دانلود کتاب صوتی خوارزمی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خوارزمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خوارزمی

کتاب صوتی خوارزمی نوشته منصوره شریف زاده، به روایت زندگی یکی از بزرگان سرزمین ایران می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و فراز و نشیب‌هایی که این دانشمند در راه رسیدن به اهدافش پشت سر گذاشته آشنا می‌کند.

محمد بن موسی خوارزمی (Muhammad ibn Musa al-Khwarizmi) در سال 780 میلادی در شهر خوارزم چشم به جهان گشود. سال‌ها بعد او فردی بلند آوازه و ریاضیدان، فیلسوف، ستاره‌شناس، جغرافیدان و مورخ ایرانی دوره عباسی شد. وی پایه‌گذار علم جبر و مقابله لقب گرفت و طرفداران بسیاری داشت. وی یکی از شاهکارهای علم ریاضی یعنی «الجمع و التفریق» را به نگارش درآورد.

ریاضی‌دانان اروپا او را algoritmus می‌نامیدند، او یکی از نخستین و بزرگترین ریاضی‌دانان و اخترشناسان ایران است که در بغداد مشغول به کار بود. هنگام جوانی در خزانه الحکمه مامون مشغول به کار و تحقیقات شد و پس از سال‌ها فعالیت شبانه روزی بلاخره در حدود سال 225 - 232 هجری دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافت.

بعضی ار تاریخ‌نویسان عنوان مجوسی را به دنبال نام او آورده‌اند، با این عنوان مشخص است که در خانواده‌ای با فرهنگ از زرتشتیان خوارزم زاده شد و به همین مناسبت به احتمال قوی به نوشته‌های علمی ایرانی پیش از یورش عرب دسترسی داشته است. آثار خوارزمی در تاریخ علم جهان از اهمیتی ویژه برخوردار هستند و به همین لحاظ پژوهشگران دو قرن اخیر به نشر یا بررسی ارزش علمی آن‌‌ها پرداخته‌اند. از آثار این دانشمند بزرگ می‌توان به آثار الجبر و المقابله، الجمع و التفریق بحساب الهند، زیج. زیج (جدول‌ های اخترشناسی)، الرُخامَه، عمل الأسطرلاب و... اشاره نمود.

در قسمتی از کتاب صوتی خوارزمی می‌شنویم:

«یعقوب، محمد را به کتابخانه‌ی بیت‌الحکمت برد. کتابخانه، تالار وسیعی بود که دورتا دور آن قفسه‌های کتاب با کتاب‌های قطور قرار داشت. بالای آن تابلوی از جس فرش نصب شده بود که تصویر حضرت رسول (ص) را با هاله‌ی گرد آبی کم‌رنگی در پشت سر و قرآنی در دست نشان می‌داد...»

 ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه، ۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم
۸ دقیقه
بخش پنجم
۱۸ دقیقه
بخش ششم
۲۲ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خوارزمی

برای دانلود کتاب صوتی خوارزمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خوارزمی
ش شهبازی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
ترتیب وقایع و ذکر کارهای شاخص این دانشمند بزرگ قرن سوم در این کتاب آنچنان که باید مشروح نیست و در مقایسه با سایر عناوین مشابه در این مجموعه، کیفیت پائین تری چه به لحاظ محتوی و چه از لحاظ هنر نویسندگی بیشتر...
کاربر Fk
۱۳۹۸/۸/۱۲
سلام.
خسته نباشید میگم خدمت شماعزیزانی که این کتاب صوتی رو فراهم کردید و یه فرصت خوب رو برای مطالعه بیشتر در اختیار کتاب دوستان قرار دادید.
خوب بود، خیلی خوب.... انشاءالله بهتر از این باشید....
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)