دانلود کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان

  • از: سعید رضایی
  • ناشر: انتشارات آوای نور
  • ۲۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان

اختلال‌های طیف اتیسم در مجموع، نقص عصب تحولی هستند و موجب محدودیت عمیق شناختی، رفتاری، ارتباطی، اجتماعی و .. در گستره زندگی می‌شود به همین خاطر مبتلایان درک درست و واقع بینانه ای از آنچه که می‌بینند، می‌شنوند و یا از طریق سایر حس‌ها، دریافت می‌کنند، ندارند.

اتیسم از واژه یونانی"اتو" به معنی "خود" مشتق شده و نشانگر احساس انزوای شدید و جدایی از دنیای پیرامون است (کینان و همکاران، 2007). تا اواسط قرن بیست، نامی به معنای امروزی برای اختلال اتیسم نبود. هنری موزلی نخستین روانپزشکی بود که در سال 1867، کودکانی را که دچار اختلال‌های شدید روانی همراه با تأخیر و دگردیسی آشکار در فرایندهای تحولی بودند، به طور جدی مورد بررسی قرار داد. در آن زمان همه این اختلال‌ها در قالب اختلال‌های روانپریش طبقه‌بندی می‌شدند. اگرچه در برخی منابع عنوان می‌شود که بلولر در سال 1912، برای نخستین بار عبارت اتیسم را به عنوان یکی از علایم اصلی و کلاسیک بیماری دمانس زودرس به کار برده است. اما در منابع متعدد و دقیق‌تر، واژه اتیسم به معنی امروزی برای اولین بار درسال 1943، توسط لئوکانر، در بیمارستان هاپکینز، از طریق توصیف خصوصیات رفتاری 11 کودکی که به نظر می‌رسید از لحاظ کیفی، متفاوت با سایر کودکانی که دارای اختلال‌های روانی هستند، با عنوان "اتیسم کودکی "مطرح شد (سیمپسون و مایلس، 2008). کانر، متوجه شد که دامنه این اختلال وسیع‌تر از آن است که تاکنون تصور می‌شد و به اشتباه تحت عنوان نارسایی ذهنی یا اسکیزوفرن تشخیص داده می‌شدند. تا قبل از دهه‌های 1980، اغلب کودکان مبتلا به هر نوع اختلال رشدی فراگیر، به عنوان مبتلایان اسکیزوفرنی در طبقه اختلال اسکیزوفرنی کودکی طبقه‌بندی می‌شدند. بعد از مدت‌ها مطالعه و تحقیق معلوم شد که اختلال اتیسم و اسکیزوفرنی، اختلال‌های روانی کاملاً مجزا هستند (کاپلان و سادوک، 2007).

 ۲۶۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-309-106-1 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تاریخچه اختلال اتیسم
فصل دوم: انواع اختلال های طیف اتیسم
فصل سوم: ارزیابی و تشخیص اختلال های اتیسم
فصل چهارم: اختلال اتیسم
فصل پنجم: ویژگی های افراد مبتلا به اختلال اتیسم
فصل ششم: علت شناسی اختلال اتیسم
فصل : مشکلات همبود با اختلال اتیسم
فصل هشتم: راهبردهای مداخله و درمان
فصل نهم: ارزیابی کارکردی رفتار اتیسم

راهنمای دانلود کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان

برای دانلود کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان

نظرات کتاب اختلال اتیسم: تبیین، ارزیابی، تشخیص و درمان

S H
۱۳۹۹/۱/۱۱
این بچه‌ها رو از نزدیک دیدم. فوق العاده بودن. روزی که به همراه دوستم برای دیدنشون رفتم، دلم گرفته بود! از علی خواستم برام سوره " نصر " رو که از حفظ بود بخونه. با دیدن اشک هام که آروم سرازیر میشدن، دست کوچیک و تپلش رو روی قطره‌های اشک گذاشت و پرسید: چرا گریه می‌کنی؟!!! و من هق هق زدم...
مهشید فخارزاده
۱۳۹۹/۳/۳۱
به من در شناخت آن نیست خیلی کمک کرد
ل پارسا
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
کتاب مفید و خوبی برای آشنایی با این اختلال است
مشاهد همه نظرات (۱۱)