دانلود کتاب ارزیابی کارکنان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی کارکنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارزیابی کارکنان

کتاب ارزیابی کارکنان نوشته‌ی کن لانگدن و کریستینا آسبرن، به استانداردهای عملکرد شغلی و ارزشیابی کارمندان می‌پردازد و به شما می‌گوید که چگونه عملکرد کارکنانتان را مورد ارزیابی قرار دهید.

علت عمده چالش‌هایی که امروزه در حوزه مدیریت وجود دارند، استفاده نامناسب و ناکافی از منابع انسانی و مادی است. از این رو در مدیریت نوین به استفاده مؤثر و کارآمد از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها از طریق دانایی و یا به عبارت دیگر برنامه‌ریزی، رهبری و کنترل بازخورد اهمیت بسیاری داده می‌شود. بهره‌وری و ارزیابی عملکرد می‌توانند در رسیدن به اهداف مذکور نقش حیاتی داشته باشند.

افرادی که جذب یک مجموعه می‌شوند به منظور دستیابی به اهداف سازمانی و پیشرفت در حوزه کاری، باید از موقعیت خود و چگونگی عملکردشان آگاهی کامل داشته باشند. این نوع آگاهی‌ها نمایانگر نقاط قوت و ضعف عملکرد هستند و می‌توانند به رفتار سازمانی فرد استحکام بخشند. از سوی دیگر، مدیران نیز با کمک این ابزار شناختی از میزان کارایی و توانایی‌های بالقوه و بالفعل کارکنان تحت رهبری خود در جهت بهبود کیفی نیروی انسانی آگاه می‌شوند و از این طریق می‌توانند به اهداف یک سازمان متعالی دست یابند.

ارزیابی عملکرد و اجرای دقیق آن مزایای بسیار زیادی را برای سازمان به دنبال خواهد داشت. به عنوان مثال اهداف سازمان توسعه می‌یابند و منابع انسانی به طور مؤثرتری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. ارزیابی عملکرد در حوزه مدیریت منابع انسانی، عمل به وظیفه خطیر کنترل بازخورد در مدیریت است و در حقیقت رهیابی تبدیل پتانسیل‌های کارکنان به سرمایه‌های عظیم قابل دسترس است.

کتاب ارزیابی کارکنان (Appraising staff) شما را با مهارت‌ها و فنون مختلف ارزیابی موفقیت‌آمیز کارکنان آشنا می‌سازد. کن لانگدن (Ken Langdon) و کریستینا آسبرن (Christina Osborne) در این کتاب به طور شفافی اهداف کلیدی و منافع حاصل از فرایند ارزیابی را تشریح می‌کنند و گام به گام از مرحله مقدمه‌چینی تا مدیریت فرایند ارزیابی و همچنین پیگیری آن را توضیح می‌دهند. ایجاد فضای باز برای بحث و گفت‌وگو، تفسیر تن گفتار، اعتمادسازی، توجه به مشکلات عملکردی و مواردی از این قبیل، از مهم‌ترین موضوعاتی است که مورد بحث قرار گرفته‌اند. این کتاب با 101 نکته کلیدی و یک آزمون خودارزیابی که مهارت‌های شما را در زمینه ارزیابی محک می‌زند، راهنمای ارزشمندی برای ارزیابی مؤثر کارکنان به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب ارزیابی کارکنان می‌خوانیم:

مصاحبه‌های ارزیابی رسمی و منظم کارکنان نقطه اوج بازخورد غیررسمی مستمر هستند. در صورتی که بازخوردهای مستمر مؤثر واقع شده باشند، مصاحبه‌های حضوری مزبور حاوی چیز تازه‌ای برای ارزیابی‌شوندگان نخواهد بود. بنابراین، فضای گفت‌وگو باید سازنده باشد. هر ارزیابی رسمی دارای دو بخش اساسی است؛ بازبینی عملکرد و بررسی توسعه‌ای. بازبینی عملکرد کمک خواهد کرد تا فرد از چگونگی دستیابی به اهداف و توسعه دانش و مهارت‌ها در دوره مورد بررسی آگاه و در این زمینه، توافق نظر بین دو طرف حاصل شود. بررسی توسعه‌ای به الزامات مربوط به تداوم عملکرد مطلوب فرد در آینده با دستیابی به اهداف نوین اشاره دارد.

 ۷۲ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-5890-45-4 

چاپ ۱۳۸۵: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مروری بر اهداف ارزیابی کارکنان
آماده شدن برای ارزیابی
مدیریت ارزیابی عملکرد
پیگیری ارزیابی

راهنمای دانلود کتاب ارزیابی کارکنان

برای دانلود کتاب ارزیابی کارکنان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارزیابی کارکنان

نظرات کتاب ارزیابی کارکنان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.