دانلود کتاب احساس ذره بودن

  • از: علی ناصری
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب احساس ذره بودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب احساس ذره بودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب احساس ذره بودن

"احساس ذره بودن" (مونو گرافی سفر مکه) گزارشی از سفر نویسنده به حج عمره و زیارت خانه ی خداست که با سبکی نو و نگرشی ادبی و عرفانی تدوین شده است ...

سفر حج یکی از وقایع منحصربه‌فرد و در حقیقت توفیقات ویژه در زندگی انسان است که اهمیت آن کمتر از خود زندگی نیست و تأثیرپذیری‌ انسان از این اتفاق مبارک در حدی است که گاه منجر به خلقی نو و تولدی مجدد می‌گردد.

سفر حج سفر به‌سوی خداست. سفر به‌سوی پاکی‌هاست. سفر مکه؛ سفر عشق است و بهشت وصال دوست و دقیقاً با توجه به همین ویژگی‌های مورد اشاره است که سفر حج برای من نقطه‌ای عطف در زندگی‌ام بود و منشأ تغییر و تحولات زیادی در رویه و روحیه و نگرشم به دنیا گردید. به همین جهت صرف‌نظر از توصیه‌ای که در دین و عرف به نوشتن خاطرات این سفر می‌شود، تصمیم گرفتم این اتفاق مبارک و در حقیقت موفقیت بزرگ زندگی‌ام را به رشته تحریر درآورم، زیرا اعتقاددارم روایت این واقعه بزرگ و اثربخش و درنتیجه این تغییر و تحول اساسی، ضمن اینکه یک نوع قدرشناسی ذاتی در برابر لطف حق و شکرگزاری از محبت بی‌حد خداست، یک رسالت و وظیفه‌ی دینی و الهی نیز هست. چگونه می‌شودآن‌همه زیبایی و لطافت و بزرگی را دید و فریاد شوق برنیاورد؟ چگونه می‌شود عالم معنویت و بهشت واقعی را در این دنیا و با چشم سر درک کرد و از اشتیاق آن به پرواز درنیامد؟

این مجموعه که با عنوان "احساس ذره بودن" در پنج فصل تهیه گردید؛ بیشتر مبتنی بر تجربه‌گرایی و بر درک و برداشت شخصی خودم از این سفر متمرکز است و آنچه را که دیده‌ام بی‌هیچ کم و کاستی بیان کرده‌ام. هرچند که قلم در نوشتن از خانه خدا و سفر عشق، به مدد دوست بر محور خدا می‌چرخد و گل‌سرخی می‌گردد در کف عارف و عنان در اختیار اوست.

 

 ۱۲۵ صفحه، ۱۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۵: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: اشتیاق سفر
دعوت  خدا
دفتر زیارتی
مهیای سفر
تردید و انتظار
پرواز در ناباوری
فصل دوم: مدینه منوره
مدینه در یک نگاه
فرود در مدینه
شکوه مسجدالنبی
غربت بقیع
میقات شجره
فصل سوم: مکه مکرمه
درراه مکه
لذت زیارت
احساس پاکیزگی
صفا و مروه
حال دعا در مکه
قرآن در مکه
نماز مکه
آب زمزم
امنیت مکه
خورشید نجابت
کودکان در هیأت نور
کوه نور و غار حرا
معجزات مکه
فصل چهارم: درباره‌ی حج
آئین‌های مکه
فلسفه‌ی حج
فصل پنجم: بازگشت
بازار مکه
وداع با کعبه
استقبال در باران بوسه
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب احساس ذره بودن

برای دانلود کتاب احساس ذره بودن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  احساس ذره بودن