دانلود رمان آس و پاس ها

  • از: جورج اورول
  • ۶۰۳ رای
  • برای دانلود قانونی رمان آس و پاس ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی رمان آس و پاس ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان آس و پاس ها

در این کتاب که اولین بار در 1933 منتشر و تا سال 1982 مکرر تجدید چاپ شده است زندگی مشقت بار و فقر دلخراش طبقات محروم لندن و پاریس با قلم موشکافی توصیف شده است (این اولین اثر نویسنده با نام مستعار جورج اورول و چنان او را به این نام مشهور کرد که تا آخر عمر جز اطرافیان نزدیک کسی نام حقیقی وی را نمی‌دانست).

شاید خواندن این اثر ساده و خالی از هرگونه عبارت پردازی از دو جهت مفید و با ارزش باشد. زیرا اولاً نشان می‌دهد که در اوج استعمار انگلیس و فرانسه، که آفتاب در سرزمین‌های آنان غروب نمی‌کرد، با اینکه ثروت تمام مستعمرات برای خرج شدن در خود انگلیس و فرانسه به غارت می‌رفت چه مردمان محروم و فقیری در آن دو کشور وجود داشته و چگونه با زندگی نکبت بار و طاقت فرسا و غیرانسانی دست به گریبان بودند. ثانیاً این کتاب نمایانگر نقطه آغاز تحول و انقلاب فکری جورج اورول است که با دیدن ستمگری‌های دولت استعماری از آنان روگردان شد و به سوسیالیسم و طرفداری از طبقه محروم اجتماع رو آورد.

اما جرج اورول گرچه سوسیالیست و طرفدار و مدافع طبقه محروم است، هرگز با کمونیسم سرآشتی ندارد و مخالف سرسخت این مرام به شمار می‌آید. خمیر مایه دو کتاب عمده او نام های قلعه حیوانات و 1984 (که هردو به فارسی ترجمه شده‌اند) در مخالفت با رژیم ذکور است.

به منظور نمایاندن قدرت تخیل و آینده نگری جورج اورول ذکر این نکته جالب توجه است که دیوید گودمن، زیست شناس روانکاو و آینده شناس آمریکایی طی مقاله ای که در فصل مربوطه "آینده" در سالنامه آمریکایی به چاپ رسیده است می‌نویسد جورج اورول در کتاب 1984 بالغ بر 137 مورد علمی و سیاسی پیش بینی کرده که تاکنون 100 مورد آن‌ها به واقعیت پیوسته و جامه عمل پوشیده است.

 ۲۷۰ صفحه، ۴۷۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود رمان آس و پاس ها

برای دانلود رمان آس و پاس ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان آس و پاس ها

نظرات رمان آس و پاس ها

منیژه شکرخدایان
۱۳۹۸/۹/۲۷
وقتى کتاب تمام شد دلم براى راوى داستان (نویسنده) و بوزو تنگ شد درطول خواندن کتاب خودم را در فضاى خانه بدوشان احساس کردم تازه معنى خانه بدوش را درک کردم اگرچه در گذشته دوبار مورد خشونت آن‌ها در خیابان واقع شدم ولى هیچوقت براى آنان لفظ ولگرد را بکار نبردم و گاهى از کمک به آن‌ها براى یک وعده غذا نبودم فروگذار اما با خواندن این کتاب احساس میکنم آنطور که باید تا به حال آن‌ها را نمیشناختم واز زندگى شخصى آن‌ها هیچگونه شناختى نداشتم وحال دید متفاوت ترى نسبت به آن‌ها پیدا کردم در بخش هایى از کتاب غلو نویسنده را دیدم ولى شاید این غلو، جایى درک بیشترى را از این قشر إیجاد کند. با سپاس
Salar Ghazani
۱۴۰۰/۱/۱۵
بسیار کتاب خوبیه و قلم خیلی خوبی داره بیش از ۱۰ بار تا حالا خوندمش الانم روزی ۲۰ صفحه‌اش میخونم و واقعا آدم میبره به زندگی افرادی که پول ندارن و برای سیر کردن خودشون و تفریحات کوچیک باید بجنگن و جامعه‌ای که بسیار سختگیر و شوخی نداره اصلا اون دوران سختی‌های قشری که سرمایه دار نیستن و زحمت میکشن تا و پولی بخور نمیر بدست بیارن با تفریحات کوچیک دل خودشون خوش میکنن
زندگی‌هایی که فقط در کار خلاصه میشه کار سخت و مداوم و مردمی که به این سبک زندگی وفق پیدا کردن و...
miss yalda
۱۳۹۴/۵/۶
طبق نظر بسیاری از دوستان، این کتاب با بقیه شاهکارهای اورول خیلی فاصله دلشت و اصلا مثل ۱۹۸۴ یا مزرعه حیوانات نیست. داستان خیلی پیوسته و مشهودی نداره. راجع به یه مرد که خیلی درآمد نداره اما بعد از مدتی همون درآمد کم رو هم از دست میده و مجبور به خانه به دوشی و... میشه. در کل مثل گفته خود نویسنده بیشتر شبیه یه گزارش روزانه است از وضعیت افراد فقیر و تهی دست و گدا و خانه به دوش و کارگر. اما باعث میشه کمی با این افراد آشنا شد و راجع به اونها کمی فکر کرد.
مشاهد همه نظرات (۳۷۰)