دانلود رمان بیگانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان بیگانه

کتاب بیگانه اثری شگفت از آلبر کامو است. در رمان بیگانه، آلبر کامو خود را روبروی مرگ قرار می‌دهد و سعی می‌کند مشکل مرگ را برای خودش و برای خوانندگانش حل کند.

«در جامعه‌ی ما هر آدمی که سر خاکسپاری مادرش نگرید، خودش را در معرض این خطر در می‌آورد که محکوم به مرگ شود.» این جمله‌ی معروف آلبر کامو در مقدمه‌ی کتاب «بیگانه» است که در سال 1942 منتشر شده است.

بیگانه (به فرانسوی: L'Étranger) داستان یک مرد درونگرا به نام «مورسو» را روایت می‌کند که مرتکب قتل می‌شود. مورسو، کارمند فرانسوی اهل الجزیره است که از دروغ گفتن خودداری می‌کند. در ابتدای داستان او از طریق تلگرام متوجه مرگ مادرش می‌شود. رفتار مورسو در مراسم خاکسپاری، خوردن قهوه و سیگار کشیدن او، بعدها به ضررش تمام شده و به علاوه هنگامی‌که به اتهام قتل تحت تعقیب است، علیه او استفاده می‌شود. مورسو انسانی‌ست که روند جامعه‌پذیری را آن‌گونه که باید طی نکرده، او به همه چیز به غیر از خوشی های حسی بی‌توجه است. به گفته‌ی خود کامو، مورسو نمی‌تواند یا نمی‌خواهد در بازی همگانی شرکت کند. جایی که گریستن بر سر خاک مادر تبدیل به هنجار شده، مورسو صادقانه هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، چون مرگ برای او اصلی و پذیرفته شده است.

بیگانه (The Stranger) شناخته شده‌ترین کتاب آلبر کامو (Albert Camus) است که در نظر ژان پل سارتر بهترین کتابی است که از متارکه جنگ تاکنون منتشر شده است.

در بخشی از متن این رمان می‌خوانید:

من گوش مى‌دادم و مى‌شنیدم که مرا با هوش و زیرک مى‌نامند، اما درست نمى‌فهمیدم که صفات یک مرد عادى چطور ممکن است به اتهاماتى سنگین علیه یک مجرم تبدیل شوند. اقلاً این موضوعى بود که مرا شگفت‌زده کرد و من دیگر به حرف‌هاى دادستان گوش ندادم تا لحظه‌اى که شنیدم مى‌گوید: «آیا هیچ اظهار پشیمانى کرد؟ ابداً، آقایان! این مرد در تمام مدت بازپرسى حتى یک بار هم از جنایت پلیدش متأثّر به نظر نیامد.» در این لحظه، در حالى که رو به سوى من چرخاند و با انگشت مرا نشانه رفت، به محکوم کردن من ادامه داد. بدون شک نمى‌توانستم مانع این حس شوم که حق با اوست. من از کارى که کرده بودم چندان تأسف نمى‌خوردم. اما این همه کینه‌جویى و جوش و خروش مرا شگفت‌زده کرده بود. مى‌خواستم صمیمانه و تقریباً از سر دلسوزى، به او بفهمانم که من تاکنون هرگز نتوانسته‌ام از چیزى پشیمان شده و افسوس بخورم. من همیشه تسلیم آن چیزى هستم که واقع شود، چه امروز و چه فردا!

 ۲۸۶ صفحه، ۳۷۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-176-099-0 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۲۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۲۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان بیگانه

برای دانلود رمان بیگانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان بیگانه
امین جو
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
جالب بود ولی زیاد روی من تاثیری نداشت. فقط آرایه‌های ادبی این داستان خوب بود و فضای قابل لمسی رو انتقال می‌داد.
SaCan Raaad
۱۳۹۷/۳/۱۰
هیچ وقت اثر این کتاب از روحم بیرون نمیره
عرفان حاتمی
۱۳۹۷/۱/۱
واقعا جذابه این رمان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۴)