معرفی و دانلود کتاب ذهن‌های آشفته: چگونه شخصیت‌های خطرناک دموکراسی را از بین می‌برند؟

عکس جلد کتاب ذهن‌های آشفته: چگونه شخصیت‌های خطرناک دموکراسی را از بین می‌برند؟
قیمت:
۲۹۰۰۰ 14500 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ذهن‌های آشفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ذهن‌های آشفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ذهن‌های آشفته: چگونه شخصیت‌های خطرناک دموکراسی را از بین می‌برند؟

تابه‌حال به الگوهای تکرارشونده‌ی رفتاری دیکتاتورها و سیاستمداران تاریخ توجه کرده‌اید؟ شباهتی که جهان کنونی را برای ما پدید آورده است. کتاب ذهن‌های آشفته اثر موفق ایان هیوز با بیانی ساده، واضح و تحسین‌برانگیز، درباره روش‌هایی صحبت می‌کند که افراد خطرناک در دنیا می‌توانند به کمک آن‌ها ظهور یابند و شکوفا شوند و در نهایت خشونت بی‌حد و مرزی را علیه بشریت در جهان اعمال کنند!

درباره کتاب ذهن‌های آشفته

اگر به شکل رفتاری و اقدامات دیکتاتورهای سراسر دنیا نگاه کنید و شیوه‌های مدیریت مستبدانه آن‌ها را مورد توجه قرار دهید، می‌توانید به یک الگوی فکری و رفتاری نسبتا مشترک در میان آن‌ها برسید. الگویی که به دنیای آدم‌های عادی سر و شکل بخشیده و در بسیاری از موارد سرنوشت قطعی آن‌ها را به شکل آزاردهنده و غم‌انگیزی تغییر داده است.

کتاب ذهن‌های آشفته (Disordered minds) با بررسی این الگوهای مشترک در میان افراد خطرناک تاریخ مانند آدولف هیتلر، استالین، مائو و... ایده بسیار جالبی را درباره آن‌ها ارائه کرده است که به بسیاری از پرسش‌ها درباره اقدامات این افراد در گذشته، پاسخ می‌دهد. ایان هیوز (Ian Hughes) با بیانی ساده و شیوا و با بهره‌گیری از آرای زیگموند فروید و هانا آرنت به این مسئله می‌پردازد که چگونه رهبرانی با ذهن‌های آشفته (دارای اختلال شخصیت ضداجتماعی، خودشیفتگی و پارانویا) می‌توانند کنترل جوامع بی‌ثبات را به دست گرفته و جنبش‌های توده‌ای ایجاد کنند که به سایر ذهن‌های آشفته نیز قدرت می‌بخشد! نتیجه این اتفاق در دنیا چیزی جز بربریت، جنگ و کشتار و آسیب‌‌های بین‌المللی نیست و افراد عادی را زیر چرخ‌دنده‌های این بیماری‌های روحی له می‌کند.

این کتاب به‌خوبی بیان می‌‎کند که چرا بسیاری از رهبران سیاسی رفتارهای مشابه و خشونت‌آمیزی دارند و ما چگونه می‌توانیم جلوی به قدرت رسیدن این افراد را بگیریم!

نکوداشت‌های کتاب ذهن‌های آشفته

- کتاب ذهن‌های آشفته به عنوان یک هشدار واضح عمل می‌کند که ظالمانی مانند هیتلر، استالین و مائو را نباید صرفاً به عنوان شخصیت‌های تاریخی دید، بلکه باید به عنوان معاصرانی خطرناک، به آن‌ها نگاه کرد. (دکتر کایران کیهان، مدرس ارشد جامعه‌شناسی، دانشگاه کالج کورک و سردبیر آسیب شناسی‌های اجتماعی تمدن معاصر)

- کتاب ذهن‌های آشفته یان هیوز یک کتاب خواندنی ضروری در دوران دونالد ترامپ است. هیوز با بصیرت و شیوایی توضیح می‌دهد که چگونه رهبران دارای ذهن‌های آشفته – روان‌پریشی، خودشیفتگی و پارانویا – می‌توانند کنترل جوامع بی‌ثبات را به دست گیرند و جنبش‌های توده‌ای ایجاد کنند که به سایر ذهن‌های آشفته نیز قدرت می‌بخشد. (جفری ساکس، استاد دانشگاه، دانشگاه کلمبیا)

- ایان هیوز بینش علمی جدیدی را ارائه می‌دهد. او مشخص می‌کند که در بسیاری از موارد افراد قدرتمند با رفتارهای روان‌پریشانه‌ی خودشیفته و پارانویید در میان ما جذاب هستند، اما عملکرد آن‌ها نتایج فاجعه‌باری را برای بشریت به همراه دارد! (استیون پینکر، استاد روان‌شناسی جانستون، دانشگاه هاروارد، و نویسنده کتاب «روشنگری اکنون: موردی برای عقل، علم، انسان‌گرایی و پیشرفت»)

- این کتابی است که باید قانون‌گذاران و رهبران آن را بخوانند. (راب کال، بنیان‌گذار وب‌سایت خبری «اوپدنیوز» و نویسنده کتاب «جز به کل: انقلاب ارتباط»)

کتاب ذهن‌های آشفته برای چه کسانی مناسب است؟

همه افرادی که از خواندن کتاب‌های روانشناسی با موضوع اختلالات شخصیتی لذت می‌برند و یا به مطالعات تاریخی و سیاسی علاقه‌مندند، مخاطبان این کتاب هستند.

با ایان هیوز بیشتر آشنا شویم

یکی از موفق‌ترین پژوهشگرانی که در زمینه نویسندگی بسیار عالی ظاهر شده، ایان هیوز است. او به عنوان پژوهشگر موسسه تحقیقات محیطی کالج دانشگاه کورک در ایرلند فعالیت می‌کند و محقق و مشاور سیاست‌گذاری در علم، فناوری و نوآوری است. هیوز همچنین دارای دکترای فیزیک و کارشناسی ارشد روانکاوی است و نوشته‌های او پیرامون پیوند موضوعات روانشناسی معاصر به دموکراسی و توجه به کنش سیاستمداران، بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

جملات برگزیده کتاب ذهن‌های آشفته

- تغییری که اعمال خشونت در دنیا به وجود می‌آورد چیزی نیست جز خشن‌تر کردن دنیا!
- فکر سایه‌ای از احساس ماست؛ ولی تیره‌تر، تهی‌تر و ساده‌تر!
- تمام چین یک صحنه تئاتر بود و مردم چین برای مائو در نقش بازیگران یک نمایش پرزرق‌وبرق بودند.
- عمیق‌ترین هدف تاریخ این است که در رفتارهای افراطی انسان، بخشی از ماهیت و ذات بشر را نشان دهد.
- شاید بتوان قرن بیستم را خونین‌ترین دوره آزمایشات سیاسی آرمان‌شهری توصیف کرد که جهان تاکنون شاهد آن بوده است.

در بخشی از کتاب ذهن‌های آشفته می‌خوانیم

کسی انسان است که باعث برانگیخته شدن احساسات در انسان دیگری شود. این واقعیت می‌تواند به‌عنوان اساسی‌ترین تعریف ما از ماهیت انسان باشد. همان‌طور که دیدیم، تحقیقات در روان‌شناسی و علوم اعصاب نشان می‌دهد که چگونه گفت‌وگوهای احساسی خاموش با قلب مادران و پدرانمان‌ که وردزورث در شعر حماسی خود آن را توصیف می‌کند، همان فرآیندی است که لحن و ساختار ذهن ما را شکل می‌دهد. از همان روزهای اولیه، ما احساسات دیگران را از طریق واکنش‌های احساسی خودمان پاسخ می‌دهیم. نوزادان در چند هفتگی، به شادی موجود در چهره مادرشان با نشان دادن شادی خودشان واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها همچنین با غمگین شدن، به غم و اندوه در چهره مادرشان و با خشم خودشان به خشم واکنش نشان می‌دهند. این گفتگوهای هیجانی به این معنی است که ما در دوران نوزادی به‌سرعت یاد می‌گیریم که تفاوت بین افراد و اشیاء در این است که اشیاء با ما درگیر ارتباط عاطفی نمی‌شوند.

بااین‌حال، برای برخی‌ها، این تمایز حیاتی بین افراد و اشیاء ایجاد نمی‌شود. آن‌هایی که شخصیت‌های ضداجتماعی دارند قادر نیستند با احساسات خود به احساسات دیگران واکنش نشان دهند. درنتیجه، افراد ضداجتماعی توانایی هولناکی دارند که در برخورد خود با دیگران به‌دوراز وجدان عمل کنند. حال چه اتفاقی می‌افتد وقتی انسان‌ها با دیگران طوری رفتار می‌کنند که گویی انسان نیستند بلکه اشیاء هستند؟ پاسخ نگران‌کننده در رفتار خشونت‌آمیز افراد ضداجتماعی نهفته است.

فهرست مطالب کتاب

آنچه دیگران در مورد کتاب «ذهن‌های آشفته» گفته‌اند
قدردانی
مقدمه
رئوس مطالب کتاب
چرا این کتاب مهم است؟
فصل اول: ذهن‌های آشفته؛ ظاهر پرزرق‌وبرق اما شکننده تمدن
فصل دوم: استالین و مائو؛ توتالیتاریسم
فصل سوم: هیتلر و پل پوت؛ قباحت آوریل
فصل چهارم: دموکراسی به مثابه دفاع
فصل پنجم: تخریب دموکراسی؛ سرمایه‌داری و دموکراسی
فصل ششم: امید؟
شرح‌حال نویسنده
یادداشتی برای خواننده
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ذهن‌های آشفته: چگونه شخصیت‌های خطرناک دموکراسی را از بین می‌برند؟
نویسنده
مترجممیلاد سبزه آرای لنگرودی
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات267
زبانفارسی
شابک978-622-94573-0-6
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۰۰۰ 14500 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ذهن‌های آشفته

ژاسمن شاهنظری
۱۴۰۱/۸/۱۱
کتاب بسیار خوبی بود در روانشناسی سیاست و سیاسیون دیکتاتور. خیلی دوست داشتم زندگی این دیکتاتورها از دوران کودکی انها و شرایط بزرگ شدنشان نیز بحث میشد چون اساس رفتار انها به تربیت انان نیز بستگی دارد. مثاث بحث شده از رهبر سمی و پیروان انها و شرایط محیطی بسیار منطقی و درست بود چون نبود یکی از این خود عوامل میتواند باعث ناکامی دیکتاتور شود. خیلی از قسمتهای بحث شده در کتاب برایم ملموس بود. ترجمه کتاب خوب انجام شده بود. داشتن منابع زیاد بخصوص برای هر فصل از کتاب بسیار خوب بود و بعد مطالعاتی نویسنده را نشان میداد. ممنون از کتابراه.
Mint chocolate
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
کتاب بسیار خوبی بود
از شرایط روانی، کودکی و شخصیت کسایی صحبت کرده بود که باعث رنج میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شدند
قسمتی از این کتاب درمورد چهار دیکتاتوری در کشورهای مختلف جهان صحبت کرده بود و قسمتی از این کتاب درمورد راه حل پیشنهادی برای جلوگیری از به وجود اومدن دیکتاتوری بود که واقعا مطالب در
مفیدی این باره تو کتاب نوشته شده بود
به خاطر همین کتابی هست که باید بخاطر افزایش سطح آگاهی عمومی هم که شده خونده باشه
خلاصه این کتاب رو پیشنهاد میکنم. حتما بخونید.
positive psychology
۱۴۰۱/۳/۲۳
یکی از بهترین کتاب‌ها در حوزه روانشناسی و علوم سیاسی. این کتاب چهار دیکتاتور بزرگ قرن بیستم را مطالعه کرده و ما را از خطرات ظهور مجدد چنین افرادی آگاه می‌کند. همچنین یک چارچوب فکری به نام مثلث سمی را معرفی می‌کند که می‌توانند منجر به روی کار آمدن دیکتاتورهای جدید شوند.
حمیدرضا بهرامی
۱۴۰۱/۳/۲۳
ارتباط خوبی گرفتم با موضوع کتاب و زمان معاصر و ویژگیهای مشترک تاریخی و شخصیتی این افراد. کلا بسیار مورد پسند بنده واقع شد.
said sabouri
۱۴۰۱/۳/۲۳
کتاب بسیار خوبیه. بخصوص فصل‌هایی که کارهای این دیکتاتورها یعنی استالین، مائو، هیتلر و پل پوت رو گفته و حالت تاریخی داره.
ستاره خ
۱۴۰۱/۳/۲۳
کتاب‌های تاریخی به‌خصوص تاریخ قرن بیستم رو دوست دارم و این کتاب هم بسیار عالی شده.
سمیرا آزادپیما
۱۴۰۱/۶/۱۶
کتاب بسیار جالبی بود. هرچند خیلی قسمتهاش ناراحت کننده بود. اما تحلیل خوبی از دیکتاتورها ارائه کرده بود
الهام رجایی
۱۴۰۱/۳/۲۵
کتاب عالی و تاثیرگذار با ترجمه‌ی خوبی از آقای لنگرودی.
آ م
۱۴۰۱/۳/۲۳
کتابی عالی با ترجمه روان👌
عبداله بهزادی
۱۴۰۱/۸/۱۹
بسیار عالی... واقعا کتاب خوبیه... بالاخص همخوانی با شرایط عصر معاصر رو داره..
رقیه باقی زاده
۱۴۰۱/۴/۲۰
کتاب بسیار عالی و آموزنده‌ای بود امیدوارم باز هم شاهد چنین آثاری باشیم
محمد حسن شادیان حقیقی
۱۴۰۱/۸/۳
کتاب خوبی بود ولی به نظر میرسه بخشهایی از کتاب حذف شده!!!
Mahmood Bagherianm
۱۴۰۱/۷/۲۵
طرز فکر آدم‌های تمامیت خواه را به خوبی نمایان می‌کند
شهلا رحمن نژاد
۱۴۰۱/۵/۱۱
این کتاب رو پیشنهاد میکنم بخونید حتما خیلی جالب بود.
پریناز س
۱۴۰۱/۳/۲۴
کتابی بسیار خوب با ترجمه‌ای بسیار عالی
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب ذهن‌های آشفته

برای دریافت کتاب ذهن‌های آشفته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.