معرفی و دانلود کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی

عکس جلد کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی

کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی به قلم عادل شیرازی و عارف شیرازی، ضمن معرفی روش‌های مختلف پیشگیری از آتش‌سوزی، انواع خدمات مربوط به این اتفاق هولناک را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

از دیرباز، آتش‌سوزی به عنوان یکی از هولناک‌ترین تهدیدات برای جان و مال، محسوب می‌شده است. آتش‌سوزی نه تنها خانه‌ها و ساختمان‌ها را نابود می‌کند، بلکه می‌تواند گستره‌ی وسیعی از طبیعت بِکر یا کل مناطق اطراف را نیز دربرگرفته و در محدوده‌ی اثر خود جان افراد را بگیرد. همین که آتش‌سوزی‌ها آغاز می‌شوند به سرعت گسترش می‌یابند و کنترل کردن یا خاموش کردن آن‌ها بسیار دشوار خواهد شد.

بهترین دفاع ما، پیشگیری از آتش‌سوزی قبل از آغاز آن است. از طریق کنترل‌ها و بازرسی کارآمد، این تهدید می‌تواند به طور چشمگیری به نفع همه کاهش یابد. در همه‌ی موقعیت‌های آتش‌سوزی، حفاظت از جان انسان‌ها باید مهم‌ترین عامل باشد. اموال را می‌توان جایگزین کرد، اطلاعات دوباره گردآوری می‌شوند و سایر مواد دوباره ساخته می‌شوند. پس حفاظت از جان انسان‌ها باید در هر برنامه‌ی پیشگیری و واکنشی، عامل برتر باشد.

کتاب حاضر از سری مجموعه کتاب‌های "افسران حفاظت حرفه‌ای" است که به مبحث ایمنی و حفاظت در آتش‌‌سوزی می‌پردازد. چرا که مسائل مرتبط به آتش‌سوزی اهمیت زیادی داشته و هر مامور، افسر و یا مدیر امنیتی و حفاظتی باید درک درستی از این موضوع داشته باشند.

در بخشی از کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی می‌خوانیم:

آتش‌سوزی‌ها همیشه اتفاقی یا به دلیل حوادث طبیعی نیستند. تصور می‌شود برخی موارد هشدار، آتش‌سوزی‌هایی هستند که عمداً به دلایل بسیاری ایجاد شده‌اند. اعتقاد بر این است در برخی موارد، مشوق آتش‌سوزی کلاهبرداری بیمه‌ای باشد؛ در برخی دیگر به دلیل اختلالات روانی است. انگیزه هر چه باشد، آتش‌افروزی‌ها برخی از خطرناک‌ترین‌ آتش‌سوزی‌ها هستند. اغلب، از شتاب ‌دهنده‌ها (تسریع‌ کننده‌ها) استفاده می‌شود تا سبب شوند آتش سریعاً فراتر از قابلیت‌های مهار کردن و خاموش ‌کردن اداره‌ی آتش‌نشانی باشد. در بعضی موارد مصیبت‌بار، این امر یعنی افراد داخل ساختمان قبل از قربانی ‌شدن با استنشاق گاز، زمانی برای فرار ندارند. در موارد حتی فجیع‌تر، مشخص شده است که آتش‌افروزان درها را مسدود یا قفل می‌کنند و مانع فرار از شعله‌های آتش می‌شوند.

بهترین حفاظت شما در برابر آتش‌افروزی، ترکیبی از گشت‌های بسیار قابل‌ مشاهده برای بازداری تلاش، و ایمن‌سازی مؤثر درب اتاق‌ها و مواد قابل‌ اشتعال بلااستفاده است. این مراحل حوزه‌های اختفاء را کاهش می‌دهند که آتش‌افروزان اغلب برای آماده‌‌سازی برای این حادثه به آن‌ها تکیه می‌کنند، و همچنین باعث می‌شود که آتش‌افروز مجبور شود مواد را با خود بیاورد که این امر سبب جلب توجه خواهد شد. بسیار مشابه با دیگر جرایم، یک آتش‌افروز باانگیزه و مصمم سرانجام راهی به منظور تلاش برای انجام جنایت خود پیدا خواهد کرد، اما می‌توانید محیطی ایجاد کنید که آتش‌افروز، یک مکان تصادفی برای شروع آتش را جستجو کند، و احساس راحتی کمتری داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
پیشگفتار
فصل اول: پیشگیری از آتش‌سوزی، شناسایی و واکنش
مقدمه
مبانی آتش‌سوزی
روش‌های تشخیص
انواع آتش‌سوزی
خاموش‌کننده‌های آتش
ابزار اطفاء حریق ثابت
مهار
طرح‌های حریق (آتش‌سوزی)
آتش‌افروزی
آزمون فصل اول – پیشگیری از آتش‌سوزی، شناسایی و واکنش
فصل دوم: ایمنی و سلامت شغلی و مأمور حفاظت
مقدمه
کار و سلامت
عناصر اصلی یک برنامه‌ی ایمنی و سلامت شغلی
ریسک‌های شغلی
نقش مأمور حفاظت در برنامه‌های OSH
مخاطرات ایمنی رایج
عوامل کلیدی در حوادث
انواع سانحه
اصطلاحات کلیدی
روندهای نوظهور
آزمون فصل دوم – ایمنی و سلامت شغلی و مأمور حفاظت
فصل سوم: رویکرد جامع مخاطرات به مواد پرخطر
نقش مأمور حفاظت
حوادث مواد پرخطر
مدل‌ها و قالب‌های واکنش
واکنش اولیه
شناسایی مواد منتشرشده
تعیین مقدار ماده منتشرشده
تعیین میزان خسارت
اجرای امنیت محل
روندهای نوظهور
آزمون فصل سوم – رویکرد جامع مخاطرات به مواد پرخطر
پیوست
مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی
نویسنده،
ناشر چاپی صفرتاصد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-677053-8
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های ایمنی، کتاب‌های علوم نظامی

راهنمای مطالعه کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی

برای دریافت کتاب افسران حفاظت حرفه‌ای: ایمنی و حفاظت در آتش‌ سوزی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.