دانلود کتاب انواع زنان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انواع زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انواع زنان

کتاب انواع زنان به قلم ژان شینودا بولن که فروش زیادی در سراسر دنیا به همراه داشته، ابتدا نظریه و اطلاعات جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به کمک آن، تیپ شخصیتی خود را در میان زنان مختلف پیدا کرده و سپس نکاتی کلیدی ارائه می‌دهد تا اسطوره‌های درون‌تان را کشف کنید.

ژان شینودا بولن (Jean Shinoda Bolen) در این کتاب حس یک تجربه فوق‌العاده را به شما می‌بخشد زیرا شناخت کهن‌الگوها سبب می‌شود تا ویژگی‌ها و خصوصیاتی را در مورد خودتان بفهمید که پیش از این هرگز از وجود آن‌ها اطلاع نداشتید.

شما در کتاب انواع زنان (Goddesses in everywoman) متوجه می‌شوید آنچه در واقعیت برایتان حائز اهمیت است، با آنچه که برای خوش‌آمد دیگران انجام می‌دهید بسیار تفاوت دارد. با قسمت تاریک کهن‌الگوها آشنا می‌شوید و مهیای دگرگونی بخش نه چندان زیبای خودتان می‌شوید.

عامل اساسی تفاوت‌های میان زنان الگوهای توانمند درونی یا همان کهن‌الگوها هستند. برای مثال بعضی از زنان جهت رسیدن به احساس رضایت در زندگی نیاز به ازدواج و فرزند دارند و هنگامی که هدف‌شان ورای دسترس آن‌ها باشد ناراحت و خشمگین می‌شوند. برای این دسته از زنان، نقش‌های سنتی معنادار و قابل احترام است. این زنان یقینا با زنانی که استقلال شخصی‌شان در زندگی برایشان حائز اهمیت هست، تفاوت‌های عمده و اساسی دارند.

گروهی دیگر زنانی هستند که به ‌دنبال تجربه‌های جدیدند و از یک فعالیت خلاقانه به سراغ بعدی می‌روند. علاوه بر این دو گروه گروه دیگری از زنان هستند که به‌ دنبال خلوتند و معنویت برایشان اهمین ویژه‌ای دارد. آنچه برای یک زن سبب رضایت می‌شود، امکان دارد برای زن دیگری کاملا پوچ و بی‌معنا باشد و این بستگی به اسطوره‌ای دارد که درون هر زن فعال است.

شناخت و همچنین آشنایی با «اسطوره‌های زنان» به زن کمک می‌کند تا درک بهتری از خود، روابطش با مردان، زنان، والدین و فرزندانش داشته باشد. چنین الگوهایی بینشی عمیق در اختیار زن قرار می‌دهد تا بداند چه چیز دز زندگی انگیزه‌بخش (حتی وسواس‌گونه)، ناامید کننده و یا رضایت‌بخش است.

کتاب انواع زنان دیدگاه جدیدی در ارتباط با روان‌شناسی زنان را تشریح می‌کند که بر پایهٔ تصویری از زنان (در اسطوره‌های یونان) استوار است که بیش از سه هزار سال در تخیل بشریت حضور داشته است. این روان‌شناسی زنان، با تمام نظریه‌هایی که زن «سالم» را زنی می‌داند که در قالب یک الگوی شخصیتی یا ساختار روان‌شناسی «درست» بگنجد، تفاوت دارد. این نظریه بر پایه گوناگونی معیارهای سالم در میان زنان بنا شده است.

این کتاب به زبان‌های مختلفی در دنیا ترجمه شده‌ که این امر نشان دهنده‌ی این است که محتوای آن مسیر اطمینان‌بخشی را برای زنانی فراهم می‌کند که می‌خواهند ابعاد شخصیتی خود را تحت کنترل داشته و به آن‌ها مسلط باشند و با شناخت نقاط قوت و ضعف خود، اعتماد به نفس‌شان را در زندگی تقویت کرده و مقتدرانه پیش بروند.

در بخشی از کتاب انواع زنان می‌خوانیم:

قهرمان بالقوه‌ای درون هر زن حضور دارد. او بانوی هدایت ‌کننده‌ای در کل طول سفری است که از بدو تولد آغاز شده و در تمام طول عمر ادامه خواهد داشت. همان‌طور که او در طول مسیرش حرکت می‌کند، ناگزیر با درد و رنج‌هایی مواجه می‌شود: احساس تنهایی، آسیب‌پذیری، عدم اطمینان؛ و محدودیت‌ها را می‌شناسد. او همچنین می‌تواند معنا را بیابد، شخصیت خود را رشد دهد، عشق و شکوه را تجربه کند و خِرد را بیاموزد.

او با انتخاب‌هایش شکل می‌گیرد، با ظرفیت خود برای ایمان و عشق، با توانایی خود در آموختن از تجربیات و ایجاد تعهدات. زمانی که مشکلات سر برمی‌آورند، اگر او بسنجد چه کاری باید انجام دهد، تصمیم بگیرد و به روشی هماهنگ با احساسات و ارزش‌های خود رفتار کند، مانند قهرمان و نقش اول اسطوره‌ی خودش رفتار کرده است.

اگرچه زندگی پر از شرایط انتخاب نشده است، همیشه لحظات تصمیم‌گیری و نقاط عطفی وجود دارد که اتفاقات را رقم می‌زنند یا شخصیت را تغییر می‌دهند. یک زن برای این‌که قهرمان سفر قهرمانی خود باشد، باید این عقیده را داشته باشد (یا لااقل این‌گونه وانمود کند) که انتخاب‌هایش مهم هستند. در روند زندگی کردن با چنین پیش‌ فرض ذهنی اتفاقی رخ می‌دهد: زن تبدیل به یک انتخاب‌کننده می‌شود؛ قهرمانی که خودش تعیین می‌کند قرار است به چه چیز تبدیل شود. او با کارهایی که انجام می‌دهد یا نمی‌دهد و با عقایدی که دارد، رشد کرده و یا افول پیدا می‌کند.

مراجعان من به من یاد دادند که فقط اتفاقاتی که برای‌شان می‌افتد در شکل‌گیری آینده آن‌ها موثر نیست؛ بلکه آنچه درون آن‌ها رخ می‌دهد تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند. آن‌چه که آن‌ها احساس می‌کنند و آن‌گونه که در درون و بیرون واکنش نشان می‌دهند، تعیین می‌کند که آن‌ها تبدیل به چه کسی شوند؛ بسیار بیشتر از میزان بدبختی‌هایی که افراد با آن‌ها مواجه می‌شوند.

 ۵۰۳ صفحه، ۶۰۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6268-62-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه نسخه بیستمین سالگرد چاپ
مقدمه
فصل یک: کهن‌الگوهای زنانه همچون انگاره‌های درونی
فصل دو: فعال کردن اسطوره‌ها
فصل سه: اسطوره‌های باکره
فصل چهار: آرتمیس: اسطورهٔ شکار و ماه، رقیب و خواهر
فصل پنج: آتنا: اسطوره‌ی خِرَد که از محدودیت‌ها فراتر می‌رود
فصل شش: هستیا: اسطوره‌ی خانه و کاشانه، معبد، زن خردمند و عمه دوشیزه
فصل هفت: اسطوره‌های آسیب‌پذیر
فصل هشت: هرا اسطوره‌ی ازدواج، تعهد و همسر
فصل نه: دیمیتر اسطوره‌ی غلات تغذیه‌کننده و مادر
فصل ده: پرسفون دوشیزه و ملکه جهان زیرین زن پذیرا و دختر مادرش
فصل یازده: اسطوره‌ی کیمیاگر
فصل دوازده: آفرودیت اسطوره‌ی عشق و زیبایی
فصل سیزده: کدام اسطوره‌ی سیب طلایی را می‌برد؟
فصل چهارده: قهرمان درون هر زن
تبارشناسی: کهن‌الگوهای یونان باستان
جدول اسطوره‌های زن
یادداشت‌ها
منابع

راهنمای دانلود کتاب انواع زنان

برای دانلود کتاب انواع زنان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انواع زنان
محمد قوامی
۱۳۹۸/۸/۲۹
تمام دخترها قبل ازدواج باید باید باید این کتاب رو بخونند. من مشاور خانواده هستم و تمام گره‌های زندگی زناشویی از دل همین کتاب میاد بیرون، چون هم خودتون رو می‌شناسید و هم ویژگی‌ها و شخصیت پسری که مناسب بیشتر...
kzmi kzmi
۱۳۹۹/۲/۸
بنظرم نسخه نمونه باید یه درصد مشخصی از کتاب رونشون بده این کتاب حجم صفحاتش زیاده به نسبت باید نمونش طوری باشه که بیشتر از گفتار ناشر و مقدمه مشخص باشه
الهه نظری
۱۳۹۹/۳/۱۱
این کتاب یکی از کتب روانشناسی در زمینه شخصیت شناسی هست که به صورت مجزا در کتابی دیگر به شخصیت شناسی مردانه هم پرداخته شده
فوق العاده مفید هست من برای خودشناسی مطالعه کردم و متوجه خیلی خصوصیات اخلاقی بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)