دانلود کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد

  • از: دوری یانگ، هوارد شولتز
  • ناشر: سبکتو
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد

در کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد نوشته دوری یانگ با طرز فکر و راهکارهای هوارد شولتز آشنا می‌شویم و می‌بینیم که استارباکس از کجا به محبوب‌ترین فروشگاه‌های قهوه در سراسر جهان تبدیل شد.

استارباکس یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین فروشگاه‌های قهوه در سراسر جهان است. اما چطور به چنین موفقیت جهانی رسیده است؟ استارباکس برخلاف شرکت‌های دیگر صفر تا صد تولید محصولش توسط خودش انجام می‌شود، به هیچ‌‌کس نمایندگی نمی‌دهد و تمام فروشگاه‌هایش را خودش افتتاح می‌کند. همه این موفقیت‌ها را زمانی به دست آورده که مردم حتی حاضر به خوردن قهوه غلیظ نبودند و این موفقیت را مدیون هوارد شولتز است. کسی که بسیاری او را بنیان‌گذار استارباکس می‌دانند. روش رهبری و طرز فکر هوارد او را تبدیل به فردی منحصر به فرد در زمینه مدیریت کرد.

دوری یانگ (Dori jones yang) یکی از نویسندگان کتاب است که بیش از 15 سال در این زمینه تجربه دارد. او چندین سال خبرنگار هم بوده است. دوری همچنین رئیس هفته‌نامه کسب‌وکار در نیویورک هم هست.

هوارد شولتز (Howard Schultz)، مدیرعامل سابق و رهبر و مدیر استراتژیک فعلی استارباکس است. شولتز در نوشتن این کتاب سهم زیادی داشته و تلاش کرده تا همه چیز در مورد استارباکس گفته شود. شولتز اولین کافه خود را در سال 1985 در سیاتل راه‌اندازی کرد و امروز استارباکس 6300 شعبه در دنیا دارد.

در بخشی از میکروکتاب از دلت مایه بذار (Pour Your Heart into It) می‌خوانیم:

استارباکس نیاز به رشدی بزرگ دارد و به این منظور نباید مانند یک شرکت بزرگ که با مشتریان مستقیما رو در رو نمی‌شود عمل کند. برای بعضی شرکت‌ها، بزرگ‌تر شدن به معنی از دست دادن پیوند اعتمادی است که بین شرکت و مشتریان آن شکل گرفته است. استارباکس مصمم است همان ارزش‌ها و اصول راهنمایی را که هنگامی که یک کسب و کار کوچک بود، حفظ کند، با وجود اینکه اکنون بیش از پنج میلیون مشتری در هفته به فروشگاه‌های آن سر می‌زنند. در نهایت، همه‌ این مسائل به این بستگی دارد که باریستا چه طور رفتار می‌کند زیرا برای بیشتر مردم آن‌ها چهره شرکت هستند. در حال حاضر استارباکس هر ماه بیش از 500 نفر نیروی جدید استخدام می‌کند و زمان زیادی را صرف آموزش ارزش‌های شرکت به آن‌ها می‌کند.

استارباکس باید از همگن‌سازی با مغازه‌های محلی بپرهیزد. با افزایش تعداد فروشگاه‌های کوچک، منتقدان نگران این هستند که فروشگاه‌های زنجیره‌ای مثل استارباکس جایگزین مغازه‌های محلی که شخصیت‌بخش هر شهری هستند، شود. بنابراین، استارباکس باید نسبت به جوامع گسترده‌تری که در آن‌ها کار می‌کند حساس باشد و به روح جامعه کمکی واقعی کند. استارباکس همچنین تلاش می‌کند تا پیوند احساسی بین فروشگاه‌های خود و جامعه به عنوان یک کل را قوی کند.

استارباکس باید نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی گسترده‌تر خود، به‌ طور دقیق آگاه باشد. هر چند وقت یک‌بار گفته می‌شود که استارباکس به کارگران جهان سومی خود دستمزد بسیار کمی می‌دهد تا بتواند قیمت دانه‌ قهوه را تا جای ممکن پایین نگه دارد. این حرف این حقیقت را که استارباکس در کمتر از 1.2 درصد از تمام قهوه‌ای که در کل جهان فروخته می‌شود دخیل است و این مسئله که قیمت قهوه در مبادلات بین‌المللی کالاها تعیین می‌شود را کاملاً نادیده می‌گیرد. با این حال، استارباکس یک دستورالعمل رسمی وضع کرده است که بیان می‌کند شرکت چگونه با تأمین‌ کنندگان خود برخورد می‌کند. استارباکس همچنین جزئیات طرح «تعهد به انجام سهم خود» که نشان می‌دهد این شرکت چگونه برای بهبود کیفیت زندگی در کشورهایی که قهوه در آن‌جا کشت می‌شود تلاش می‌کند را کامل کرده است. هر دو این ابتکارات باید در آینده به‌ خوبی مدیریت شوند.

 ۱۴۴ صفحه، ۲۳۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
فصل اول: روزهای نخستین
فصل دوم: شروع فروتنانه
فصل سوم: رشد سریع
در شروع کار به سوی این رویا
بیانیه مأموریت استارباکس
فصل چهارم: بحث فلسفی
فصل پنجم: شرکت سهامی عام
روحیه خوب و سرزنده کارآفرینانه
فصل ششم: استارباکس در آینده
موفقیت را نباید با دلار سنجید
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد

برای دانلود کتاب از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از دلت مایه بذار: چطور Starbucks، استارباکس شد
وحید اکبری
۱۳۹۸/۱۰/۶
بیشتر شرح حال کلی بود تا زندگی نامه یا موقعیت‌ها و روش‌های کسب کارشون زیاد جالب نبود
سروش صیفوری
۱۳۹۸/۱/۱۵
باسلام
انتظار غنای بیشتری از این کتاب بود که برآورده نشد. کتابی در مدح و ستایش خود با کمترین اشاره به اینکه چگونه این قدر خوبم!
farhad asadi
۱۳۹۷/۹/۱۵
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)