معرفی و دانلود رایگان نمایش صوتی پلیکان

عکس جلد نمایش صوتی پلیکان
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی نمایش صوتی پلیکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نمایش صوتی پلیکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نمایش صوتی پلیکان

نمایش صوتی پلیکان نوشته آگوست استریندبرگ، جزء 110 نمایشنامه‌ی برتر جهان است که به جدال میان افراد یک خانواده می‌پردازد و در نهایت این ستیز به یک فاجعه ختم می‌شود.

پلیکان (Pelican) به روایت زندگی خانواده‌ای می‌پردازد که پدرشان را به تازگی از دست داده‌اند. در واقع پلیکان نمادی از این پدر فداکار است که از غصه‌ی همسرش که به تازگی با داماد خانواده روابط پنهانی دارد، در ناامیدی کامل می‌میرد. مادر فقط ادعای مادری می‌کند و حتی غذا را نیز از فرزندانش دریغ کرده است، او دخترش را طعمه‌ای برای رسیدن به خواسته‌های نفسانی خودش کرده، همین‌طور پسرش که به تازگی تحصیلاتش را در رشته‌ی وکالت به اتمام رسانده، بازیچه خود قرار داده است. پسری که پیوسته مریض احوال است و برای تسکین خود به الکل پناه می‌برد، شخصیت دیگر این اثر داماد نابکار خانواده به نام اکسل است که برای رسیدن به ارث و میراث خانوادگی نقشه‌های فراوانی کشیده اما...

برخی منتقدین اروپایی عقیده دارند که پلیکان یک نمایش‌نامه رئالیستی (واقعیت گرانه) است. برخی دیگر می‌گویند که این نمایش‌نامه نمادی از اروپای زمان جنگ جهانی اول است که کشورهای اروپایی به جای متحد بودن به جان هم افتادند و اروپا که همانند خانه‌ی خودشان است را به آتش کشیدند.

نمایشنامه پلیکان به دفعات و در کشورهای گوناگون بر روی صحنه اجرا شده است. هم‌چنین چندین بار در رادیو ضبط شده و میلیون‌ها نفر در سطح جهان با فرهنگ‌های مختلف آن را شنیده‌اند. نام این نمایشنامه با توجه به موضوع و مفهوم داستان از کتاب مقدس برگرفته شده است. در این کتاب درج شده که پرنده پلیکان زمانی که آذوقه‌ای برای بچه‌هایش پیدا نکند، منقار خود را به سینه‌اش فرو می‌برد و با جگر و قلبش جوجه‌هایش را سیر می‌کند.

آگوست استریندبرگ (August Strindberg) یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین نویسندگان اسکاندیناوی است. او از موسسان تئاتر مدرن به حساب می‌آید و در وطنش به شکسپیرِ سوئد مشهور بود. از دیگر نمایشنامه‌های او، می‌توان به «نمایش یک رویا»، «دوشیزه ژولی»، «یاغی»، «به سوی دمشق»، «پدر»، «پاریا و قوی‌تر»، «طلبکاران»، «سونات اشباح» و... اشاره کرد.

در قسمتی از نمایش صوتی پلیکان می‌شنویم:

مارگریت: این را می‌دانستم و به همین علت گفتم می‌بایستی جنازه‌ی آقا را همان موقع به سردابه‌ی مردگان ببرند.
الیزه: اما بچه‌ها می‌خواستند مراسم یادبود همین‌جا در خانه برگزار شود.
الیزه: وضعیت حاضر این اجازه را به ما نمی‌دهد و بنابراین ما هم کاری نمی‌توانیم بکنیم... (مکث) چرا روکش این نیمکت قرمز را از رویش جمع کرده‌ای؟
مارگریت: برای شستن جمع کرده‌ام... (مکث)... شما می‌دانید آقا آخرین دقایق حیات خود را روی نیمکت گذراند. پس اجازه بدهید نیمکت بیرون برده شود.
الیزه: قبل از این‌که دادگاه موجودی را صورت مجلس نکرده، من اجازه ندارم هیچ تغییری در وضع این‌جا بدهم... به همین دلیل من این‌جا زندانی شده‌ام و ضمنا در اتاق‌های دیگر هم دوست ندارم بمانم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۵۰ دقیقه
پلیکان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابنمایش صوتی پلیکان
نویسنده
مترجمجواد عاطفه
گویندهنازی دشتکیان، حجت نصاری، فرناز حیدری، محسن زحمتکش، شکیبا علی قنبری
ناشر صوتی تاپ آرت
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات نمایش صوتی پلیکان

مصطفی شریفی
۱۳۹۸/۹/۵
ارزش وقت تلف کردن نداره، هیچ پیام خاصی نداشت. هیچ داستان منظمی هم نداشت. فکر کنم نویسندش در بچگیش اینو نوشته بوده. صداگذاری‌ها خیلی سطحی بود، و اصلا در حد یک نمایشنامه نبود؛ فکر کنم تجربه اول نفرات بود. البته صداهاشون قشنگ بود. ولی نخونین الکی گول تعاریف رو نخورین..
طاها ‌
۱۴۰۰/۱/۱
به نظرم ارزش یک ساعت وقت گذاشتن رو نداره
از لحاظ داستان
داستانش ضعیف بود و یه سری نامنظمی‌هایی داخلش وجود داشت که اصلا به جنس و حالات اون زمان داستان نمی‌خورد
و باید هر لحظهتصویر سازی ذهنی کنید چون ارتباط با این متن خیلی سخته
کلا متنش فانتزی بود و فرق داشت و به سبک غرب بود
از لحاظ گویندگی
هم که واقعا قابل قبول نبود
احساسی وجود نداشت
گویندگی بسیار خشک بود
گوینده‌ها انگار تازه کار بودن چون اصلا حسی رو القا نمی‌کردند
ولی به هر حال از ۱۰ بهش ۴ میدم
Sadra Tofighi
۱۳۹۹/۲/۲۰
در ابتدا بگم که اجرای دوبلور‌ها از نظر من خوب بود و بهشون خسته نباشید میگم‌. در ادامه نظر شخصی من درباره داستان این نمایشنامه این هستش که خیلی فضای فانتزی و غیر واقعی داره که سبب میشه سخت با داستان ارتباط بگیری و یا یه جاهایی از نمایشنامه رو از پیش حدس بزنی و همینطور تصویر سازی ذهنی رو بسیار مشکل و میکنه، چیزی که جذابیت داستان به اون بستگی داره... البته شاید نسخه نوشته شده بهتر از این باشه سرعت اجرای صوتیه که سبب این امر شده. به هر حال لذت بخش بود‌. ⁦
دلارام کیمیایی
۱۴۰۰/۱/۴
اول از همه هم ب دوبلور‌ها و هم ب نویسنده خسته نباشید میگم دوم اینکه کتاب خوبی بود ولی خب جای بهتر شدن داشت این کتاب در کل نیاز ب تفکر داره و برای درکش باید خوب فک کنید و درباره‌ی دوبله اینکه من ب شخصه صدا‌ها رو دوست داشتم ولی خب می‌تونست یک مقدار بهتر احساسات رو انتقال بده و یکی دیه از ایرادات صدای پا بود بین صدای پای زن و مرد هیچ تفاوتی وجود نداشت و خب اینها همه روی تصویر سازی و درک مطلب ب شنونده کمک می‌کنه ولی در کل خوب بود
Mta Az
۱۳۹۹/۲/۲۷
چند تا نکته راجع به این نمایشنامه اول از همه تشکر کنم از کتابراه که کتاب هارو به صورت رایگان قرار میده دومین نکته اینکه جنس صدا‌ها خیلی خوب بود ولی به نظر میرسید گوینده‌ها دارن ادا در میارن و تازه کارن ولی صداشون خوب بود سومین نکته راجع به خود نمایشنامه در کل چیز خیلی خاصی نبود و مفهوم چندان جالبی نداشت ولی در بعضی مواقع خوب به نظر میرسید جمع بندی مفهوم نمایشنامه متوسط رو به ضعیف_روایت داستان متوسط_صدای گویندگان خوب
Amirali Abtahi
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
به نظر من این کتاب میتواند دو نوع برخورد متفاوت در مقابل یک عمل نادرست را به شما نشان دهد. پدر خانواده، تحمل، صبر و رازداری را در برابر رفتار زشت همسرش انتخاب میکند ولی فرزندان برعکس پدر، با مادرشان مقابله به مثل کرده و در مقابلش مثل خودش عمل میکنند. حال موضوع این است که اگر شما بودید کدام را انتخاب میکردید. امادر هر دو رویکرد گفتن حقیقت اصل است پس مهم این است که رازداری را کنار بگذاریم
Parvane Saki
۱۳۹۸/۷/۱۶
انتهای داستان عجیب سرهم بندی شده به نظر می‌اومد، و در صدای مادر به جذابیت صدا بیشتر توجه شده بود تا القای حس نمایشنامه
Alireza Mirshahi
۱۳۹۸/۶/۲۶
داستانش یکم جالب و البته غمگین بود
صداپیشه‌ها هم کارشون رو خوب انجام دادن
مشاهده همه نظرات ۵۰۷

راهنمای مطالعه نمایش صوتی پلیکان

برای دریافت نمایش صوتی پلیکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.