دانلود کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت

کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت نوشته میچ آلبوم، اثری جادویی و هیجان‌انگیز و اسرارآمیز است که با مراقبه‌ای از جنس قدرت پیوند انسانی، ماجراهای اختراع تلفن و روابط عاشقانه گراهام بل و دنیای امروز که به شدت درگیر این اختراع است می‌پردازد.

این کتاب داستانی است پر از عشق و تاریخ و ایمان و میچ آلبوم (Mitch Albom) در آن به بهشت و ارتباطش با دنیای بازماندگان می‌پردازد. کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت (The first phone call from heaven) از جایی آغاز می‌شود که یک روز در شهر کوچک کولدواتر، چندین تلفن هم‌زمان با هم زنگ می‌خورد. در آن سوی خط افرادی هستند که ادعا می‌کنند از بهشت تماس گرفته‌اند، هر کسی با فردی که از دست داده صحبت می‌کند، یکی با مادرش، یکی با خواهرش. حال سؤال این است که آیا معجزه‌ای اتفاق افتاده؟ یا اهالی شهر فریب بزرگی خورده‌اند؟ خبر این تماس‌های عجیب و غریب که در شهرهای دیگر منتشر می‌شود، افراد گروه گروه به این شهر می‌روند تا ببینند ماجرا از چه قرار است. سالیوان هاردینگ درصد برمی‌آید تا راز این معما را کشف کند.

این شهر کوچک و همین‌طور دنیای انسان‌ها با چنین معجزه‌ای زیرورو می‌شود، با این حال در هر معجزه شادی‌بخشی کمی هم اندوه وجود دارد. همواره معجزه‌ای که مردم را به یکدیگر نزدیک می‌کند، کمی تنهایی هم پیدا می‌شود.

در این میان یک مرد از اهالی شهر نمی‌خواهد قبول کند که چنین معجزه‌ای اتفاق افتاده، چرا که همسرش با او تماسی نمی‌گیرد تا درد دوری او را التیام بخشد. مادری از به یاد آوردن غم از دست دادن پسرش بار دیگر دچار افسردگی می‌شود. اما این معجزه مسیری دارد که باید آن را طی کند، بیشتر از هر کس دیگر خبرنگاری که باوری به معجزه ندارد، زندگی‌اش از این رو به آن رو می‌شود. مردی که همیشه به تلخی با دیگران رفتار می‌کند، محبت کردن را می‌آموزد. مردی هم به حقیقت معجزه ایمان می‌آورد.

بسیاری از منتقدان میچ آلبوم معتقدند او به دلیل علاقه بسیارش به ماوراءالطبیعه، داستان‌هایی می‌نویسد که در آن‌ها از دل زندگی شهری امروزی متافیزیک بیرون کشیده می‌شود و همین موضوع به نقطه قوت آثار او و راز موفقیتش تبدیل شده است.

با میچ آلبوم بیشتر آشنا شویم:

میچ آلبوم روزنامه‌نگار، فیلمنامه‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس، مجری رادیو و تلویزیون، نوازنده و نویسنده آمریکایی در 23 می‌سال 1958 متولد شد. عمده شهرت او به دلیل نوشتن داستان‌های الهام‌بخش و موضوعاتی است که با کتاب‌ها، نمایش‌نامه‌ها و فیلم‌هایش در ارتباط است.

معروف‌ترین کتاب او به نام سه‌شنبه‌ها با موری به سرعت در صدر کتاب‌های پرفروش قرار گرفت. آثار میچ تاکنون به 45 زبان دنیا ترجمه و چندین فیلم و سریال از آن‌ها اقتباس شده است. او بنیان‌گذار یک مؤسسه خیریه در آمریکا به نفع فقرا، ایتام، بیماران و بی‌خانمان‌ها است. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید، تارهای جادویی فرانکی پِرِستو، زمان‌دار، برای یک روز بیشتر و نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید اشاره کرد.

برخی دیدگاه‌ها درباره کتاب اولین تماس تلفنی با بهشت:

- گارت اشتاین: داستان به زیبایی ارائه‌شده از ایمان و رستگاری که ما را به فکر کردن، احساس کردن و امید وامی‌دارد و بعد به تردید و بعد به باور. کاری که فقط میچ آلبوم از پس انجام دادنش برمی‌آید.
- متیو کوئیک: زیبا و هوشمندانه. شاید تکان‌دهنده‌ترین و برترین داستان در مورد بهشت از زمان نوشته شدن مزرعه‌ی رؤیاها باشد.

در بخشی از کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت می‌خوانیم:

سالی پایش را روی پدال گاز گذاشت و با صدای ناهنجار کشیده شدن لاستیک‌ها روی زمین از آن‌جا رفت. دلش می‌خواست سر همه‌ی این مؤمن‌های احمق، آن‌هایی که آتش روشن می‌کردند، نوازنده‌ی گیتار، معلم مدرسه‌ی جولز و مشتری‌های تلفن فریاد بکشد. می‌خواست فریاد بزند: «بیدار شید! زنده‌ها نمی‌تونن با مرده‌ها حرف بزنن! اگر می‌تونستن، فکر می‌کنید من این کار رو نمی‌کردم؟ فکر می‌کنید حاضر نبودم نصف عمرم رو بدم تا فقط یک کلمه‌ی دیگه از همسرم بشنوم. چنین چیزی امکان نداره. خدایی که بتونه چنین کارهایی کنه وجود نداره. هیچ معجزه‌ای در کلدواتر اتفاق نیفتاده. این ماجرا حقه‌بازیه، فریبکاریه، سیاه‌بازیه!»

دیگر برایش بس بود. می‌خواست با معلم جولز رو به رو شود. اگر لازم می‌شد مقابل همه‌ی کادر مدرسه قرار می‌گرفت. و یک چیز دیگر، می‌خواست به این داستان من‌درآوردی تماس تلفنی از بهشت حمله کند و نشان بدهد که این داستان چیزی جز تقلب و فریب نیست. شاید زندان افتاده بود، شاید بی‌حیثیت شده بود، شاید در زندگی نکبتی جدیدش دست و پا می‌زد، ولی هنوز عقلش سر جایش بود. هنوز فرق بین راست و دروغ را می‌دانست. او این کار را در حق پسرش و افراد دیگری که عزیزشان را از دست داده‌اند انجام می‌داد، کاری که هیچ کس برای او انجام نداد.

می‌خواست ته و توی ماجرا را دربیاورد.

 ۳۲۸ صفحه، ۸۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6410-81-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

هفته‌ای که این اتفاق افتاد
هفته‌ی دوم
هفته‌ی سوم
هفته‌ی چهارم
هفته‌ی پنجم
هفته‌ی ششم
چهار روز بعد
هفته‌ی هفتم
سه روز بعد
هفته‌ی هشتم
هفته‌ی نهم
چهار روز بعد
هفته‌ی دهم
هفته‌ی یازدهم
یک روز بعد
هفته‌ی دوازدهم
دو روز بعد
هفته‌ی سیزدهم
هفته‌ی چهاردهم
هفته‌ی پانزدهم
هفته‌ی شانزدهم
روز پخش برنامه
بعد از نیمه‌شب
روز بعد
دو روز بعد
دو ماه بعد
یادداشت نویسنده
تعاریف از کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت
تعریف و تمجید از میچ آلبوم

راهنمای دانلود کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت

برای دانلود کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اولین تماس تلفنی از بهشت
شکوفه عصاره
۱۳۹۹/۵/۲۰
واقعا عالی بود، این پنجمین کتابیه که از میچ آلبوم خوندم انقدر این بشر قلمش فوق‌العاده است نمیتونم یه لحظه هم کتابشو زمین بذارم... واقعا مرسی از کتابراه
zahra jafari
۱۳۹۹/۳/۱۰
خیلی عالی بود. بخصوص آخرش و تماس جیزل. ذهنت پر از سوال میشه، جواب میگیری و حالا قلبت پر از آرامش و ایمان شده. بخصوص واسه کسی مثل من که تازه عزیزی رو از دست داده خیلی آرامش دهنده بود. تصور اینکه که س. بیشتر...
مهسا محمدی
۱۳۹۹/۱/۱۷
این اثر هم مانند سایر نوشته‌های میچ آلبوم بیهوده نبودن زندگی و امید و تلاش برای انسان بهتری بودن رو نشون میده. این داستان درباره‌ی واقعی بودن بهشت و رویایی بودن اونجا از زبان کسانی که به بهشت رفتند و با عزیزانشون تماس تلفنی گرفتند هست. عالی بود، من خیلی دوست داشتم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)