معرفی و دانلود کتاب این قرن

عکس جلد کتاب این قرن
قیمت:
۹۱,۷۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب این قرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب این قرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب این قرن

کتاب این قرن دربردارنده‌ی تحلیل فلسفی و عمیق آلن بدیو در زمینه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی قرن بیستم است. این اثر سیزده درس گفتار دارد که هرکدام به مباحث عمیق و متفاوتی می‌پردازند.

درباره‌ی کتاب این قرن:

درس های کتاب این قرن (The Century) به منزله ی متن پیاده شده ی سخنرانی‌های عمومی و ترجمه ی انگلیسی شان، نه به دنبال محاکات یا بازآفرینی این قرن هستند، و نه حتی در پی این که «خودِ آن چیز باشند»؛ در عوض، همان طور که شایسته است پداگوژی ایمان ضرورتاً از نوستالژی منزجر باشد، در اینجا نیز مسئله بر سر افاده ی لحظات و ابداعاتی است که گذشته از وابستگی زبانی، به طور هم زمان متمرد از تفسیر و خطاب به همگان بوده‌اند. در هر حال این خطاب کلی انسان را در پرتو موانع و محرک هایی که خاص بودگی فرهنگی و زبانی، پیش روی سوژه‌های این قرن نهادند، از تأمل بر تأثیرات هژمونی جهانی این «لاتین نوین»، چه در [فرم] «رسمی» ‌اش و چه غیر آن، معاف نمی‌دارد.

مسائلی که بکت حدود هفتاد سال پیش در شب‌بیداری فینگان ها تشخیص داده بود با زبان انگلیسی چه باید کرد؟ چطور می‌توان آن را به نحو خلاقانه‌ای دست کاری، عریان یا باز پیکربندی کرد؟ آیا می‌تواند بر خلاف موقعیت فعلی‌اش، در مقام «ارز رایج» مبالادت جهانی (همچنین بدون لغزیدن به درون مرثیه های مرتجعانه در رثایِ «آمریکا‌گروی» یا «جهان گیری») کلی شود؟ امروزه نیز از مسائل انسان‌ها هستند.

درس  گفتارهای آلن بدیو (Alain Badiou)، به منزله ی پژواک های هسته ی سوبژکتیو مذاب این قرن، سر این مسئله قمار می کنند که اجبار خود خواسته‌ی این قرن در پرداختن به امر لاینحل را می توان، به مدد اشتیاق هایی دیگر، اشتیاق هایی از آینده، با گسترش شفاف و صریح تکانه ها و محرک هایی فراسوی حدود گفتار اجماعی و گفت و گو جفت کرد؛ به عبارت دیگر، این که فلسفه می تواند به فضایی غیر بومی مبدل شود، آن جا که امیال تاریکِ این قرن می‌توانند بر اندیشه روشن گردند، یا، با معکوس کردن رأی بکت، آن جا که می‌توانند سرانجام تا سرحد زندگی منتزع شوند.

کتاب این قرن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به افرادی که به مباحث فلسفی علاقه دارند، توصیه می‌شود.

آلن بدیو را بیشتر بشناسیم:

وی متولد 1937 در فرانسه، فیلسوفی معاصر و از چپگران به شمار می‌رود که اکنون به عنوان یک نظریه‌پرداز در جهت بازگشت کمونیسم فعال است. بدیو به عنوان یک فعال سیاسی شناخته می‌شود که نویسندگی رمان و نمایشنامه‌نویسی را نیز در کارنامه خود دارد.‌ او عضو حلقه آلتوسر بود و در مبارزات برای آزادی الجزایر و جنبش مه 1968 فرانسه شرکت داشت. آلن بدیو ابتدا عضو حزب سوسیالیست‌های متحد در فرانسه بود، بعدها حلقه مائوئیستی را بنیان‌گذاری کردند که در ادامه منحل شد.

در بخشی از کتاب این قرن می‌خوانیم:

بیست سال آخر این قرن را به جز دوران بازگشت دوم چه می‌توانیم بخوانیم؟ در هر حال، باید به وسواس این دوره نسبت به عدد توجه داشته باشیم. از آن جا که یک دوره ی بازگشت هرگز چیزی نیست مگر لحظه‌ای در تاریخ که انقلاب ها را شنیع و ناممکن، و تفوق توان گران را طبیعی و عالی می خوانند، پس جای هیچ شگفتی نیست که تعداد و اعداد، و پیش از هر چیز شمار دلارها و یوروها را بستایند. دامنه ی این ستایش در رمان های بالزاک، هنرمند بزرگ دوره ی بازگشت نخست، آشکار است، دوره‌ای که از پی انقلاب  1792 فرانسه سر برآورد.

مهم‌تر این که هر دوره ی بازگشتی در هراس از اندیشه و صرفاً دوستدار عقاید است؛ آن هم به ویژه عقاید غالب، همان طور که یکبار و برای همیشه در این حکم فرانسوا گیز و جمع بندی شد: «خود را توان گر سازید!». امر واقعی، به مثابه ی متناظر الزامی اندیشه، از سوی ایدئولوگ های دوره‌های بازگشت همچون امری در نظر گرفته شده که نه یک سره بی‌دلیل  همواره مستعد ایجاب بت‌شکنی سیاسی و از این رو ترور است. یک دوره ی بازگشت پیش از هر چیز مطالبه ای است از امر واقعی؛ همواره ترجیح بر این است که هیچ نوع رابطه‌ای با آن در میان نباشد.

فهرست مطالب کتاب

اهداییه
یادداشت مترجم فارسی
ترجمه ی این قرن
در جستجوی یک روش
جانور
امر سازش نیافته
یک جهان نوین. آری، اما چه وقت؟
اشتیاق به امر واقعی و مونتاژ ظاهر
یک به دو نیم می‌شود
سکس در بحران
آناباسیس
هفت واریاسیون
قساوت ها
آوانگاردها
امر نامتناهی
ناپدیدشدگی مشترک انسان  و  خدا
یادداشت های مؤلف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب این قرن
نویسنده
مترجمفواد جراح باشی
ناشر چاپینشر بیدگل
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات270
زبانفارسی
شابک978-600-5193-60-2
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب این قرن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب این قرن

برای دریافت کتاب این قرن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.