معرفی و دانلود رایگان کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

عکس جلد کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک اثر کارل تی. هراکویچ، مروری کلی بر تعاریف کمیت‌های بنیادین و روش‌های تحلیل به کار رفته در بررسی رفتار الاستیک مواد جامد استفاده شده در اجزای سازه‌ها انجام داده است.

کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای برای متخصصین در زمینه‌های مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مهندسی عمران محسوب شود. همچنین می‌تواند به عنوان مروری بر این موضوع برای متخصصین سایر زمینه‌های مهندسی و علوم به شمار رود.

مطالب ارائه شده به محدوده الاستیک خطی رفتار مواد، جایی که رابطه یک‌به‌یک میان بار و جابجایی برقرار است. روش‌های بنیادین تحلیل و نتایج نمونه برای سازه‌های ساخته شده از مواد جامد الاستیک که در معرض بارگذاری محوری، خمشی، پیچشی، حرارتی، و فشار درونی قرار گرفته‌اند، ارائه شده است.

پایداری میله‌ها، تحلیل ورق‌ها، مفاهیم روش المان محدود، و مکانیک مواد کامپوزیت الیاف‌دار نیز مرور شده است. موضوعات مطرح شده در سطح مقدماتی است و برای دانشجویان رشته‌های مهندسی و علوم پایه مناسب است.

فهرست مطالب کتاب

مکانیک جامدات
تنش
کرنش
معادلات مشخصه
تعادل
بارگذاری محوری
پیچش میله‌های استوانه‌ای
خمش تیر
تیر در معرض بارهای عرضی
خیز تیر
اثرات حرارتی
پایداری
مخازن تحت فشار جدار نازک
ورق‌ها و پوسته‌ها
مکانیک محاسباتی
مواد کامپوزیت‌های الیاف‌دار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درآمدی بر جامدات الاستیک
نویسنده
مترجماحسان کوثری نیا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات122
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی مکانیک
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

مهرداد
۱۴۰۱/۷/۳
سلام کتاب درآمد بر جامدات الاستیک جزو کتب رفرنس تخصصی دروس کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی هست. کتاب در عین حال که تلاش میکنه اصول مکانیک مواد از جمله الاستسیته را توضیح بده از بابت اصول ریاضی و روابط هم به صورت کاملی درگیر هست ولی از بابت مثال‌ها کمی میتونست بهتر باشه. برای یادگیری اولیه مفاهیم و مبانی ابتدایی عالی هست ولی هیچوقت به یک منبع راضی نباشید و همیشه سعی کنید طبقه بندی خاص خودتون رو از مطالب داشته باشید.
فریدرضا نقیه
۱۴۰۱/۵/۱۶
موضوعات علمی و معلومات دانشگاهی من بامطالب این کتاب مرور می‌شود.
ممنون از همگی دست اندرکاران.
Fateme Pirvand
۱۴۰۰/۷/۲۱
هنوز کامل نخوندم، ولی چند صفحه اولش که کارمو راه انداخت، مرسی
Fardin Zolfaqari
۱۳۹۹/۱/۲۴
برای شروع خیلی خوبه
رضا مهرابی
۱۴۰۲/۹/۲۶
خلاصه و کاربردی 👌
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

برای دریافت کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.