دانلود رمان شاخه نبات

  • از: حمزه سردادور
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۴۲ رای
  • برای دانلود قانونی رمان شاخه نبات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان شاخه نبات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان شاخه نبات

حمزه سردادور از پاورقی‌نویسان قدیمی ایرانی است که رمان‌های تاریخی فراوانی از وی در چند دهه اخیر به بازار کتاب راه یافته است و تجدید چاپ‌های متعدد این آثار نشانگر محبوبیت و عامه‌پسندی آن‌ها است. سردادور در سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد؛ از دهه بیست تا اواخر دهه چهل در مجله «اطلاعات هفتگی» پاورقی نوشت و از عوامل جذابیت و فروش آن مجله، یکی نیز داستان‌های پرآب‌وتاب سردادور بود که پس از پایان چاپ آن‌ها در مجله، به شکل کتاب نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌گرفت. برخی از این آثار عبارتند از: زندانی قلعه قهقه، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، آزاد زنان، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار، بانوی سربدار و..

شاخه نبات:

شهرت شاخه‌نبات در شعر فارسی و نزد کسانی که حافظ را می‌شناسند و به او ارادت دارند، درهیچ کجای دنیا، کم‌تر از شهرت خود حافظ نیست و این، در حالی است که تا پیش از زمان نگارش رمان شاخه‌نبات توسط حمزه سردادور، مجموع اطلاعاتی که درباره‌ی شاخه‌نبات و ارتباط وی با حافظ وجود داشت، از سطوری پراکنده در لابلای کتب و رسالات مختلف تجاوز نمی‌کرد.

حمزه سردادور، اگر اولین نفری نباشد که چنین کاری کرده، لااقل یکی از اولین نویسندگانی است که با تحقیق و تتبع در منابع مختلف ادبی و تاریخی، اطلاعاتی در حد مقدور، از زندگی خصوصی حافظ و شاخه‌نبات به‌دست آورده و آن اطلاعات را در قالب رمان دلنشینی ریخته که هم‌اکنون در اختیار دارید.

لازم به ذکر است که حافظ علاوه بر برخورداری از فیوضات الهی که در شب قدر بر او نازل شد و سینه‌اش را مخزن اسرار ساخت، بخش عمده‌ی مهارت و ممارست خود در غزلسرایی را مدیون عشق آسمانی و بی‌تکلف شاخه‌نبات است که سال‌ها صبورانه به‌پای وی نشست و بعد از آن‌که مجال ازدواج با حافظ را به‌دست آورد، در تمام بد و خوب‌های زندگی، شریکی وفادار برای وی بود و حافظ، چه عاشقانه آن زن را ستوده، که گفته:

این‌همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزد

اجر صبری است کزآن «شاخه‌نبات» ام دادند

رمان شاخه‌نبات، ضمن اشاراتی به‌اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در قرن هشتم قمری و به‌خصوص سال‌های بعد از مرگ ابوسعید بهادرخان، در بر دارنده‌ی اطلاعاتی دقیق درباره‌ی چگونگی حکومت مغولان، تشریح جنون‌های عاشقانه سلطان ابوسعید، اضمحلال قدرت و شوکت امیرچوپان، ویژگی‌های دوره سلطنت شاه ابواسحاق اینجو، سختگیری و ستمگری امیرمبارزالدین محمد، جنگاوری شاه‌شجاع و بالاخره قتل خان‌سلطان به‌دست شوهر اوست و در مجموع، حکم دایره‌المعارفی از تاریخ اجتماعی وسیاسی قرن هشتم قمری را دارد که مطالعه‌اش برای کسانی هم که به‌تحقیقات تاریخی علاقمندند، مغتنم است.

فهرست مطالب

دخترى درهیبت پسران
عشق آتشین
حافظ قرآن
جدال با رقیب
عشق و جدایى
فکر پلید
در آتش هجران
در انتظار ازدواج
در دام رقیب
آغازى دیگر

 ۳۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-10-8 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان شاخه نبات

برای دانلود رمان شاخه نبات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان شاخه نبات
forough S
۱۳۹۶/۸/۲۹
خوب بود
الهه میدانی
۱۳۹۶/۸/۱۵
اصلا کتاب قشنگی‌نبود. هشتاد درصد کتاب تاریخ بود که اصلا معلوم نیست چقدر صحت داره، بیست درصده کتاب راجع به حافظ و معشوقش بود که اونم نصفش وصف حسادت های شاخه های نبات بود. حیف کردن داستانو
اناهیتا مصطفوی
۱۳۹۶/۸/۵
قشنگ بود ولی زندگی حافظ رو کامل به تصویر نکشیده بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۹)