دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21

نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21، منتشر شد. فناوری خوشه‌بندی و استراتژی تحقیق و توسعه در شرکت‌های چند ملیتی و راهبرد سیاسی ایران در حل مساله قره باغ با تاکید بر تامین منافع ملی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی در میان میراث گران‌بهای ادبیات فارسی جایگاهی ویژه و مختص به خود دارد که در، طول سال‌های متمادی همواره مورد توجه سلاطین و حکام بوده است و داستان‌های آن، بیش از هر اثر ادبی دیگر در ایران به تصویر درآمده است. محتوای این داستان‌ها، روح جوانمردی و غیرت ملی و دینی ایرانیان را مورد ستایش قرار می‌دهد، در میان داستان‌ها و روایات بسیارِ شاهنامه، داستان سیاوش، به دلیل دارا بودن ارزش‌های حماسی، پهلوانی و اخلاقی، مورد توجه ویژه قرار گرفته است. نگارگران و نقاشان ایرانی همواره درصدد به تصویر کشیدن محتوا و تاویل عارفانه از این داستان بوده و آن‌را با تکنیک‌های متفاوت در مکاتب مختلف مصور کرده‌اند. برای همین جهت آشکار شدن معانی مستتر در این تصاویر باید به کمک نشانه‌ها دست به تاویل و تفسیر زد تا به زوایای پنهان این نگاره‌ها پی برد.

این داستان همواره مورد توجه هنرمندان نقاش بوده و در آثار مختلف هنری به تصویر درآمده است. حاکمان سغد نیز این داستان را مورد توجه قرار داده و آن‌را به تصویر کشیده‌اند. نقاشی دیواری زیبایی که روایت اتش و سیاوش را به بینندگان خود عرضه می‌کند بر روی کاخ‌های سغد نقش بسته است. این پژوهش درصدد مطالعه و بررسی رابطه بین فرم و محتوای این نقاشی زیبا می‌باشد.

 ۵۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2538-6298 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مطالعه و بازخوانی اسطوره آتش و سیاوش در نگاره‌های دیواری پنجکنت سمرقند
بررسی تأثیر روش تدریس همیاری بر پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در درس علوم تجربی؛ مورد مطالعه: دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی شهرستان مسجد سلیمان
مسجد: آغاز معماری ‌در تمدن ‌اسلامی
فناوری خوشه‌بندی و استراتژی تحقیق و توسعه در شرکت‌های چند ملیتی
راهبرد سیاسی ایران در حل مساله قره باغ با تاکید بر تامین منافع ملی
بررسی دلایل ایجاد قدمگاه در دهستان ایسین شهر بندرعباس

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 21