دانلود کتاب ایران در افق چشم انداز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایران در افق چشم انداز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایران در افق چشم انداز

کتاب ایران در افق چشم انداز نوشته‌ی مهدی رضایی، به بیان مهم‌ترین شاخص‌های تأثیرگذار بر رشد اقتصادی می‌پردازد و سپس این شاخص‌ها را برای ایران و قدرتمندترین کشورهای منطقه که به عبارتی رقبای اصلی ایران به شمار می‌روند، مورد بررسی و مقایسه قرار می‌دهد.

تکاپوی کشورها برای کسب جایگاه برتر در سطح منطقه‌ای و حتی جهانی، کشورهای مختلف جهان را برای تلاش در گسترش ظرفیت‌های توسعه اقتصادی، سیاسی و نظامی واداشته است. در این میان، ایران دارای سند چشم‌انداز بیست ساله است. در این سند کشوری ترسیم شده که ایران توسعه یافته می‌باشد و طبق مسائل فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی خود و نیز با تکیه بر اصول اخلاقی و ارزش‌های اسلامی، ملی و انقلابی عمل می‌کند. همچنین در این سند از نشانه‌های توسعه‌ای مردم سالاری دینی، عدالت اجتماعی، از بین نبردن کرامت و حقوق انسان‌ها و استفاده از امنیت اجتماعی و قضایی، سلامتی جامعه، رفاه شهروندان، تقسیم مناسب ثروت و کاهش فقر و بهبود محیط زیست سخن گفته شده است.

کتاب ایران در افق چشم‌انداز (Iran in the 20 year outlook)، جنبه اقتصادی سند چشم‌انداز بیست ساله را در نظر دارد و به دیگر مسائل مندرج در آن سند نمی‌پردازد. ابتدا سند چشم‌انداز بیست ساله، اهمیت درآمد و رشد آن و سپس جدیدترین ادبیات رشد اقتصادی ارائه می‌گردد و پس از آن بر اساس مهمترین شاخص‌های مؤثر بر رشد اقتصادی، برای بررسی روند آن‌ها انتخاب می‌گردد.

در بخشی از کتاب ایران در افق چشم انداز می‌خوانیم:

رشد اقتصادی با افزایش مقادیر کالاها و خدمات تولید شده توسط یک اقتصاد در طی زمان، مرتبط است. معمولا رشد اقتصادی توسط نرخ درصدی افزایش GDP واقعی اندازه‌گیری می‌شود. اقتصاددانان کلاسیک، نظیر آدام اسمیت، ریکاردو و مالتوس و بعدها افرادی نظیر رمز، یامگ و شومپیتر، بسیاری از نظریات را ارائه نمودند که بر اساس این نظریات، نظریه نوین رشد اقتصادی ساخته شد. این نظریات شامل رفتار رقابتی و پویایی‌های تعادل و اهمیت بازدهی فزاینده و ارتباط آن با سرمایه انسانی و فیزیکی بوده است. همچنین این نظریات شامل اثر متقابل بین درآمد سرانه و نرخ رشد جمعیت و اثرات پیشرفت فناورانه به شکل افزایش تخصص نیروی کار و کشف کالاهای جدید و بهبود نحوه تولید و نقش قدرت انحصاری به مثابه انگیزه‌ای برای پیشرفت فنی بوده است.

 ۲۰۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-360-1 

چاپ ۱۳۸۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: ادبیات و مبانی نظری
فصل دوم: تحلیل وضعیت ایران در مقایسه با رقبای منطقه‌ای در شاخص‌های منتخب...
فصل سوم: بررسی شکاف آتی ایران با کشورهای رقیب در سند چشم‌انداز
فصل چهارم: سیاست‌های کشورهای رقیب سند چشم‌انداز برای رشد اقتصادی
فصل پنجم: خلاصه، نتیجه‌گیری و ارائه پیشنهادات
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب ایران در افق چشم انداز

برای دانلود کتاب ایران در افق چشم انداز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایران در افق چشم انداز