دانلود کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن به قلم پدرام حکیم زاده، همراه با دویست نمونه تصویری داخلی و خارجی، موضوع اینفوگرافیک را به عنوان یک ابزار ارتباط تصویری مدرن مورد مطالعه قرار می‌دهد.

اینفوگرافیک با بکارگیری چندین نمودار و شکل در قالب یک تصویر، داده‌ها را به نمایش می‌گذارد. می‌توان اینفوگرافی را قدیمی‌ترین ابزار ارتباطی بشر دانست، زیرا انسان‌های نخستین نیز در غارها و پناه‌گاه‌هایشان جهت برقراری ارتباط با همنوع خود و جاودانه ساختن تفکراتشان از تصاویر استفاده می‌کردند.

پدرام حکیم زاده در این کتاب انواع اینفوگرافیک پویا، تعاملی و فیزیکی را معرفی کرده و کاربرد آن‌ها را در حوزه‌های گوناگون آموزشی، فرهنگسازی، ترویج علم و ... برای شما شرح می‌دهد.

در بخشی از کتاب اینفوگرافیک می‌خوانیم:

علامت خطر یک نشانه تصویری است که در تمامی جوامعی که از قواعد راهنمایی و رانندگی جهانی پیروی می‌کنند، مفهوم واحدی را منتقل می‌کند. زبان این نشانه، زبان تصویر است. زبانی همه‌فهم که الفبای آن عناصر بصری است. از هزاران سال پیش، انسان‌ها برای ارتباط با یکدیگر علامت‌های ساده‌ای را بر روی سنگ، استخوان و یا پوست حیوانات شکارشده حک می‌کردند.

این علایم تصاویری بود از چیزهایی که آن‌ها در اطراف خود دیده بودند و یا بیانگر اتفاقات و وقایع روزگارشان بود. به تدریج بسیاری از این علامت‌ها به نمادهای تصویری تبدیل شدند. نخستین کتیبه‌های یافته‌شده که به نظر کارشناسان نوعی «کمک حافظه» محسوب می‌شوند شامل طرح گونه‌هایی ساده از اشیا هستند که به سبب شباهتی که به موضوع اصلی دارند باعث فعال شدن ذهن و درک معنا و مفهوم می‌شوند.

 ۲۰۰ صفحه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-739594-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

گرافیک
تاریخ هنر گرافیک
طراحی گرافیک
اینفوگرافیک
انواع اینفوگرافیک زمینه‌های کاربرد اینفوگرافیک
هفت قاعده مهم در طراحی اینفوگرافیک
زبان تصویر و ویژگی‌های آن
دستور زبان نمادها و نشانه‌ها
نشانه‌های تصویری و ادراک بصری
نمونه‌های تصویری اینفو گرافی
نمونه‌های ایرانی
نمونه‌های خارجی
معرفی شخصیت‌های ادبی و هنری
معرفی شخصیت‌های سینمایی
معرفی بناهای معروف جهان
موضوعات گوناگون

راهنمای دانلود کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

برای دانلود کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

نظرات کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.