دانلود کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد

  • از: سعیدرضا خوش شانس
  • ناشر: انتشارات افراز
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد

کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد، تالیف سعیدرضا خوش شانس، نمایشنامه‌ای است انتقادی، که به نقد عصر جدید پرداخته و در هشت بازی صورت گرفته است. این نمایشنامه به ما شانس دیگری داد تا اسطوره را در قالب واقعی خودش یعنی تعمیم‌پذیری مفهومی، دوباره‌خوانی کنیم.

اسطوره‌ها دست و پا دارند، طحال و ریه. اسطوره نفس می‌کشد. اسطوره زنده است، چون از زندگی رُسته است. با آب‌پاشِ زندگی آبیاری شده، گل و ثمر می‌دهد. اسطوره حرف می‌زند و دارای جوهره‌ای کاملاً خاکی است. هر چند دنیای قدرت به مصلحت استعمار انسان‌ها، بیلیون‌ها دلار خرج می‌کند تا به‌ کمک اسطوره‌ دوزانِ جاعلِ بومی، در کشورهای نا سامان این تعریف را جا بیندازد که: اسطوره نفس نمی‌کشد، زنده نیست، از زندگی رُسته نیست، تافته‌ای جدا بافته است و سری در واقعیت ندارد، خرافی و رازآلود است و به هیچ دردی نمی‌خورد!

نتیجه این که فرهنگِ اقوام چیزی پوشالی و بی‌مفهوم و جاهلانه است و آنچه واقعیت دارد، پرتاب توده‌های عظیم قومی انباشته از فست‌فود به آینده‌ای مشکوک است، فشرده‌ شده در توپ چینیِ یکبار مصرفی به نام دهن‌ پُرکنِ «اقتصادِ پیشرو»! شهروندی که چشمی تماشاگر دارد و چون نمایشی نگران‌کننده، شاهد این اتفاق است و تا مغز استخوان درد را احساس می‌کند.

سونامیِ پیشِ رو به ریشه‌ها زده است. تجربه‌ی حیات که در بافت قصه‌ی خوش تنیده بود، سرنخ و پیام را قاط زده، دیگر سگ هم صاحب خودش را نمی‌شناسد. گیج و هار هر طرف پارس می‌کند و پاچه‌ی هر دوپایی را می‌گیرد. مخچه‌ها از کار افتاده، تمثیل و استعاره حرف مفتی شده است و افسانه‌ی دریاچه اوهامی است که باید هرچه زودتر دامن آلوده‌ی مدرن را به‌ کمک شوینده‌های فسفری از لوث آن نجات داد. چه باک اگر به‌ مددِ شوینده‌ها، اجساد ماهیان سطح دریاچه را بپوشاند مرگ اسطوره از این‌جا آغاز می‌شود.

کتاب از یونان باستان صدای اعتراضی است به روش‌شناسیِ کهن‌سال جهان قدرت در تحریف اساطیر بومی ملل و ترویج اندیشه‌های جعلی و عوام‌فریبانه که با انگیزه‌ی انباشت سودهای مادی کلان از بدوی‌ترین دوره‌ی تاریخ تمدن تاکنون صورت گرفته است. در آن‌چه در دست دارید، کاساندرا پرومه از قدرت بی‌انتهایی که در بازوان خانواده‌ای مافیایی جمع شده، به حیرت می‌آید و آنان را خدایان قدیر یونان قلمداد می‌کند که مجهز به ابزار خداییِ اعجاز و نفرین‌اند، اما خانواده‌ی قدرت که کنجکاوی هیچ اندیشه‌ای را درباره‌ی خود بر نمی‌تابد، دست به نابودی او می‌زند. نمایش در غرب به‌عنوان باروی امن قدرت سرمایه‌بازی اتفاق می‌افتد، جایی که اساطیر جدید به قلم و دوربین رسانه‌ها مشغول باروری هستند تا انبوه سرمایه‌های مردم جهان را در خود ببلعند.

 ۷۲ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-243-233-2 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۵۷۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌درآمد
درآمد
از یونان باستان تا جون آدمیزاد
اولین بازی
دومین بازی
سومین بازی
چهارمین بازی
پنجمین بازی
ششمین بازی
هفتمین بازی
هشتمین بازی
پی‌نوشت
شناخت‌نامه‌ی مختصر اساطیر یونان
تبارشناسی مختصر مافیا

راهنمای دانلود کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد

برای دانلود کتاب از یونان باستان تا جون آدمیزاد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از یونان باستان تا جون آدمیزاد