دانلود کتاب صوتی اسب و الاغ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسب و الاغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اسب و الاغ

کتاب صوتی اسب و الاغ دربردانده‌ی چهار داستان کوتاه و جذاب از نویسنده‌ی یونان باستان، ازوپ است که برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

روزی روزگاری یک گاری‌چی بود که از یک اسب و یک خر نگهداری می‌کرد. او اسب را خیلی بیشتر از الاغ دوست داشت. خیلی خوب به اسب غذا می‌داد و از اسب، خوب نگهداری می‌کرد. برای الاغ، کاه خشک می‌ریخت تا بخورد و خیلی خوب از او مراقبت نمی‌کرد.

اسب خیلی زیبا و قوی شده بود، در حالی که الاغ خیلی لاغر و ضعیف شده بود. یک روز، گاری‌چی هر دو حیوان را به راه انداخت و آن‌ها را به بازار برد و به خاطر علاقه‌اش به اسب، بار خیلی کمی روی پشت اسب گذاشت، اما پشت الاغ، بارهای خیلی سنگینی گذاشت…

ازوپ یا ایزوپ (Aesop) از نویسندگان یونان بود که قصه و افسانه می‌نوشت. وی از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. شاعر توانای ایرانی ناصرخسرو قبادیانی، چندی از افسانه‌های او را به نظم آورده است. همچنین مولانا جلال‌الدین رومی نیز برخی از داستان‌های پندآموز «ازوپ» را در مثنوی به صورت شعر درآورده است.

 ۱۳ دقیقه، ۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
اسب و الاغ
۳ دقیقه
اسب و گرگ
۴ دقیقه
دو بز
۳ دقیقه
مورچه و جیرجیرک

راهنمای دانلود کتاب صوتی اسب و الاغ

برای دانلود کتاب صوتی اسب و الاغ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اسب و الاغ
arash ebadi
۱۳۹۹/۱/۲
به عنوان یک تجربه کودکانه خوب بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)