دانلود کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم

کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم، مشتمل بر تفسیر بخشى از سوره‌هاى زخرف، دخان، جاثیه، فتح و قمر است. این کتاب توسط استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى در سلسله جلسات هفتگى تفسیر که سال‌ها در منطقه قلهک تهران در منازل برخى افراد متدین برقرار بوده، ایراد شده است.

این جلسات تاریخ دیرینى دارد و ابتدا سخنران آن مرحوم حجه‌الاسلام دکتر محمدابراهیم آیتى رضوان‌اللّه‌ علیه (دوست صمیمى استاد شهید) بوده‌اند و پس از رحلت جانگداز آن مرحوم در یک حادثه رانندگى، که مى‌خواست سگى را زیر نگیرد، جلسات مذکور توسط استاد مطهرى ادامه یافت و تا زمان شهادت ایشان برقرار بود. از قرار مسموع بیش از نیمى از قرآن در این جلسات توسط استاد شهید تفسیر شده است ولى از آنجا که تنها در سال‌هاى آخر اقدام به ضبط سخنرانی‌ها مى‌شد نوار بخشى از آنها در دست نیست و در سلسله نوارهاى موجود نیز، که از تفسیر سوره زخرف آغاز مى‌شود، در نوارهاى اول (تا تفسیر سوره مُلک) افتادگی‌هایى به چشم مى‌خورد.

مجموعه 14 جلدى آشنایى با قرآن سلسله مباحث تفسیرى استاد شهید مطهرى در سال‌هاى قبل از پیروزى انقلاب اسلامى است که عمدتاً در بین سال‌هاى 1350 تا 1357 شمسى انجام شده است. جلد اول این مجموعه مقدمه و پیش‌درآمدى بر این سلسله مباحث محسوب مى‌شود که در آن به مسائلى همچون زبان قرآن، مخاطب‌هاى قرآن، عقل از دیدگاه قرآن و... پرداخته شده است. در مجلدات بعدى تفسیر آیاتى از برخى سور قرآن از جمله حمد، بقره، انفال، توبه، نور و تقریباً جزء سى‌ام قرآن انجام شده است. ویژگى ممتاز این مباحث، توجه به مسائل و موضوعات فکرى و اجتماعى روز در حین تفسیر آیات قرآنى است که موجب تازگى و زنده بودن این مباحث گردیده است. ویژگى دیگر بیان روشن و روان آن است.

 ۲۷۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-5600-62-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه چاپ اول
مقدمه چاپ نهم
تفسیر سوره زخرف
معاد جسمانى و روحانى
حقیقت، غذاى روح انسان
شفاعت مثبت
تفسیر سوره دخان
کلمه «لعب»
درخت «طوبى»
تفسیر سوره جاثیه
کلمه «افک»
تفسیر سوره فتح
تفسیر سوره قمر
ارتباط بین اعمال انسانها با حوادث عالم
فهرست‌ها
فهرست آیات قرآن کریم
فهرست احادیث
فهرست اشعار عربى
فهرست اشعار فارسى
فهرست اسامى اشخاص
فهرست اسامى کتب و نشریات

راهنمای دانلود کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم

برای دانلود کتاب آشنایی با قرآن جلد پنجم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آشنایی با قرآن جلد پنجم