دانلود کتاب آواز پرستوها

  • از: محمدعلی قجه
  • ۱۰۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آواز پرستوها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب آواز پرستوها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آواز پرستوها

کتاب آواز پرستوها نوشته‌ی محمدعلی قجه، داستان دختر جوانی به نام پرستو را به تصویر می‌کشد که درگیر عشقی نافرجام می‌شود و در این راه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند.

دختر جوان باید این عشق را با خواهرش شریک می‌شد. این حس آزار دهنده خیلی زود او را دچار عذاب وجدان می‌کند و تصمیم می‌گیرد از این رابطه کنار بکشد و سرانجام کنار می‌رود و گرفتار دشمنی و عقده‌های سعید می‌شود. دشمنی‌ای که همه زندگی‌اش را تحت تأثیر می‌گذارد.

در بخشی از کتاب آواز پرستوها می‌خوانیم:

اون روز با بی‌میلی از خواب بلند شدم. هنوز دفتر خاطراتم روی لحافم افتاده بود و نتونسته بودم حتی یه کلمه‌ام توش بنویسم. حالا دیگه دستم به نوشتنم نمی‌رفت. کار سختی بود، نوشتن همه اون چیزهایی که یادآوری‌اش برام تلخ و غیرقابل‌باور بود. من توی بازی عاشقی باخته بودم و حالا می‌بایست صفحه ذهن و خیالم رو با نوشتن اون اتفاقات بد پاک می‌کردم... از سیاهی‌ها، از دروغ‌ها و از خودخواهی‌هایی که باعث شد دنیام رنگ کابوس و وحشت به خودش بگیره. انتقامی که دنیا از من گرفت سنگین و طاقت‌فرسا بود و روحم رو هر لحظه شکنجه می‌داد. شاید مستحقش نبودم ولی واقعیت همونی بود که پشت سر گذاشته ‌شده بود. گذشته‌ای که با همه دردهاش سپری شد و زخم کهنه‌اش رو روی دلم باقی گذاشت. زخمی که تا ابد می‌موند و با هر بار رفتن توی یه پارک خلوت، قدم زدن توی یه شب سرد برفی و یا راه رفتن میون سایه‌های درخت‌ها وسط یه پاییز، از نو تازه می‌شد و دوباره به درد می‌اومد.

این خاطرات با من بود و جزئی از من. منی که روحم پر بود از آزار تلخ لحظه‌ها و درد عمیق تنهایی و با یه امید شیرین به عشق، بعد از همه اون خواب‌های بد. امیدی که با گذر از تجربه‌های دردناکم کنار سعید می‌تونست با امیر دوباره زنده بشه.

اما به زودی فهمیدم اونم خیال واهی‌ایه که باید بهش بخندم و ازش بگذرم. یه خیال ساده‌لوحانه، یه تصور اشتباه از گفته‌های شیرین یه مرد جوون. امیر حرف‌های قشنگی بهم زد و من باورش کردم. وقتی‌که گفت ((راز تو متعلق به خودته و من عاشق از این حرف‌ها پس نمی‌کشم)) چه راحت باورش کردم و بدون نگرانی به دوباره شروع کردن امید بستم.

با خودم که فکر کردم به این نتیجه رسیدم که کنار یه زن که ناپاک شده بود زندگی نمی‌تونست معنایی داشته باشه. اون عشق و آرامش می‌خواست نه افسردگی و بدنامی. برای یه مرد داشتن یه همسر خوب با گذشته‌ای که می‌شد به زبونش آورد اهمیت داشت نه کلمات عاشقانه و وعده‌های توخالی.

 ۳۵۱ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب آواز پرستوها

برای دانلود کتاب آواز پرستوها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آواز پرستوها

نظرات کتاب آواز پرستوها

منیر تیموری
۱۳۹۹/۶/۲۳
سلام وخسته نباشید خدمت استاد مانندبقیه رمانهاتون عالی وآموزنده من تموم رمانهاتونو خوندم وهمشون عالی بود ومتاسفانه یک واقعیت تلخ از جامعه بودند وهست ومتاسفانه خیلی ازدختران سرزمینم بی دلیل زندگیشون تباه شده تواین رمان شاید پایانش خوب بود ولی در واقعیت خیلی خیلی تلختر هستش وخیلیا زندگیاشون نابودشده حتی به خاطرابروشون حتی شکایت هم نکردند خیلی موضوع جالبی بود واقعا خسته نباشید
Yalda Javadi
۱۳۹۹/۷/۱۱
کتاب و متن‌هایی که نوشته شده بود خیلی زیبا بودن. من وسط کتاب رو نخوندم چون خیلی خسته کننده شده بود.
ولی از اونجایی که نخونده بودم خوندم تا آخر رمان خیلی گریه آور بود آدم با این همه غصه میمیره.
تا آخرش که خوندم نظرم عوض شد. در کل میتونم بگم که عالی بود.
درسته نگذاشت سعید رو دار بزنن ولی به جاش 5 سال باید 15 سال تو زندان نگه میداشتنش.
ممنون از نویسندش 🙏🏻
شهربانو قربانی
۱۳۹۹/۱۱/۳
خداقوت ب نویسنده گرامی
رومان خوبی بود و واقعیتی از جامعه ما ک باعث شده دختران و زنان ما سرکوب بشن و خیلی چیزها رو درون خودشون بکشن و از آرزوهاشون بگذرن پرستو خیلی خوب تونست کنار بیاد ولی خیلی‌ها هستن یا خودکشی یا به هرزگی کشیده میشن و از طرف خانواده طرد میشن و به فساد کشیده میشن ارزو میکنم چنین اتفاقی برای هیچ یک از دختران سرزمینم پیش نیاد.
مشاهد همه نظرات (۶۱)