دانلود رمان شاخه نبات

  • از: حمزه سردادور
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۶۵ رای
  • برای دانلود قانونی رمان شاخه نبات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان شاخه نبات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان شاخه نبات

حمزه سردادور از پاورقی‌نویسان قدیمی ایرانی است که رمان‌های تاریخی فراوانی از وی در چند دهه اخیر به بازار کتاب راه یافته است و تجدید چاپ‌های متعدد این آثار نشانگر محبوبیت و عامه‌پسندی آن‌ها است. سردادور در سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد؛ از دهه بیست تا اواخر دهه چهل در مجله «اطلاعات هفتگی» پاورقی نوشت و از عوامل جذابیت و فروش آن مجله، یکی نیز داستان‌های پرآب‌وتاب سردادور بود که پس از پایان چاپ آن‌ها در مجله، به شکل کتاب نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌گرفت. برخی از این آثار عبارتند از: زندانی قلعه قهقه، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، آزاد زنان، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار، بانوی سربدار و..

شاخه نبات:

شهرت شاخه‌نبات در شعر فارسی و نزد کسانی که حافظ را می‌شناسند و به او ارادت دارند، درهیچ کجای دنیا، کم‌تر از شهرت خود حافظ نیست و این، در حالی است که تا پیش از زمان نگارش رمان شاخه‌نبات توسط حمزه سردادور، مجموع اطلاعاتی که درباره‌ی شاخه‌نبات و ارتباط وی با حافظ وجود داشت، از سطوری پراکنده در لابلای کتب و رسالات مختلف تجاوز نمی‌کرد.

حمزه سردادور، اگر اولین نفری نباشد که چنین کاری کرده، لااقل یکی از اولین نویسندگانی است که با تحقیق و تتبع در منابع مختلف ادبی و تاریخی، اطلاعاتی در حد مقدور، از زندگی خصوصی حافظ و شاخه‌نبات به‌دست آورده و آن اطلاعات را در قالب رمان دلنشینی ریخته که هم‌اکنون در اختیار دارید.

لازم به ذکر است که حافظ علاوه بر برخورداری از فیوضات الهی که در شب قدر بر او نازل شد و سینه‌اش را مخزن اسرار ساخت، بخش عمده‌ی مهارت و ممارست خود در غزلسرایی را مدیون عشق آسمانی و بی‌تکلف شاخه‌نبات است که سال‌ها صبورانه به‌پای وی نشست و بعد از آن‌که مجال ازدواج با حافظ را به‌دست آورد، در تمام بد و خوب‌های زندگی، شریکی وفادار برای وی بود و حافظ، چه عاشقانه آن زن را ستوده، که گفته:

این‌همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزد

اجر صبری است کزآن «شاخه‌نبات» ام دادند

رمان شاخه‌نبات، ضمن اشاراتی به‌اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در قرن هشتم قمری و به‌خصوص سال‌های بعد از مرگ ابوسعید بهادرخان، در بر دارنده‌ی اطلاعاتی دقیق درباره‌ی چگونگی حکومت مغولان، تشریح جنون‌های عاشقانه سلطان ابوسعید، اضمحلال قدرت و شوکت امیرچوپان، ویژگی‌های دوره سلطنت شاه ابواسحاق اینجو، سختگیری و ستمگری امیرمبارزالدین محمد، جنگاوری شاه‌شجاع و بالاخره قتل خان‌سلطان به‌دست شوهر اوست و در مجموع، حکم دایره‌المعارفی از تاریخ اجتماعی وسیاسی قرن هشتم قمری را دارد که مطالعه‌اش برای کسانی هم که به‌تحقیقات تاریخی علاقمندند، مغتنم است.

 ۳۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-10-8 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دخترى درهیبت پسران
عشق آتشین
حافظ قرآن
جدال با رقیب
عشق و جدایى
فکر پلید
در آتش هجران
در انتظار ازدواج
در دام رقیب
آغازى دیگر

راهنمای دانلود رمان شاخه نبات

برای دانلود رمان شاخه نبات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان شاخه نبات

نظرات رمان شاخه نبات

Shiva K
۱۳۹۹/۱/۴
کتاب متن ضعیفی داشت میتونست روان تر ازاین باشه و واقعا نباید آنقدر در توصیف شخصیتها تکرار صورت میگرفت مثلا توصیفاتی مثل جوان پاکدل یا دخترک ساده یا در توصیف خان سلطان بارها از توصیفاتی مثل زن اعجوبه زن فریبکار زن ماجراجو ویا... استفاده شده که واقعا شعور مخاطب وخواننده رو تحت الشعاع قرار میده که آیا خواننده کتاب خودش نمیتونه خوب یا بد بودن ساده یا نیرنگ باز بودن شخصیت رو تشخیص بده واینکه کلا داستان رو پیچیده کرده نویسنده میتونست برای تعریف وقایع تاریخی خود حافظ وشاخه نبات رو درون وقایع جا بده نه این که ماجرای حافظ رو نیمه کاره بزاره بره سراغ وقایع تاریخی بعد دوباره بیاد به ماجرای حافظ بپردازه واین که اگر حس کنجکاوی که آخر کار عشق آتشین شمس الدین به کجا میرسه نبود مطمئنا همون اوایل خوندن کتاب به خاطر متن ضعیفش و پیچیده کردن ماجرا توسط نویسنده از خوندن کتاب منصرف میشدم
Hemmat .N
۱۳۹۴/۱۰/۱۴
هوالمعبود این همه شهدوشکر کزسخنم میریزد اجر صبری است کزان شاخ نباتم دادند. ضمن احترام به نویسنده کتاب و مطالب ایشان. آنچه که از فحوای کلام مستفاد میشود چیزی فراتر از یک معشوق زمینی است. اگرچه حافظ نیز بعنوان یک انسان نمیتواند بی‌نیاز از عشق زمینی باشد.!
رامین کرمی
۱۳۹۶/۷/۲۸
کتاب قشنگی بود شخصا از زندگی حافظ و دوران او اطلاعی نداشتم اگر بیخیال جزییات بشیم اطلاعات کلی خوبی به خواننده میداد فقط از طرز نگارش و روایت نویسنده خیلی خوشم نیومد قدیمی و کوچه بازاری و قهوه خانه ایی بود تکرار مکررات هم خیلی داشت.
مشاهد همه نظرات (۳۴)