دانلود کتاب آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D

  • از: اویس فرزای
  • ناشر: انتشارات ویهان
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D

روش تفاضل محدود (Finite Difference Method) یا به اختصارFDM، یکی از روش‌های  آنالیز عددی برای حل تقریبی معادلات دیفرانسیل است. در این روش مشتق توابع با تفاضلات معادل آن‌ها تقریب زده می‌شود. اساس این روش برای حل معادلات، استفاده از تقریب تابع با روش تیلور است. برای حل معادلات در این روش به ازای هر مشتقی که در معادلات وجود دارد، عبارتی جبری بر حسب متغیرهای مساله مانند تنش یا جابجایی جایگزین می‌شود. این روش اجازه آنالیز جابجایی بزرگ را می‌دهد.

نرم‌افزار تحلیلی قدرتمندی با الگوریتم‌های عددی بر پایه روش تفاضل محدود است. انعطاف بالای این نرم‌افزار در مدل‌سازی و تحلیل مسائل ژئومکانیک و ژئوتکنیک موجب گسترش کاربری آن در جامعه متخصصین علوم زمین شده است. این نرم‌افزار دارای مدل‌های پیش‌ساخته متنوعی است که برای نمونه می‌توان به مدل فضای خالی برای نمایش حفاری در شبکه و مدل تسلیم برشی و حجمی برای نمایش رفتار کرنش نرمی و نمایش گسیختگی برشی غیر قابل بازگشت و غیرخطی اشاره کرد. کاربر Flac می‌تواند تونل، میل مهار، شمع صفحه‌ای، چاه و بسیاری موارد دیگر که با خاک یا سنگ پیرامونی اندرکنش دارند را مدل‌سازی و پایداری سازه‌ها را برآورد کند.

این آموزش برای دانشجویان رشته مهندسی معدن و عمران و نفت به زبان ساده و روان ارایه شده است.

 ۱۹۲ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-96165-0-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول : معرفی نرم افزار FLAC3D

فصل دوم : هندسه‌سازی

فصل سوم : مدل رفتاری و تخصیص خصوصیات مواد

فصل چهارم : صفحات ناپیوستگی

فصل پنجم : شرایط اولیه و مرزی

فصل ششم : زبان برنامه‌نویسی FISH

فصل هفتم : اجرای مدل و تفسیر نتایج

فصل هشتم : اعتمال سیستم نگهداری به شبکه

فصل نهم : بررسی پایداری چاه با استفاده از FLAC3D

راهنمای دانلود کتاب آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D

برای دانلود کتاب آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش کاربردی نرم افزار FLAC3D
محمد رضانیا
۱۳۹۷/۸/۲۰
کتاب بسیار گنگ و نا مفهوم بود. پر از غلط نوشتاری چه در متن کتاب و چه در کدهای نرم افزار. مثال های ابتدایی زده شده که کارایی ندارند. من قبلا با این نرم افزار طراحی کرده بودم و الان که کل کتابو خوندم هیچی به دانشم درباره این نرم افزار اضافه نشد. به نظرم یوتیوب خیلی مفید تر بود و هست.
Abraham Shadafrough
۱۳۹۵/۱۲/۱۲
بسیار کتاب خوب وکاربردیه برای بچه های معدن مخصوصا
Nasser Valinezhad
۱۳۹۷/۵/۲
سلام
اعداد در متن به فارسی درج شده که خوانش کدها رو سخت میکنه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)