دانلود کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی نوشته هکتور گارسیا و فرانچسک میرالس، به شما می‌گوید که چرا ژاپن یکی از کهن‌سال‌ترین و شادترین مردمان دنیا را دارد و راز آن را برملا می‌کند.

براساس باور ژاپنی‌ها، هر کسی یک ایکی گایی دارد، یعنی همان چیزی که یک فیلسوف فرانسوی آن را دلیل بودن می‌نامد. برخی از مردم ایکی گایی‌شان را یافته‌اند، در حالی که بعضی دیگر هنوز در جست‌وجوی آن هستند، گرچه آن را در وجود خویش دارند.

ایکی گایی شما در عمق وجودتان نهفته است و یافتن آن نیازمند جست‌وجویی صبورانه است. براساس باور ساکنان اکیناوا، جزیره‌ای که بیشترین صدساله‌های جهان را دارد، ایکی گایی شما دلیل و انگیزه هر روزه‌تان برای بیدار شدن است.

در زبان ژاپنی ایکی گایی به معنی شادی همواره سرگرم بودن است. همین‌طور شیوه‌ای برای توضیح و بیان طول عمر بسیار زیاد ژاپنی‌ها را در بر می‌گیرد. عمر مردم ژاپن به‌ویژه در جزیره اکیناوا بسیار بیشتر از میانگین جهانی است. کسانی که می‌خواهند بدانند چرا ساکنان این جزیره جنوبی ژاپن بیشتر از مردمان دیگر نقاط دنیا عمر می‌کنند، باید بدانند که علاوه بر زندگی سالم در طبیعت و هوای آزاد، رژیم غذایی سالم، نوشیدن چای سبز و آب‌وهوای استوایی، یکی از دلایل مهم آن ایکی گایی است که زندگی آن‌ها را شکل می‌دهد و آن را می‌سازد.

حال سؤال این است که آیا ایکی گایی دلیل شمار زیاد تعداد صدساله‌های جزیره اکیناوای ژاپن به شمار می‌آید؟ ایکی گایی مردم این جزیره را چگونه دلگرم و امیدوار به زندگی و فعالیت تا آخر عمر نگه می‌دارد؟ راز و رمز زندگی شاد و طولانی آنان چیست؟

این طور که پیداست یکی از رازهای خوشبختی اهالی این جزیره این است که خود را بخشی از یک اجتماع احساس می‌کنند. باور کردن و بها دادن به دوستی‌ها، خوردن غذای سبک، استراحت کردن کافی، انجام دادن ورزش ملایم و پیوسته بخشی از آشنایی آن‌ها با سلامتی است.

هکتور گارسیا (Hector Garcia) و فرانچسک میرالس (Francesc Miralles) در کتاب ایکی گایی (Ikigai) به دنبال یافتن راز عمر طولانی ژاپنی‌ها تحقیقات خود را آغاز و نتایج آن را در این کتاب گردآوری کرده‌اند. گشودن راز صدساله‌های ژاپن و در اختیار قرار دادن ابزاری برای یافتن ایکی گایی خودتان، هدف این کتاب است. کسانی که ایکی گایی خود را پیدا کردند، هر چیزی را که برای پیمودن یک زندگی طولانی و پر از شادمانی و امید نیاز داشته باشند، خواهند داشت.

خواندن کتاب ایکی گایی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید زندگی شادتری برای خود بسازید و انگیزه و امید خود را افزایش دهید، این کتاب را مطالعه کنید.

در بخشی از کتاب ایکی گایی می‌خوانیم:

خطرهایی را که از استرس احساس یا مشاهده می‌کنیم چه واقعی باشند و چه نباشند، استرس وضعیتی است که به سادگی قابل تشخیص است و نه تنها ما را نگران و مضطرب می‌کند، به شدت روان‌تنی هم هست و بر همه چیز ما از مشکلات سیستم گوارشی گرفته تا پوست اثر می‌گذارد.

به همین خاطر است که پرهیز از صدماتی که استرس بر ما وارد می‌کند بسیار اهمیت دارد و باز به همین خاطر است که بسیاری از متخصصان، درمان‌ نگرانی را توصیه می‌کنند.

در روش‌های کاهش استرس، فرض اصلی و مهم تمرکز داشتن روی خود است. به واکنش‌هایمان توجه کنیم، حتی اگر عادت‌های ما آن را شرطی کرده باشند تا بتوانیم شناخت کاملی به آن‌ها پیدا کنیم. به این ترتیب، به اکنون (حال) مرتبط می‌شویم و افکار و اندیشه‌هایی را که خارج از کنترل ما به هر سو کشیده می‌شوند محدود می‌کنیم.

روبرتو آلکیبار زندگی پرهیاهو و شتابناکش را رها کرد و پیش از این‌که در زمینه‌ی تحقیق در مورد موضوع نگرانی به یک مربی و معلم کارآزموده تبدیل شود، یک دوره بیماری استرس شدید را پشت سر گذاشت. او می‌گوید: «باید یاد بگیریم نگذاریم بی‌اراده بودن ما را در چرخشی بی‌انتها در یک حلقه گرفتار کند. خیلی از آدم‌ها را می‌شناسیم که موقع حرف زدن با تلفن یا تماشای اخبار تلویزیون مشغول خوردن هستند. اگر از آن‌ها بپرسید آیا در غذایی که خوردند پیاز هم وجود داشته، اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.»

یکی از راه‌های رسیدن به شرایط و وضعیت نگرانی با ذهن‌ورزی حاصل می‌شود که کمک می‌کند اطلاعاتی را که از دنیای بیرون به ما می‌رسد فیلتر کنیم. با ورزش‌های تنفسی، یوگا و بادی‌اسکن هم می‌توان به این مرحله رسید.

رسیدن به مرحله و حالت نگرانی، آموزش و ترتیبی ملایم و پیوسته می‌خواهد؛ اما با کمی تمرین می‌توانیم یاد بگیریم کاملاً بر ذهنمان تسلط و تمرکز پیدا کنیم و از این راه استرس را کاهش دهیم و بیشتر زندگی کنیم.

 ۱۷۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6410-11-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار: ایکی گایی: واژه‌ای رازآلود
1: ایکی گایی: هنر جوان ماندن در حالی که دوره‌ی پیری را می‌گذرانید
2: رازهای مقابله با پیری: چیزهای کوچکی که به طول عمری شادمانه می‌افزاید
3: از لوگوتراپی تا ایکی گایی: چگونه با یافتن هدفتان بهتر و بیشتر زندگی کنید
4: در هر کاری که می‌کنید حرکت را مد نظر داشته باشید: چگونه کار و اوقات فراغت را به فضاهایی برای رشد تبدیل کنیم؟
5: هنرمندان و نامداران زندگی طولانی: گفتارهایی خردمندانه از کسانی که بیشترین طول عمرها را در جهان داشته‌اند
6: درس‌هایی از صدساله‌های ژاپنی: داستان‌ها و ضرب‌المثل‌هایی برای خوشبختی و طول عمر
7: رژیم غذایی ایکی گایی: کهنسال‌ترین مردم جهان چه می‌خورند و چه می‌نوشند؟
8: حرکت‌های ظریف، زندگی طولانی‌تر: تمرین‌ها و ورزش‌هایی از مشرق‌زمین که تندرستی و طول عمر را افزایش می‌دهند
9: مقاومت و وابی ‌ سابی: چگونه با چالش‌های زندگی روبه‌رو شویم بدون این‌که اجازه دهیم استرس و نگرانی پیرمان کند؟
سخن آخر: ایکی گایی: هنر زندگی

راهنمای دانلود کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

برای دانلود کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

نظرات کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

Mahdi Nushani
۱۴۰۰/۱/۱
کتاب خیلی خوبی بود هم مقداری با فرهنگ ژاپن آشنا میشید و هم اینکه میفهمید زندگی رو نباید خیلی سخت بگیرید و پیوسته ازش لذت ببرید و سعی کنید یک شغل مورد پسند خودتون رو انتخاب کنید
mahsa ghahramani
۱۳۹۹/۱۲/۹
ما تو ایران خودمون کتابهایی از این بهتر داریم بیشتر مقاله بود تا کتاب
قول تعریف‌ها رو خوردم
منیره کارور
۱۳۹۹/۸/۲۹
با توضیحاتی که دادید خیلی خیلی علاقمند شدم این کتاب رو بخونم، ممنون 🙏
مشاهد همه نظرات (۷)