دانلود کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟

  • از: عباس جوان
  • ناشر: انتشارات جالیز
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟

عباس جوان در کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟، به مباحثی چون تاریخچه گردشگری ورزشی، جایگاه گردشگری ورزشی در جهان، پیامدهای مثبت گردشگری ورزشی و... پرداخته است.

گردشگری یکی از سریع‌ترین بخش‌های اقتصادی در حال رشد است. کشورهای در حال پیشرفت در این بعد از فعالیت‌های اقتصادی، سالانه سهم عمده‌ای از درآمدهای ناشی از ورود گردشگران را به خود اختصاص می‌دهند.

درواقع نه تنها گردشگری بزرگترین صنعت دنیاست بلکه روز به روز نیز در حال رشد است؛ به گونه‌ای که سازمان جهانی گردشگری پیش‌بینی می‌کند که در سال 2020 تعداد گردشگران به 1/5 میلیارد نفر خواهد رسید. از سوی دیگر، ورزش به عنوان یک قدرت مؤثر در توسعه اجتماعی و اقتصادی، با تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم نقش مهمی در اقتصاد کشورها دارد.

عواملی که می‌تواند صنعت گردشگری یک کشور را گسترش دهد، به‌ کارگیری ابزارها و پارامترهای مؤثر بازاریابی است. در این میان بازاریابی گردشگری اهمیت ویژه‌ای می‌یابد، زیرا اگر بازاریابی را فرایندی مدیریتی بدانیم، تمام فعالیت‌های‌ برنامه‌ریزی، تهیه محصولات گردشگری و جذب گردشگر نیازمند عملیات و فعالیت‌های بازاریابی است.

در بخشی از کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟ می‌خوانیم:

گردشگری ورزشی نیز همانند گردشگری دارای تعاریف مختلفی از دیدگاه صاحب نظران است. این تعاریف وجوه تشابه و اختلاف زیادی دارند و در رسیدن به یک مفهوم خاص ایجاد مشکل می‌کنند. گردشگری ورزشی به مشارکت در حرکت‌های ورزشی فعال یا غیرفعال و از طریق سازماندهی عوامل اقتصادی - تجاری از کشور مبدأ به کشور مقصد و سفرهای پیش آمده در این میان اطلاق می‌شود.

از نظر گیبسون گردشگری ورزشی مسافرتی فراغت محور است که افراد را از جامعه خود و به طور موقت خارج می‌کند هادسون اظهار می‌کند که گردشگری ورزشی نوعی مسافرت دور از خانه برای بازی، ورزش، تماشای ورزش و یا بازدید از یک جاذبه ورزشی است و شامل هر دو فعالیت مسابقه‌ای و غیر مسابقه‌ای می‌شود (هادسون ۲۰۰۳).

همچنین، گردشگری ورزشی، سفر برای اوقات فراغت است که افراد به طور موقت برای شرکت در فعالیت‌های جسمانی، تماشای این فعالیت‌ها و یا جاذبه‌های مربوط به فعالیت‌های ورزشی از جمع خانوادگی خود خارج می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت، که هر نوع مسافرتی که به منظور فعالیت‌های ورزشی باشد گردشگری ورزشی نامیده می‌شود؛ مانند اسکی، پیاده‌روی، کوه پیمایی، کوه نوردی، دوچرخه سواری، شنا، شکار، قایق رانی، شرکت در مسابقات ورزشی و تماشای مسابقات و غیره. اینگونه مسافرت‌ها ممکن است به صورت انفرادی و یا دسته جمعی صورت گیرد.

 ۵۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6774-21-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
گردشگری ورزشی
تاریخچه گردشگری ورزشی
تعاریف ورزش، گردشگری، گردشگران ورزشی و گردشگری ورزشی
تعریف ورزش
تعریف گردشگری
گردشگر ورزشی
گردشگری ورزشی
انگیزه‌های گردشگران
طبقه بندی انگیزه‌ها
جایگاه گردشگری ورزشی در جهان
پیامدهای مثبت گردشگری ورزشی
جنبه‌های اقتصادی
جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی
نقش صنعت گردشگری در گسترش ورزش
افزایش فعالیت‌های ورزشی از طریق جاذبه‌های گردشگری
گسترش ورزش
گسترش ورزش از طریق برگزاری رویدادهای ورزشی
گسترش ورزش از طریق حضور ورزشکاران و مربیان نخبه
گسترش ورزش از طریق زیرساخت‌های گردشگری در مبدأ
پیامدهای منفی گردشگری ورزشی
دسته بندی فعالیت‌های گردشگری ورزشی
1- رویدادها
2- جذابیت‌ها
3- تورها
4- مجتمع‌های تفریحی ورزشی
ویژگی‌های ارائه خدمات گردشگری ورزشی
1- خدمات غیرملموس
2- جدایی ناپذیر بودن تولید و مصرف
3- فنا پذیری خدمات عدم امکان ذخیره سازی
4- بیثباتی خدمات ارائه شده
اثرات گردشگری ورزشی
اثرات اقتصادی
اثرات گردشگری/تجاری
اثرات فیزیکی/محیطی
اثرات اجتماعی/فرهنگ
اثرات روانی
اثرات سیاسی/مدیریتی
نتایج برخی از تحقیقات انجام شده مرتبط با موضوع کتاب
منابع و مأخذ
منابع فارسی
منابع لاتین

راهنمای دانلود کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟

برای دانلود کتاب از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از گردشگری ورزشی چه می‌دانید؟