دانلود کتاب اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی

کتاب اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی نوشته پدرام حکیم‌زاده، به بررسی تصویر و نماد اسب در آثار هنری به خصوص نقاشی‌ها می‌پردازد. سیصد اثر هنری به طور برگزیده در این کتاب آورده شده است.

اسب در آثار هنری در زمان‌های مختلف و به تعداد بسیار به تصویر کشیده شده است. اسب بر پارچه و فرش، ظروف سیمین و مسین، سفال و حجاری قدمت بسیار زیادی دارد. آن‌گونه که تاریخ روایت می‌کند، مادها موفق به رام کردن اسب شدند و در سرزمینشان برای پرورشش زیستگاه مناسبی را فراهم کردند. در دیوان شاعران و ادبیات نمادین عارفان، اسب به عنوان شریف‌ترین وسیله برای عروج پیامبر اکرم (ص) به سوی خدا شناخته می‌شود.

اندیشمندان اسب را نمادی از پیروزی و نجات و رستگاری می‌دانند و کشاورزان به آن به عنوان نشانه برکت و فراوانی و سرمایه زندگی برای جنگاوری نگاه می‌کنند. اسب همواره دریچه‌ای به امید و اطمینان و فرخندگی و سرفرازی بوده است.

اسب از دیرباز به عنوان حیوانی باهوش برای سواری و بارکشی به کار گرفته می‌شد و برای کارهای مخصوص مانند مسابقه و پرش و چوگان‌بازی و شکار و عملیات نظامی و جنگی تربیت می‌شد.

خواندن کتاب اسب‌های سرکش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به اسب علاقه‌مندید و یا اگر در آثار هنری مختلف پژوهش می‌کنید از این اثر لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب اسب‌های سرکش می‌خوانیم:

در اساطیر یونان اسب آشیل علاوه بر خصوصیات یک اسب خوب، مشخّصات انسانی نیز دارد: حرف می‌زند و حتی پیشگویی می‌کند. الهۀ اسب اپونا در اساطیر سلتی، نه تنها اسب - خدا بود بلکه فراوانی را نیز تأمین می‌کرد. اسب‌ها با کیش خورشید رابطه‌ای نزدیک داشتند. از آن‌ها انتظار می‌رفت که در مقام حیواناتی با سرعت و منزلت کافی، خدای آسمان را به میدان نبرد حمل کنند. کلاً اسب به دلیل زیبایی، سرعت، شجاعت و قدرت جنسی‌اش در دنیای اساطیری سلتی مورد احترام بود، و نماد نخبگان جنگجوی جامعۀ سلتی یعنی شوالیه به شمار می‌رفت.

یکی از مواردی را که در قصّه‌های پریان، اساطیر و آیین‌های ایران و جهان می‌توان دید، مسخ انسان به صورت اسب است؛ مانند حکایت پیر و استر در هزار و یک شب. مسخ انسان به صورت اسب و به خصوص مسخ اسب سوار به صورت اسبش در آیین‌های جذبه و مراسم مربوط به تسخیرشدگان، در «وودو» هائیتی، «زار» حبشی و یا مراسم «وجد» حبشی نیز دیده می‌شود. در تمامی این مراسم، تسخیر شده خود را با اسب همذات می‌بیند. نوع دیگری از مسخ موجودات نیم حیوان و نیم انسان هستند.

 ۳۱۰ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-89-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه نژاد اسب
واژه‌شناسی
رده‌بندی
اسب‌های وحشی
طول عمر و مرحله‌های زندگی
اندام
اسبچه
رنگ و ...
نژادهای اسب ایرانی
اسب در نمادها و اسطوره‌ها
مروری بر موضوع اسب در آثار هنرهای تجسمی جهان
اسب در آثار هنرهای تجسمی جهان
اسب در آثار نقاشان جهان
اسب در مینیاتورهای ایران
اسب در نقاشی‌های شرق دور
اسب در آثار تصویرگران جهان
اسب در پوستر‌های جهان
اسب در طرح‌های سیاه و سفید جهان
اسب در لوگوهای جهان

راهنمای دانلود کتاب اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی

برای دانلود کتاب اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اسب‌های سرکش: اسب در آثار هنرهای تجسمی
هیوا جعر
۱۳۹۹/۵/۲۳
اسب🐴🐎🏇🦄 عاللللللللللییییییییییی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)