دانلود کتاب آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران)

  • از: معصومه پاکروان
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۳۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران)

آغامحمدخان قاجار یکی از بی رحم ترین شاهان ایران است. درست زمانی که حکومت زند به پادشاهی وکیل‌الرعایای ایران دوران شکوه و آبادانی خود را می‌گذراند در طایفه ترکان و ایل قاجار فرزندی در دامان مادری مقتدر پرورش می‌یافت که او را برای حکومتی جسورانه رشد داد. جیران پس از مرگ محمدحسن خان همسرش، انتقام او را به فرزندش آغامحمدخان سپرد و او را سفارش کرد تا آخرین فرد زند را در ایران نابود کند و آغامحمدخان چه خوب سفارش مادر را گوش سپرد و فجایعی در تاریخ آفرید که هرگز از یادها نخواهد رفت.

آغامحمدخان قاجار بسیار سنگدل و بیرحم و کینه‌توز و انتقام‌جو بود و برای رسیدن به مقام سلطنت از هیچ عمل پست و شرم‌آوری استنکاف نکرد از جمله رفتار ظالمانه و شنیع وی با لطف‌علی‌خان‌زند و قتل و یا کور کردن برادرانش که به قساوت و سنگدلی این خواجه قاجاری صحّه می‌گذارد.

آغامحمدخان قاجار پس از وفات وکیل‌الرعایا که در دربار وی بین شاهزادگان و فرمانروایان زندی آشوب و اغتشاش ایجاد شده بود فرصت را مغتنم شمرد و از شیراز فرار کرد و به استراباد رفت و به امید جمع‌آوری لشکر بین قاجارهای آشاقه‌باش و متحدانش (ترکمنها) رفت. هدف خواجه قاجار متحد کردن دو ایل آشاقه‌باش و یوخاری‌باش قاجار و نیز ترکمن‌های یموت و گوگلان بود که در اختلاف دائمی به سر می‌بردند و با ایجاد اتحاد بین آن‌ها زمینه قیام و شورش بر علیه زندیان ایجاد کرد تا در آینده با کمک لشکریان قاجاری و ترکمن‌های گوگلان و یموت زمام امور ایران را در دست گرفت.

 ۸۴۸ صفحه، ۹۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۶۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
توطئه‌یی علیه نادرشاه
محمدحسن‌خان مردی از استرآباد
محمدخان در ترکمن‌صحرا
بازگشت محمدخان به استرآباد
محمدخان در میدان نبرد
محمدخان در مرگ پدر
محمدخان و سوگند به مادر
آغامحمدخان در حضورکریم‌خان زند
زندگی آغامحمدخان در دربار کریم‌خان
آغامحمدخان در شیراز
حسین‌قلی‌خان در دربار کریم‌خان
سودابه در بستربیماری
حسین‌قلی‌خان در بندر گز
مرگ حسین‌‌قلی‌خان
کریم‌خان در بستر بیماری
آغامحمدخان در تهران
لطفعلی‌خان‌زند و آغامحمدخان‌قاجار
پس از 16 ماه!
توطئه‌یی علیه آغامحمدخان
دستگیری آغامحمدخان
لطفعلی‌خان در قلعه‌ی لار
دفتر چهارم
لطفعلی‌خان‌زند
بازگشت آغامحمدخان به شیراز
تاجگذاری آغامحمدخان
منابع و مواخذ‌

راهنمای دانلود کتاب آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران)

برای دانلود کتاب آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آغا محمدخان قاجار (بی رحم ترین شاه ایران)
محمد شه بخش
۱۳۹۵/۹/۳۰
خواندنش رابه هموطنان گرامی توصیه میکنم
Ali Ahmadi
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
واقعا با غرض ورزی بیان شده این کتاب. شرایط و اوضاع ایران رو باید درنظر گرفت بعد اقدام آغا محمد خان رو نقد کرد. آغا محمد خان کسی بود که امنیت رو برای ایران بی‌قانون آن زمان به ارمغان آورد
کمال داودوند
۱۳۹۵/۹/۱۵
یکبارخوندمش بااینبارکه امتیازبه ستاره‌های رمان دادم، شددوبار، بهرحال رمان تاریخی ازسرنوست مردم دیروزاست، مطالعهانراتوصیه میکنم، مرسی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۷)