دانلود کتاب اورلیا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اورلیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اورلیا

کتاب اورلیا اثر ژرار دو نروال، تأثیرگذارترین نویسنده سوررئالیست فرانسوی است. اورلیا را می‌توان به نوعی سفرنامه‌ روحی نروال به شرق دانست، سفرنامه‌ای همراه با ذهن جنون‌آمیز نویسنده. این کتاب در زمان خودش در تقابل با عقل‌گرایی مدرن فرانسه قرار گرفت بود.

کتاب اورلیا (Aurelia & Other Writing) و در مجموع خود نروال تاثیر زیادی بر جنبش‌های سورئالیستی گذاشتند. آندره برتون که از ستایشگران او بود، درباره نروال گفت: «روح سوررئالیسم در نروال حلول کرده بود».

اهمیت ژرار دو نروال (Gerard De Nerval) در ادبیات فرانسه بیشتر به این دلیل است که او اولین کسی بود که اشراق را وارد رمان فرانسه کرد.

شباهت‌های بی‌شمار بین هدایت و نروال (به‌خصوص نزدیکی‌های بنیادین «بوف کور» و «اورلیا»)، جدل‌ها و سوءتفاهم‌های زیادی را میان اهالی ادبیات به‌وجود آورده است و با وجود این که روژه لسکو از اتفاقی بودن این همانندی‌ها خبر داد، هنوز هم بر سر تأثیر و تقلید «بوف کور» از «اورلیا»، آرا و اختلاف‌های بسیاری وجود دارد.

نقل است که می‌گویند روژه لسکو (مترجم فرانسوی «بوف کور») از هدایت پرسید که آیا «اورلیا» را خوانده یا خیر و پاسخ هدایت این بود که اگر آن را زودتر می‌خواندم، «بوف کور» را نمی‌نوشتم.

در بخشی از کتاب اورلیا می‌خوانیم:

شعله‌ها این آخرین آثار عشق و مرگ را که به حساس‌ترین رشته‌های قلبم متصل بودند بلعید. با غم‌ها و پیشمانی‌های دیرهنگامم بیرون رفتم و سعی می‌کردم، با خسته کردن خودم از راه رفتن، افکارم را منحرف کنم و شاید برای شب خواب کمتر آشفته‌ای ببینم. با این فکرم که خواب‌ها دریچه‌ی ارتباط انسان با عالم ارواح است، امیدوار بودم، هنوز امید داشتم! شاید خدا از این فداکاری خوشحال شود. اینجا بود که متوقف شدم؛ خیلی گستاخانه است که وانمود کنم وضعیت ذهنم فقط توسط خاطره‌ی یک عشق به این حال و روز افتاده. بگذار بگویم که به همچین عقیده‌ای رسیدم، شدیدترین پشیمانی در زندگی‌ای که در بیهودگی‌های احمقانه سپری شده، زندگی‌ای که شر معمولا در آن پیروز شده و خطا‌هایی که تا ضربه‌ی بد اقبالی را خوردم متوجه‌شان نبودم. دیگر خودم را لایق آن نمی‌دیدم که به او فکر کنم، کسی که در مرگ عذابش داده بودم و در زندگی اندوهگینش کرده بودم و آنی که تنها به خاطر شفقت شیرین و پاکش، آخرین نگاهی برای بخشایش مدیون بودم.

 ۸۶ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94698-5-7 

چاپ ۱۳۹۴: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب اورلیا

برای دانلود کتاب اورلیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اورلیا

نظرات کتاب اورلیا

حسین حسین
۱۳۹۷/۵/۱۱
یکی از بهترین ویژگی‌های کتابراه رایگان کردن هفته‌ای یک کتابه... اینجوری مخاطب خیلی ترغیب میشه برای خوندن اون کتاب. چقدر عالی که کتاب‌هایی رایگان میشوند که به شدت ذایقه مخاطب رو ارتقا میدن و اون رو به کتابِ خوب خوندن ترغیب میکنن... یه جور جهت دادن غیر مستقیم به سلیقه مخاطب و ترغیبش به خوندن کتاب... کتاب خیلی جالبی بود لذت بردم.
سونیا زینتى
۱۳۹۸/۳/۳۰
نویسنده در به تصویر کشیدن تصورات و توهمات شخص اول داستان بسیار قوى عمل کرده و به نوعى شبیه کمدى الهى دانته ولى به زمان اکنون تونسته زنحیره اى از دریافت هاى خودش رو در قالب این توصیف‌ها به نمایش بگذاره. این کتاب باید خیلى عمیق خوانده شود تا مفهوم انتزاعى که نوسینده قصد انتقال انرا داشته درک شود
Amir Reza Rashidfarokhi
۱۳۹۹/۱/۸
اگر بوف کور را پسندیدید، این کتاب را هم دوست خواهید داشت. نثری سورئال و گیرا با ترجمه‌ای بی‌ نظیر. با راوی همراه می‌شوید غرق در خیال. همدردی می‌کنید و گاهی خواننده لجش می‌گیرد. اگر رئالیسم را دوست دارید سراغش نروید.
مشاهد همه نظرات (۱۱)