دانلود کتاب اصول جنگ الکترونیک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اصول جنگ الکترونیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اصول جنگ الکترونیک

کتاب اصول جنگ الکترونیک نوشتۀ سعید طلعتی و مهدی اصلی نژاد، به بررسی کاربرد الکترونیک و امواج الکترومغناطیس در نبردها می‌پردازد.

در گذشته جنگ الکترونیک تنها شامل ایجاد اختلال در ارتباطات رادیویی دشمن و شنود (استراق سمع) گفتگوهای دشمن بود. امروزه کاربردهای نوین دیگری مانند هدایت نفرات و موشک‌ها با دستگاه‌های الکترونیکی به جنگ الکترونیک اضافه گشته است.

صاحب‌نظران و تدوین‌ کنندگان راهبردهای نظامی، برنامه‌ریزی خود را برای جنگ در قرن بیست و یکم بر پایۀ جنگ‌های اطلاعاتی و الکترونیکی (جنگال) استوار کرده‌اند. جنگال به شبکه‌های حیاتی، اطلاعاتی و ارتباطی دشمن اطلاق می‌شود که جایگزین جنگ‌های خونین و خانمان برانداز یا حداقل مقدمه این جنگ‌ها شده است. به علاوه، امروزه هدف اصلی در یک جنگ، حمله به یک ناو، هواپیماها و یا اهداف زمینی نیست، بلکه حمله به شبکه اعصاب، که همان شبکه اطلاعات و ارتباطات دشمن است، مدنظر می‌باشد.

در بخشی از کتاب اصول جنگ الکترونیک دربارۀ فریب در زاویه می‌خوانیم:

هدف این اقدام ضد الکترونیکی آن است که با ایجاد خطاهایی در زاویه‌ی رهگیری رادار کنترل آتش، یا رادار هدایت‌ کننده‌ی موشک، مانع از برخورد سلاح دشمن به هدف مطلوب آن شود. در سیستم‌های ردگیری قدیمی که از جابجایی اشعه به منظور تعیین زاویه استفاده می‌کنند، فریب زاویه به آسانی با ارسال پالس‌هایی با زمانبندی و دامنه مناسب به سمت رادار امکان‌ پذیر است. 

اما امروزه اغلب رادارهای ردگیری بر اساس تکنیک مونوپالس، زاویه را اندازه می‌گیرند و در نتیجه تکنیک ساده ارسال پالس به سمت رادار نمی‌تواند زاویه سنجی آن‌ها را دچار مشکل کند. تا به حال چندین تکنیک برای تولید خطا در سامانه‌های ردیابی رادارهای پیشرفته و تک پالس طراحی شده است. تمام این تکنیک‌ها احتیاج به اطلاعات دقیق از پارامترهای رادار قربانی دارند، که به سادگی نمی‌توان به این اطلاعات دست یافت.

 ۱۰۶ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8794-05-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۹۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۸۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه‌ای بر سیستم‌های جنگ الکترونیک
فصل دوم: اقدامات ضد الکترونیکی
فصل سوم: تکنیک‌های اقدام ضد، ضد الکترونیکی
فصل چهارم: واحدهای اطلاعاتی جنگ الکترونیک
منابع

راهنمای دانلود کتاب اصول جنگ الکترونیک

برای دانلود کتاب اصول جنگ الکترونیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اصول جنگ الکترونیک

نظرات کتاب اصول جنگ الکترونیک

محمد محمدی
۱۳۹۷/۹/۲
کتاب فوق العادست
بنظرم بچه‌های مهندسی برق مخابرات همه باید این کتاب رو بخونن
واقعا دونستن اطلاعاتش لازمه
Capt LD
۱۳۹۹/۱/۲۴
این کتاب فوق العاده است در زمینه‌ی خودش این کتاب تکه واقعا از خواندن جمله به جمله‌ی این کتاب لذت بردم
مشاهد همه نظرات (۲)