دانلود کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان نوشتۀ امیر حاجی قاسم و سیده فریده هادوی، فرایند و چهارچوب‌های جلسات تمرین این رشتۀ ورزشی را با شما در میان می‌گذارد و نحوۀ ایجاد آمادگی بدنی برای انجام این ورزش را شرح می‌دهد.

دربارۀ کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال:

آمادگی جسمانی در بسکتبال دارای اهدافی چون بالا بردن ظرفیت دستگاه قلبی و عروقی برای 40 دقیقه بازی بسکتبال مفید، بالا بردن کارایی سیستم عضلانی برای توانایی اجرای مهارت‌ها و پیشگیری از آسیب‌دیدگی‌ها، دستیابی به قابلیت‌های مورد نظر در مهارت‌ها و تمرینات و بالا بردن ظرفیت‌های ذهنی برای تحمل فشارهای بازی است.

پیشرفت روزافزون علوم ورزشی در جهان و گسترش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای باعث شده ورزش به عنوان پدیده‌ای اقتصادی، فرهنگی و صنعتی در جوامع مطرح شود. ورزش به عنوان یکی از پایه‌های اصلی سلامت جامعه محدوده فعالیت خود را از حوزه سلامت به سایر حوزه‌های کلیدی و زیربنایی جوامع باز کرده و بر این اساس به یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی تبدیل شده است.

در این میان آموزش به عنوان اصلی‌ترین رکن پیشرفت ورزش در جوامع، مهم‌ترین نقش را در توسعه سایر ابعاد نیز ایفا می‌کند و مجموعه تلاش‌های صورت گرفته در مسیر توسعه بسکتبال نیز بخش عمده‌ای از این راه است.

امروزه رشد و تکامل فزاینده امر ورزش به طور اعم و بازی زیبای بسکتبال بالاخص در ابعاد قهرمانی و حرفه‌ای و لزوم همگانی شدن آن در سراسر جهان، استفاده علمی در کتب آموزشی را الزام‌آور کرده است.

ورزش دانشگاهی بسکتبال، از رشته‌های ورزشی‌ای به شمار می‌رود که موفقیت در آن نه فقط تحت تأثیر نحوۀ اجرای فنون فردی و گروهی است، بلکه به عوامل مختلف علمی بستگی دارد.

کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای کسانی که به این ورزش مهیج می‌پردازند و افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بسکتبال و به‌ویژه سطح 3 دوره مربیگری نوجوانان و جوانان را طی کنند، بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال می‌خوانیم:

آمادگی جسمانی، اصطلاحی با مفاهیم وسیع است که برای افراد مختلف، معنایی متفاوت دارد؛ در نتیجه بیان یک تعریف دقیق از آن کار دشواری است. مراکز و سازمان‌های ورزشی و غیرورزشی تعاریف مختلفی ارائه کرده‌اند که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

آمادگی جسمانی، عبارت است از توانایی بدن در انجام دادن حرکات هوشیارانه، مقرون‌به‌صرفه، با حداقل خستگی، با نیرومندی و بدون اتلاف انرژی؛ اما این تعریف در هر ورزشی با تفاوت‌هایی ارائه می‌شود:

آمادگی جسمانی در بسکتبال، عبارت است از: توانایی بازیکن در انجام دادن مهارت‌های بسکتبال، در چهارچوب تاکتیک‌های مورد نظر، برای مدت حدود 2 ساعت بازی، در 4 دورۀ 10 دقیقه‌ای و استراحت‌های قانونی یا استراحت‌های حاصل از تعویض بازیکنان

 ۵۲ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-344-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: آمادگی جسمانی با تأکید در بسکتبال
فصل 2: فرایند آمادگی جسمانی با تأکید بر بسکتبال
فصل 3: چهارچوب جلسات تمرین بسکتبال
فصل 4: سیستم‌های انرژی
منابع

راهنمای دانلود کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

برای دانلود کتاب آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آمادگی جسمانی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان