دانلود کتاب از جنس تفکر

  • از: میثم رهبریان
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب از جنس تفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از جنس تفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از جنس تفکر

کتاب از جنس تفکر نوشته‌ی میثم رهبریان، دربردارنده‌ی داستان‌های آموزنده و اخلاقی است که با خواندن آن‌ها علاوه بر اینکه به چالش کشیده می‌شوید، درک عمیق‌تری نسبت به زندگی و رفتارهای خود پیدا می‌کنید.

درباره‌ی کتاب از جنس تفکر:

امروزه بیشتر مردم آنقدر مشغول مشکلات مختلف زندگی هستند که دیگر به ارزیابی رفتارهای خود حتی فکر هم نمی‌کنند. همه مدام در تلاش‌اند تا فقط نیازهای مالی خود را رفع نمایند. اگر نگاهی به زندگی انسان‌های مشهور و شاخص بیندازید متوجه خواهید شد که این افراد مدام در حال شناخت رفتارهای خود جهت بهتر شدن هستند.

دقیقا در زمانی که اغلب مردم توجهی به رفتارهای خود نمی‌کنند افراد بزرگ مدام در این حوزه در تلاش هستند و همین موضوع باعث تمایز آن‌ها با دیگران شده است. بنابراین اگر می‌خواهید شما هم در دسته افراد بزرگ قرار بگیرید به ارزش‌های انسانی توجه بیشتری کنید.

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که انسان باید در طول زندگی خود بیاموزد، مهارت فکر کردن است. این کتاب با داستان‌های آموزنده‌ی خود، شما را به تفکر وا می‌دارد تا درک عمیق‌تری از زندگی داشته باشید.

این کتاب برای درک بهتر مطالب، از داستان بهره گرفته است تا به شیرین‌ترین حالت ممکن مطالب را یاد بگیرید و در زندگی خود به کار ببرید. کتاب از جنس تفکر به شما کمک می‌کند تا مجدداً به بعضی از ارزش‌های انسانی فکر کنید. هرکدام از داستان‌های آن با هدف خاصی انتخاب شده‌اند؛ داستان‌هایی که هرکدام تلنگری است برای بیداری...

کتاب از جنس تفکر برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی که به خواندن داستان‌های پندآموز علاقه‌مند هستند و آگاهی از ارزش‌های انسانی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایشان است، توصیه می‌شود.

جملات برگزیده‌ی کتاب از جنس تفکر:

- وقتی به کسی بیش از اندازه بها دهیم، آن فرد جایگاه اصلی خود را فراموش می‌کند و این کار ما را وظیفه می‌پندارد. در واقع با این کار او را بد عادت می‌کنیم. اگر می‌خواهید بیشتر از حد واقعی، شخصی را مورد لطف خود قرار دهید، ابتدا جایگاه واقعی‌اش را به او نشان داده سپس به او لطف کنید.

- در زندگی نیز باید مثل روباه باشیم و بدانیم چه کسی ارزش خوبی دارد. کمک به هر شخصی به نفع ما و جامعه نخواهد بود. بهتر است که انسان قدرنشناس درمانده بماند.

- خیلی وقت‌ها مشکل از خود ما است. مثلاً وقتی در رابطه به مشکلی بر می‌خوریم، می‌خواهیم تقصیر را گردن طرف مقابل بیندازیم. فقط به کارهایی توجه می‌کنیم که او انجام داده، اما از خود نمی‌پرسیم که نقش من چه بوده است؟

- برای اینکه شرایط تغییر کند، بهتر است خودمان را تغییر دهیم. اکثر اوقات همه تلاش ما برای تغییر دیگران است تا زندگی را آنگونه که دوست داریم رقم بزنیم، اما این سخت‌ترین کار دنیا است. خودتان را تغییر دهید تا همه چیز تغییر کند.

در بخشی از کتاب از جنس تفکر می‌خوانیم:

ملانصرالدین هر روز در بازار گدایی می‌کرد و مردم با حیله، حماقت او را دست می‌انداختند. دو سکه به او نشان می‌دادند که یکی‌شان طلا بود و یکی دیگر نقره. اما ملانصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می‌کرد.

این داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهی زن و مرد می‌آمدند و دو سکه به او نشان می‌دادند و ملانصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می‌کرد. تا اینکه مرد مهربانی از راه رسید و از اینکه ملانصرالدین را آن طور دست می‌انداختند، ناراحت شد. در گوشه میدان به سراغش رفت و گفت: هر وقت دو سکه به تو نشان دادند، سکه طلا را بردار. این‌طوری هم پول بیشتری گیرت می‌آید و هم دیگر دستت نمی‌اندازند.

ملانصرالدین پاسخ داد: ظاهراً حق با شماست. اما اگر سکه طلا را بردارم، دیگر مردم به من پول نمی‌دهند تا ثابت کنند که من احمق‌تر از آن‌هایم. شما نمی‌دانید تا حالا با این کلک چقدر پول گیر آورده‌ام.

اگر کاری که می‌کنی هوشمندانه باشد، هیچ اشکالی ندارد که تو را احمق بدانند.

 ۱۱۴ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-702699-3 

چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
ملانصرالدین و خرش
پیروی کورکورانه
روباه زرنگ
مشکل چیه؟
راهکار ساده
داروی مرگبار
بوی نفرت
بهترین شمشیر زن
شگرد اقتصادی ملانصرالدین
راه آسان‌تر
دیوانه‌ای در شهر
نجس‌ترین چیز
فرزند باسواد چوپان
چگونه خودتان را معرفی می‌کنید؟
عابد جهنمی!
ظرف عسل
لطیفه تکراری
کامیون حمل زباله
زیباترین همسر دنیا
منطق چیست؟
تفاوت دیدگاه
آلفرد نوبل
اشک رایگان
اهمیت تفکر
مادر شوهر
اول پولش رو بده
بخت با من یار نیست!
سنجش عملکرد
شگفت‌انگیز‌ترین رفتار انسان چیست؟
پیرزن روستایی
طبع بلند
انسانیت
سلام با طعم نفت
قدرت اصلاح
مرد بودن یا نر بودن
اولویت با کدام است؟
جنس مخالف
راز کیسه‌های شن
باختن کاسپاروف به شطرنج‌باز آماتور
زندانی بدون دیوار
فلسفه شایعه
دختر زیبا و پیرمرد طمع‌کار
دباغ در بازار عطر فروشان
پند لقمان
تخته‌سنگ
افلاطون و جاهل
ملاقات با پاپ
خود کم بینی
راهبرد انتصاب
شب مهمانی
برنامه‌ریزی
کوفی عنان
گودال پر از شیر
گاوچران
جملات تکان‌دهنده

راهنمای دانلود کتاب از جنس تفکر

برای دانلود کتاب از جنس تفکر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از جنس تفکر

نظرات کتاب از جنس تفکر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.