دانلود کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب‌های مرتبط

بیشتر ›

معرفی کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان، آسیب‌ها و مشکلاتی که ممکن است شما در حین انجام این ورزش به آن‌ها دچار شوید را شرح داده و راهکارهایی برای جلوگیری از مصدومیت‌ها ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال:

حفظ ایمنی ورزشکار در طول تمرین و مسابقه از مهم‌ترین وظایف مربی است. گرچه حتی با رعایت تمام قوانین و اقدامات اولیه باز هم حادثه رخ می‌دهد؛ اما مربی باید بداند در هنگام وقوع حادثه چه کارهایی را باید انجام دهد و چه کارهایی را نباید انجام دهد.

در شرایط وقوع حادثه، تصمیم‌گیری درست و حفظ خونسردی اهمیت ویژه‌ای دارد. مربی باید بتواند در هنگام وقوع حادثه شرایط را تحت کنترل خود درآورد. اقدامات ایمنی را به سرعت انجام دهد و برای انتقال فرد آسیب‌دیده تصمیم‌گیری کند.

بسکتبال یکی از رشته‌های ورزشی پُربرخورد است؛ چه در تمرین و چه در مسابقه خطرات آسیب‌های ورزشی و سایر مسائل مرتبط با تندرستی مثل آسم، دیابت، صرع و... وجود دارد.

پیشرفت روزافزون علوم ورزشی در جهان و گسترش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای باعث شده ورزش به عنوان پدیده‌ای اقتصادی، فرهنگی و صنعتی در جوامع مطرح شود. ورزش به عنوان یکی از پایه‌های اصلی سلامت جامعه محدوده فعالیت خود را از حوزه سلامت به سایر حوزه‌های کلیدی و زیربنایی جوامع باز کرده و بر این اساس به یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی تبدیل شده است.

در این میان آموزش به عنوان اصلی‌ترین رکن پیشرفت ورزش در جوامع، مهم‌ترین نقش را در توسعه سایر ابعاد نیز ایفا می‌کند و مجموعه تلاش‌های صورت گرفته در مسیر توسعه بسکتبال نیز بخش عمده‌ای از این راه است.

امروزه رشد و تکامل فزاینده امر ورزش به طور اعم و بازی زیبای بسکتبال بالاخص در ابعاد قهرمانی و حرفه‌ای و لزوم همگانی شدن آن در سراسر جهان، استفاده علمی در کتب آموزشی را الزام‌آور کرده است.

ورزش دانشگاهی بسکتبال، از رشته‌های ورزشی‌ای به شمار می‌رود که موفقیت در آن نه فقط تحت تأثیر نحوۀ اجرای فنون فردی و گروهی است، بلکه به عوامل مختلف علمی بستگی دارد.

کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای کسانی که به این ورزش می‌پردازند و افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بسکتبال و به‌ویژه سطح 3 دوره مربیگری نوجوانان و جوانان را طی کنند، بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال می‌خوانیم:

کادر فنی تیم باید اجزای مختلف تمرین و ارتباط آن‌ها را با آسیب بدانند و به این منظور لازم است تا تاریخچه و شرح حال کاملی از سابقۀ تمرین بازیکنان را داشته باشند تا بتوانند خطاهای تمرینی را تشخیص دهند و راه‌هایی برای پیشگیری از آن‌ها ارائه کنند. طبق تحقیقات انجام شده، خطای تمرین شایع‌ترین عاملی است که منجر به بروز آسیب می‌شود. اجزای مختلف تمرین، که اهمیت زیادی در بروز آسیب‌های ورزشی دارند - شامل «دوره تمرینی» اصل اضافه بار، سن، جنسیت، ژنتیک و وضعیت جسمانی فرد هستند.

تمرین مناسب نه تنها در نتایج بازی، بلکه در افزایش یا کاهش آسیب‌ها در مسابقات و به‌ویژه دقایق پایانی بازی، هنگامی که بازیکنان دچار خستگی می‌شوند، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ زیرا بازیکنان خسته در این دقایق بیشتر مستعد آسیب‌دیدگی هستند.

 ۵۰ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-346-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: کلیات ایمنی در بسکتبال و اهداف آن
فصل 2: پیشگیری از آسیب‌های بسکتبال
فصل 3: ارزیابی و تأکیدهای سلامتی بازیکنان بسکتبال
منابع

راهنمای دانلود کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

برای دانلود کتاب ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایمنی و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان