دانلود کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن

جیسن برومیت از طریق مستندات پژوهشی جدید در کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن به شما کمک می‌کند تا درک کاملی از آناتومی مرکزی بدن، ارزیابی جسمانی و سنجش عملکرد آن، تمرینات و آسیب‌های مربوط به آن و... داشته باشید.

درباره‌ی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن (Exercise testing and prescription lab manual):

از پرطرفدارترین تمرینات در بدنسازی و توانبخشی، می‌توان به تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن اشاره کرد. شناخت پیدا کردن از تاثیر ناحیه مرکزی بدن انسان در سلامتی، پیشگیری کردن از آسیب‌ها و... روزبه‌روز در حال گسترش و رشد است.

در سال‌های اخیر در توسعه مفهوم تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن، تحقیقات طب ورزشی و بیومکانیک ورزشی نقش موثری داشته‌اند. از اصطلاح «ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن» برداشت اشتباهی صورت می‌گیرد، این اصطلاح به معنای تمرین یا یک مجموعه تمرینات که ادعای آماده‌سازی نقطه‌ای از بدن را دارند، نیست و این مسئله برنامه‌ریزی‌های ضعیف و گاهی مواقع آسیب‌های مختلف را در پی داشته است.

متخصصین آمادگی جسمانی و پزشکی ورزشی، دارای یک هدف برای متقاضیان و ورزشکاران خود هستند و آن تولید و اجرای برنامه‌های تمرینی مطلوب است. سالانه پول‌های گزافی برای ساختن ورزشکاران بهتر و توسعه اجرای ورزشی و فردی توسط افراد، مدارس، دانشگاه‌ها و تیم‌های حرفه‌ای هزینه می‌شود. به همین ترتیب هر ساله افراد زیادی برای بهبود سلامتی و آمادگی جسمانی خود مربیان خصوصی استخدام می‌کنند. با وجود تلاش و مراقبت‌هایی که ورزشکاران برای اجرای صحیح تمرینات ورزشی یا بهبود آمادگی جسمانی خود به خرج می‌دهند، می‌توان گفت که آن‌ها هم در برابر آسیب‌دیدگی مصون نیستند.

چالش در طراحی برنامه‌های تمرینی مطلوب با همه‌ی پیشرفت‌های تکنولوژی و نوآوری‌ها به منظور بهبود اجرای ورزشی و فردی همیشه وجود دارد. ممکن است اینطور تصور شود که خطر یک آسیب ناشی از پرکاری مرتبط با شغل یا ورزش، مسأله‌ایست که از گذشته‌ وجود داشته است. متأسفانه، چنین نیست. مطب‌های پزشکان، اتاق‌های اورژانس، کلینیک‌های فیزیوتراپی و مراکز پزشکی ورزشی، اغلب مملو از ورزشکاران حرفه‌ای، ورزشکاران آماتور و کارگرانی است که تحت درمان آسیب‌دیدگی‌های عضلانی اسکلتی قرار می‌گیرند. در امریکا هر ساله، میلیاردها دلار در بخش درمان، صرف درمان آسیب‌های عضلانی اسکلتی می‌شود.

جیسن برومیت (Jason Brumitt) را بیشتر بشناسیم:

او مدرس فیزیوتراپی در دانشگاه پاسیفیک واقع در هیلزبورو، اورگون است. برومیت مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی فیزیوتراپی از دانشگاه پاسیفیک دریافت کرد و در حال حاضر دانشجوی دکترای دانشگاه راکی مونتن است. وی دارای بورد فیزیوتراپی ورزشی، دارای مدرک پزشکیاری ورزش و دارای مدرک تخصصی در برنامه‌ریزی آمادگی جسمانی و قدرت است.

او علاوه بر مسئولیت‌های مربوط به تدریس، به ارائه‌ی خدمات توانبخشی برای دانشجویان ورزشکار دانشگاه یاسیفیک نیز مشغول است. برومیت، نویسنده ستون «معیار پیشگیری» در مجله‌ی انجمن ملی آمادگی جسمانی و قدرت است. او به انتشار مقالات متعددی در حوزه‌ی پزشکی ورزشی و تمرینات قدرتی در مجله‌ی آمریکای شمالی فیزیوترایی ورزشی، مجله‌ی فیزیوتراپی نیوزیلند مجله‌ی نظریه و کاربرد فیزیوترایی، نشریه‌ی آمادگی جسمانی و قدرت و توانبخشی ورزشی امروز می‌پردازد. برومیت، سخنرانی‌هایی در ارتباط با تمرین عضلات ناحیه مرکزی بدن، در کنفرانس‌های تخصصی محلی و ملی به عنوان سخنران مدعو هم از جانب NSCA و هم از سوی انجمن پزشکیاران ورزشی شمال غرب (NWATA) داشته است. او، همسر و فرزندانش در شهر دمسک واقع در اورگون ساکن هستند.

کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای مربیان، تمرین‌دهندگان، برنامه‌ریزان تمرینی و ورزشی، متخصصان بازتوانی که باید توانایی تجزیه و تحلیل عملکرد ناحیه مرکزی بدن را داشته و برنامه‌ای مناسب ارائه دهند و همینطور ورزشکارن مفید و سودمند است.

در بخشی از کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن می‌خوانیم:

برنامه توانبخشی برای یک ورزشکار صنعتی آسیب دیده، باید بدون در نظر گرفتن اینکه آسیب در کمر یا در اندام تحتانی اتفاق افتاده یا نه، شامل تمرین ناحیه مرکزی بدن شود. محققان، قدرت ایزومتریک ران را به صورت دوطرفه در افرادی که تحت عمل جراحی در زانوی یک پای خود قرار گرفته بودند، آزمایش کردند (جارامیلو و همکاران، 1994). ضعف معنی‌داری در خم‌کننده‌ها بازکننده‌ها، دور کننده‌ها و نزدیک کننده‌های ران در اندامی که تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، مشاهده شد. این گزارش نتوانست یک رابطه علت و معلولی مستقیم را میان ضعف عضلات ران و نیاز به جراحی زانو، نشان دهد، با این حال، نتایج این مطالعه، اهمیت توجه به ساختار ناحیه مرکزی بدن را به عنوان بخشی از برنامه جامع توانبخشی، مورد تأکید قرار می‌دهد.

می‌توان عواقب وخیمی را با برخی آسیب‌های ورزشی، مرتبط ساخت. بروز آسیب‌های ورزشی در ستون فقرات یا ران، ممکن است منجر به از دست رفتن زمان تمرین با کار، از دست دادن مسابقات، ساعات بی‌شمار توانبخشی یا حتی پایان دوران ورزشی ورزشکار گردد. رشد فزاینده‌ی تحقیقات، نحوه‌ی ارتباط بین ضعف ناحیه مرکزی بدن با بروز آسیب ورزشی را پررنگ می‌سازد.

 ۱۹۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5751-32-1 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰۰ ت - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدمه‌ای بر تمرینات ناحیه مرکزی بدن
فصل 2: آناتومی کاربردی مرکز بدن
فصل 3: مصاحبه با متقاضی: نخستین گام در ارزیابی متقاضی
فصل 4: ارزیابی جسمانی و سنجش عملکرد
فصل 5: اساس طراحی تمرین
فصل 6: تمرینات ناحیه مرکزی بدن
فصل 7: انعطاف‌پذیری ناحیه مرکزی بدن
فصل 8: تمرینات پلیومتریک
فصل 9: ملاحظات ویژه برای تمرینات ناحیه مرکزی بدن

راهنمای دانلود کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن

برای دانلود کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن
بدنسازی، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، علوم ورزشی، تمرینات ناحیه مرکزی بدن، عضلات شکم، شکم شش تکه، فواید تقویت عضلات مرکزی بدن، تمرینات تقویت عضلات مرکزی بدن، تقویت هسته مرکزی بدن، تمرینات تقویت میان تنه، تقویت عضلات عمقی بدن، تقویت عضلات شکم، جیسن برومیت، فواید تقویت عضلات شکم چیست، تقویت عضلات شکم و کمر، تقویت عضلات شکم چه فایده ای دارد، شناخت عضلات، تقویت ناحیه مرکزی بدن، عضلات ناحیه مرکزی بدن، تمرینات عضلات مرکزی بدن، تمرینات عضلات مرکزی تنه، افزایش قدرت ناحیه مرکزی بدن، آسیب های ناحیه مرکزی بدن، آمادگی جسمانی، تمرینات پلیومتریک، انواع تمرینات پلیومتریک، تمرینات پلیومتریک pdf، تمرینات پلیومتریک چیست، تمرینات پلیومتریک یعنی چه، تمرینات پلیومتریک بدنسازی، نمونه تمرینات پلیومتریک، انعطاف پذیری ناحیه مرکزی بدن، عوامل موثر در انعطاف پذیری بدن، تمرینات ورزشی، دانلود کتاب ورزشی، تمرین ورزشی، انواع تمرین ورزشی، سلامت بدن، بدن سازی، راه های تناسب اندام، آسیب های ورزشی، تناسب اندام، فیتنس، تمرین های بدنسازی، تمرینات پرورش اندام، تمرین های ورزشی، دانلود کتاب تربیت بدنی، جاسن برومیت، Jason Brumitt، Exercise testing and prescription lab manual، دانلود pdf کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن، کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن pdf