دانلود کتاب اشک مهتاب


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب اشک مهتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اشک مهتاب

کتاب اشک مهتاب، برداشت آزاد مهدی خدامیان آرانی، از خطبه حضرت فاطمه (علیها السلام) است و نمی‌توان این برداشت را تنها یک ترجمه «تحت اللفظى» دانست.

وقتى پیامبر از دنیا رفت، منافقانى که به دنبال نابودى اسلام واقعى بودند فرصت را غنیمت شمردند و حکومت را در دست گرفتند و در حقّ اهل بیت (علیهم السلام) ظلم فراوان کردند. آن‌ها تلاش کردند با نیرنگ مردم را فریب دهند و حکومت خود را حکومتى بر حقّ جلوه دهند. اینجا بود که حضرت فاطمه (علیها السلام) به مسجد پیامبر آمد و در حضور جمعیّتى فراوان سخنرانى کرد. در زبان عربى به سخنرانى «خطبه» مى‌گویند. این خطبه آتشین و حماسى، راه را براى همگان روشن نمود و سیاست فریب را براى مردم آشکار کرد.

وقتى براى اوّلین‌بار آن خطبه را با دقّت خواندم، دنیایى از حسرت همه وجود مرا فراگرفت، وجودم پر از شرمسارى گشته بود، از خود پرسیدم من که خود را دوستدار فاطمه (علیها السلام) مى‌دانم چرا تا به حال این قدر با این خطبه بیگانه بوده‌ام؟ چرا زودتر با پیام‌هاى آن آشنا نشدم؟ چرا این قدر از آن غافل بودم.

هر چه فکر کردم جوابى نیافتم، سال‌هاى سال در حوزه علمیّه درس خوانده بودم، در مجالس عزادارى شرکت کرده بودم ولى چرا از این خطبه که سراسر روشنایى است چیز زیادى نشنیده بودم؟ سؤال‌هاى من ادامه داشت و همچنان در حیرت از این غفلت بزرگ بودم.

چندین سال از این ماجرا گذشت و آرزویم این بود که کتابى درباره این خطبه بنویسم و پیام‌هاى آن را به زبانى ساده و روان بیان کنم.

اکنون خدا را سپاس مى‌گویم که این توفیق را به من ارزانى داشت. متن‌های عربى خطبه کتاب اشک مهتاب، که برداشتى آزاد از خطبه حضرت فاطمه (علیها السلام)‌ است، از کتاب «الإحتِجاج» نقل شده و من متن خطبه را به چهل بخش تقسیم نمودم تا مراجعه به آن، براى شما آسان‌تر باشد. همچنین در آخر کتاب، مطالبى درباره سند خطبه ذکر کرده‌ام. امیدوارم که توانسته باشم نسل امروز را با این خطبه آشناتر سازم و کتاب اشک مهتاب، قدمى به سوى روشنایى باشد.

 ۱۴۴ صفحه، ۹۰۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-243-193-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

آغاز سخن
فصل اوّل: توحید و یکتاپرستى
فصل دوم: یادى از پدر
فصل سوم: جایگاه امامت
فصل چهارم: فضائل على (علیه‌السلام)
فصل پنجم: فتنه‌گرى شیطان
فصل ششم: ظلم حکومت
فصل هفتم: فریاد اعتراض
فصل هشتم: اشک روشنگر
فصل نهم: گفتگو با على (علیه السلام)
اعتبار خطبه (منابع، سند، طبقه)
پى‌نوشت‌ها
سؤالات
پاسخنامه سؤالات

راهنمای دانلود کتاب اشک مهتاب

برای دانلود کتاب اشک مهتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اشک مهتاب

نظرات کتاب اشک مهتاب

Sz H
۱۳۹۹/۱/۱۷
کامل نخوندم ولی بد نبود فقط جملات تکراری زیاد داشتند انشا الله همه شما در پویش چله عظیم قرن شرکت کنید چهل روز زیارت عاشورا و هر دعانیی که دوست داشتین و 40 بارهم الهم عجل لولیک الفرج رو بخونیم. از نیمه شعبان شروع می‌شه تازه این تبلیغات تو سایر کشورها هم هست مثل پاکستان الهم عجل لولیک الفرج
sara Ebrahimzadeh Zadeh
۱۳۹۸/۸/۲۶
خیلییییی عالی و زیبا,من با فریاد مهتاب پی آثار ایشون رو گرفتم و چقدر هنگام خوندنش گریه کردم,خیلی زیبا روایت میکنن,حضرت زهرا (س) خودشون یارتون باشه ان شا الله
کتاب دوست
۱۳۹۹/۶/۱۴
عالی بود. بعضی مطالب را باید بارها و بارها بیان کرد.. خدا قبول کند. بانو فاطمه الزهرا پشتیبان شما باشد. ممنون.
مشاهد همه نظرات (۱۳)