفته: فاقد هشیاری نباشد! مثل ضرب منفی در منفی هست که همون اول بجاش میشه مثبت گذاشت. امتیازی که میدم صرفا فقط برای خود کتاب و مطالبش هست و برلی ترجمه یک میدم
کسری شرفی پور
۱۳۹۶/۱۲/۲۷
سلام دوستان
من چند روزیه خیلی ذهنم درگیره که ایا زندگی پس از مرگ هست یا نیست
با توجه به حرف‌های هاوکینگ که گفتن وجود نداره
یک عذابی شده به من و باورش سخته که بیمیریم تموم بشیم
این کتاب هم جالبه و خوندم اما اصلا نمیتونم آرام بشم. لطفا در این مورد کمی با من صحبت کنید ممنون میشم
Negar Yazdani
۱۳۹۹/۲/۱۴
نگار یزدانی سلام و عرض تشکر 🌸 مطالب کتاب خوب بود و از همه مهمتر تلاش محقق جهت انجام مطالعه علمی با استناد به نتایج تحلیل آماری، بسیار ارزشمند است و از آن جایی که منابع و دیدگاه‌های مخالف و موافق به طور مستند گزارش شده، می‌توانیم با مراجعه به آن مطالب با دید عمیق تری مسئله را بررسی کنیم.
ناشناس ناشناس
۱۳۹۸/۲/۲
بسیار بسیار عالی و علمی. به همه کسایی که علمی و منطقی دنبال‌ی سری چراها تو ذهنشون از دنیای پس از مرگ دارن توصیه میکنم حتما بخونن. من بعد فوت پدرم خیلی آشفته بودم و همش فک میکردم الان کجاست چیکار میکنه‌ با خوندن این کتاب به‌ی سری از سوالام تونستم جواب منطقی بودم. توصیه میکنم حتما بخونین
Ftw
۱۴۰۱/۹/۷
یه دلیل برای خوندن این کتاب این هست که باعث میشه به مرگ از یه زوایه دید دیگه نگاه کنین و میتونم بگم باعث ریختن و کمتر شدن ترس آدم از مرگ میشه وقتی تجربیات اشخاصی که تجربه مرگ کوتاه مدت رو داشتن رو میخوندم واقعا برام جالب بود.
امیدوارم شمام از خوندن کتاب لذت ببرین.
رضا کریمی
۱۴۰۰/۱/۳۱
هیچ کدام از موارد کتاب برای سرگرمی خواننده نیست این یک کتاب تحقیقی آماری فوق العاده است که اثبات کاملی بر وجود جهان پس از مرگ و رد دلیل‌هایی است که مادی گرایان برای توضیح پدیده نزدیک به مرگ بیان میکنند. خود نویسنده پزشک است و آگاه به فرآیندهای احیا و بازگردانی مرگ بالینی
mozafar gohari
۱۳۹۶/۹/۸
روی هم رفته کتاب مفیدیه، ولی بیشتر در قالب مقاله پژوهشی مورد ارائه به دانشگاه تنظیم شده و مطالعه‌اش برای عموم کمی کسالت آوره. ولی تحقیقات جامع و خوبی ارائه شده. برای نویسنده‌اش آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم این نوع مطالب سبب از بین رفتن برخی تعصبات بی‌جای مذهبی بشه.
Atena MP
۱۳۹۹/۴/۳
برای من که مدتها ذهنم راجع به مسئله‌ی مرگ درگیر بود این کتاب همون چیزی که لازم داشتم بود، با ادله و شواهد علمی و منطقی ثابت کرد که جهان پس از مرگ حتی از اونچه که فکر میکنیم هم میتونه زیباتر باشه، چیزی که باید نگرانش باشیم چطور زندگی کردنه!
مشاهده همه نظرات ۱۱۸

راهنمای مطالعه کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1

برای دریافت کتاب جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.