دانلود کتاب آیین سخنرانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آیین سخنرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آیین سخنرانی

کتاب آیین سخنرانی به قلم دیل کارنگی، از پرفروش‌ترین کتاب‌های معاصر است که شامل قواعد و دستورالعمل‌های مفیدی جهت غلبه بر ترس و کسب اعتماد به ‌نفس بوده که به روش‌های عملی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

در دنیای امروز و در کشورهای پیشرفته دنیا، سخنوری از عوامل رشد محسوب می‌شود. صحبت کردن و برقراری روابط اجتماعی باعث پیوستگی میان افراد شده و علاوه بر آن داشتن این مهارت موضوعی اساسی و مهم برای اقشار گوناگون جامعه تلقی می‌شود زیرا این مهارت دگرگونی‌های زیادی در ارتباطات روابط انسانی ایجاد می‌کند.

در سال 1926، دیل کارنگی به نگارش اولین کتاب خود یعنی آیین سخنرانی (The quick easy way to effective speaking) دست زد، کتابی کلاسیک که درباره‌ی نحوه‌ی سخن گفتن در برابر جمع است و تا به امروز، در زمر‌ه‌ی یکی از جامع‌ترین و جهانی‌ترین کتاب‌های درسی و کلاسیک در زمینۀ سخنرانی عمومی و روابط انسانی قرار گرفته است.

این کتاب در سالیان اخیر، فروش بسیار زیادی داشته است و به بیش از بیست زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده اما با این وجود، هنوز عده زیادی از علاقه‌مندان به خواندن کتاب به آن دسترسی پیدا نکرده‌اند.

کتاب آیین سخنرانی شامل بسیاری از عقاید و دستورالعمل‌های ارزشمند برای امور روزانه‌ی تمامی انسان‌هاست. در حال حاضر، دوره‌های "آموزش سخنرانی دیل کارنگی" در سراسر جهان شعبه‌های فراوانی دایر کرده است و تا به ‌حال نیز بیش از یک میلیون نفر از این کلاس‌ها فارغ‌التحصیل‌ شده‌اند. این دوره‌ها، به افراد کمک می‌کند تا با کشف استعدادهای پنهانی خود و استفاده از آن‌ها، به زندگی شاد‌تر، دلیرانه‌تر و پرثمرتری دست یابند.

قواعد مورد مطالعه در این کتاب و به‌ کار گرفتن آن‌ها، به هر شخصی کمک می‌کند تا ضمن ملاقات با اشخاص یا گروه‌های مختلف، با گشاده‌رویی، آسودگی خیال و به‌ طرز مؤثر و قانع کننده‌ای با آن‌ها سخن بگوید.

دیل کارنگی را بیشتر بشناسیم:

دیل کارنگی (Dale Carnegie) در 24 نوامبر 1888 در یک خانواده‌ی فقیر دیده به جهان گشود. او یک نویسنده‌ی و سخنران برجسته‌ی آمریکایی است که دوران کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. اغلب کتاب‌هایی که او به رشته‌ی تحریر درآورده در زمینه‌ی روانشناسی است و نکات بسیاری را در زمینه‌های فروشندگی، خودسازی، سخنرانی، پیشرفت شخصی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد که سبب پیشرفت و موفقیت روزافزون آن‌ها شده است.

در بخشی از کتاب آیین سخنرانی می‌خوانیم:

وقتی که کالج علوم دینی دانشگاه یال صدمین سال تأسیس‌اش را جشن می‌گرفت، دکتر چارلز رینولد براون، مدیر کالج، یک سری سخنرانی‌ در زمینه‌ی هنر وعظ و خطابه ایراد کرد. این سری سخنرانی‌ها، بعدها توسط شرکت انتشارات مک میلان در شهر نیویورک به چاپ رسید. دکتر براون شخصاً این خطابه‌ها را در طی مدت کمتر از نیم قرن تدریجاً آماده کرده بود و خود نیز نحوه آماده کردن و بیان آن‌ها را به دیگران تعلیم می‌داد. بنابراین او در شرایطی بود که نصایح و اندرزهای حکیمانه‌ای در این زمینه ایراد نماید؛ اندرزهایی که برای هر گوینده‌ای اعم از واعظی که موضوع سخنانش سرودهای حضرت داوود باشد یا صاحب کارخانه کنسرو سازی که برای راهنمایی کارگرانش سخن می‌گوید، می‌تواند مفید و ثمربخش باشد.

بنابراین بی‌مناسبت نیست که در اینجا به بخشی از اندرزهای او اشاره کنم:

"در مورد عنوان و زمینه سخنرانی خود قبلاً خوب اندیشه کنید. طوری موضوعات را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید تا کاملاً در ذهنتان جا افتاده و گویا باشند. ضمن اینکه جزئیات مطالب مورد بحث خود را در اندیشه توسعه داده و کامل می‌کنید، برخی از افکار و عقاید جالب نیز در مغزتان شکل می‌گیرد که باید آن‌ها را به گفتار خود اضافه ‌کنید."

"به مراتب بهتر خواهد بود که از مدت‌ها قبل از سخنرانی، به تجزیه تحلیل مطالب خود بپردازید. مثلاً اگر قرار است روز جمعه سخنرانی کنید، این کار را تا بعد از ظهر پنجشنبه به تعویق نیندازید. اگر یک سخنران بتواند موضوعی را برای یک تا 6 ماه و یا حتی یک سال در ذهن خود بررسی و حلاّجی کند، همیشه قبل از اقدام به ایراد سخنرانی، تدریجاً توده‌ای از افکار و عقاید جدید در مغزش شکوفا خواهد شد، تا نهایتاً سخنرانی‌اش به صورت درخت تنومندی در آید.

 ۲۷۱ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6247-13-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ از: دوروتی کارنگی «همسر نویسنده»
فصل اول: تقویت جرأت و اعتماد به نفس
فصل دوّم: افزایش اعتماد به نفس از طریق سخنرانی
فصل سوّم: خطابه‌های سخنرانان مشهور
فصل چهارم: طریقۀ رشد و تقویت حافظه
فصل پنجم: ایراد یک سخنرانی موفق
فصل ششم: رمز توفیق در ایراد یک سخنرانی
فصل هفتم: حضور و شخصیت ناطق
فصل هشتم: چگونه سخنرانی را آغاز کنید
فصل نهم: پایان یک سخنرانی
فصل دهم: مقصودتان را واضح بیان کنید
فصل یازدهم: جلب توجه شنوندگان

راهنمای دانلود کتاب آیین سخنرانی

برای دانلود کتاب آیین سخنرانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آیین سخنرانی
احسان رهبرنیا
۱۳۹۹/۳/۴
این کتاب رو باید بخونید چون جزء اولین نویسنده تو این زمینه هست که خیلی خوب و موفقیت امیزه و نتیجه بخش
Jalal Ghorbani
۱۳۹۹/۶/۲۸
به همه کسانی که ترس و اعتماد به نفس پایینی دارند پیشنهاد میشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)
سخنرانی، مهارت گفتاری، آموزش سخنرانی، آموزش سخنرانی و فن بیان، کتاب پرفروش، نحوه سخنرانی، اشتباهات سخنرانی، سخنرانی در همایش، مهارت های سخنرانی، آموزش فن بیان، هنر سخنوری، مهارت های گفتاری، کتاب آموزش سخنرانی، مهارت حرف زدن، روشهای سخنرانی جذاب، مهارت سخنرانی در جمع، تکنیک های صحبت در جمع، چگونه سخنرانی را شروع کنیم، ترس از سخنرانی، سخنرانی حرفه ای، تقویت فن بیان، اصول مذاکره، موفقیت شخصی، ارتباطات انسانی، برقراری ارتباط با دیگران، ارتباط بین اشخاص، ارتباطات کلامی، ارتباط گفتاری، ارتباط موثر با دیگران، اصول و فنون مذاکره، بهبود روابط اجتماعی، تکنیک های مذاکره، تقویت مهارت های ارتباطی، روش های مذاکره، مهارت ارتباط موثر، آشنایی با اصول و فنون مذاکره، انواع مذاکره، روابط بین اشخاص، مهارت های اجتماعی، مهارت های رفتاری، آداب معاشرت، چگونه جذاب صحبت کنیم، تکنیک های آداب معاشرت، آداب معاشرت در زندگی اجتماعی، روابط عمومی بالا، دیل هاریسون کارنگی، The quick easy way to effective speaking، Dale Carnegie، کتاب آیین سخنوری، کتاب اعتماد به نفس در گفتگو و قدرت نفوذ کلام به روش ساده و موثر