دانلود مجله سینما و ادبیات - شماره 64

  • ناشر: مجله سینما و ادبیات
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی مجله سینما و ادبیات - شماره 64 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی مجله سینما و ادبیات - شماره 64 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی مجله سینما و ادبیات - شماره 64

مجله سینما و ادبیات - شماره 64، منتشر شد. زندگی و آثار پارک چان، گفت‌وگو با پارک چان - ووک درباره ندیمه، نگاهی تاریخی - تحلیلی به موج نو سینمای کره جنوبی، یادداشتی بر فیلم تشنگی و پارک چان - ووک و ساختار انتزاعی اسطوره، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

میراث باستانی سینمای کره بیشتر عارفانه است تا هالیوودی. ولی در طول سال‌های پس از جنگ دوم و به خصو در سال‌های دهه 1970، هنگامی که آمریکا بر آن بود تا با اهدای یک معجزه اقتصادی سلطه خود را بر مناطق مهم جهان حفظ کند، استبداد تیمسار پارک چونگ‌هی آزادی فیلمسازان را به‌ شدت کم کرد و سینما، هنر و فعالیت‌های اجتماعی در کره جنوبی در شرایط اسفباری قرار گرفتند.

سینمای کره جنوبی سال‌هاست وعده کرده تا تعریف شفافی از حوادث صد سال اخیر و به خصوص آنچه در نیمه دوم قرن بیستم بر سر مردم کره‌ جنوبی و شمالی آمده بدهد. در این شماره همان طور که خواهید دید تاریخ به‌ زعم هنرمندان معتبرتر از روایت رسانه‌ها و تاریخ‌نگاران جیره‌خوار قدرت است. پارک چان‌ووک ظاهراً چهره‌ای هالیوودی از خود نشان داده است اما با مهارتی که در استفاده از فرم و روایت دارد و به دلیل تسلطش بر شکل‌دهی قاب‌های بی‌نقص و پشتوانه تحصیلی و تجربی‌اش، شایستگی نمایندگی سینمای کره جنوبی را دارد. سینمایی که او خود از چهره‌های برجسته موج نو دوم آن به شمار می‌آید به خوبی معرف آثار فیلمسازانی چون کیم کی‌‌دوک و لی چانگ‌دونگ نیز هست که در همین بخش به خیزش‌های اول و دوم سینمای کره‌جنوبی و چهره‌های برجسته آن اشاره شده است.

فیلم‌ها نیز مانند کتاب‌ها به نیت دیده‌ شدن، فکر کردن، بحث و تفسیر خلق می‌شوند فیلم‌ها مانند مسابقات فوتبال به سرعت مخاطب خود را به چالش فرا می‌خوانند. این نقد و نظرها که با گسترش شبکه‌های ارتباطی به صورت شتاب‌ زده مکتوب و منتشر می‌شوند، پیشه نقدنویسی را به خصوص از منظر اقتصادی و منزلت فرهنگی به ویژه در سازما‌ن‌ها و تشکیلات خبرنگاران، عکاسان، تحلیلگران، منتقدان و مورخان فیلم دستخوش هیجان و تغییرات مداوم می‌کنند.

در سوی دیگر پژوهشگران و نویسندگانی قرار دارند که تولید نوشتار سینمایی را به صورت جدی پی می‌گیرند و با خلق ادبیات سینمایی حیات فکری و مادی خود را شکل می‌دهند. سینماگران برجسته‌ای مانند ژان‌لوک گدار و فرانسوا تروفو از میان همین نویسندگان برخاستند. بد نیست اشاره کنیم به این که کارگردان این شماره، پارک چان‌ووک، نیز کار خود را از نقدنویسی آغاز می‌کند. در همین بخش منتقدان صاحب‌ نام نقد فیلم دور هم گرد آمدند و در آشفته‌ بازار فضای نقد امروز، تعاریف دقیقی از کارکرد انواع نقد و سیر تطور نقدنویسی و آسیب‌های آن در سینمای ایران ارائه داده و به پرسش‌هایی در این زمینه پاسخ گفته‌اند. به راستی نقد سینمایی تا چه حد وابسته به علاقه نویسنده به اثر یا ارزش‌های آن است؟

این مجله دارای حجم بالایی است. لطفا قبل از خرید در گوشی همراه خود نسخه نمونه را دریافت کرده و تست نمایید.

 ۲۴۱ صفحه، ۲۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 1735-2924 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

زندگی و آثار پارک چان
گفت‌وگو با پارک چان - ووک درباره ندیمه
نگاهی تاریخی - تحلیلی به موج نو سینمای کره جنوبی
یادداشتی بر فیلم تشنگی / زیستن در محال
پارک چان - ووک و ساختار انتزاعی اسطوره
درباره فیلم «عطش» ساخته پارک چان - ووک
بررسی ماهیت دوگانه‌ی مفهوم کره در سینمای پارک چان - ووک
درباره منطقه امنیتی مشترک
نگاهی به سینمای پارک چان - ووک
گفت‌وگو با پارک چان - ووک / گناه و رستگاری، خشونت در میان
از انتقام تا عشق در سینمای پارک چان - ووک
انتقام، جنسیت و خشونت در سینمای پارک چان - ووک
نگاهی به فیلم اولد بوی ساخته پارک چان - ووک
چهره نوین سینه‌فیل/ آنتوان دوبک
دی‌وی‌دی: فرم نوین سینه فیلیای جمعی
بی‌بندوباری سینمایی: سینه‌فیلی بعد از ویدئوفیلی
گفت‌وگوی نیکلا مارکاده با آنتوان دوبک / سینه‌فیل‌ها، جامعه‌ی کوچ‌کنندگان
رهانیدن تکه‌ها، وظیفه‌ای تازه برای سینه‌فیلیا
جهانبخش نورایی، احمد امینی، سعید عقیقی، جواد طوسی از نقد فیلم و جایگاه منتقد در سینمای ایران می‌گویند
مروری بر تاریخچه نقد فیلم در ایران / نقد ایرانی
جستاری در نقد فمینیستی در ایران
نقد فیلم و مطالعات میان‌رشته‌ای
بحثی در فلسفۀ نقد / منطق نقد، از تئوری تا عمل
کرانمندی یا بی‌کرانگی متنِ نقد
نقد فیلم در ایران
گفتمان عقلانی و آداب نقد
نگاهی به وضعیت نقد و نقدنویسی با تکیه بر آثار
درباره‌ی نقد بینارشته‌ای فیلم، تعریف‌ها و کارکردهایش

راهنمای دانلود مجله سینما و ادبیات - شماره 64

برای دانلود مجله سینما و ادبیات - شماره 64 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  مجله سینما و ادبیات - شماره 64

نظرات مجله سینما و ادبیات - شماره 64

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.