دانلود کتاب بادبادک باز

عکس جلد کتاب بادبادک باز
قیمت:
۱۱۶۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بادبادک باز

کتاب بادبادک باز نوشته‌ی خالد حسینی به زندگی پسری به نام امیر در میان آشوب‌های کشور افغانستان می‌پردازد. در این کتاب روابط انسانی به خصوص دوستی دو پسر بچه‌ی افغان محور اصلی داستان هستند. حسینی به واسطه‌ی این رمان تا به امروز به جوایز ادبی متعددی دست یافته است.

در رمان بادبادک باز (The Kite Runner) اتفاقاتی بسیاری رخ می‌دهد اما داستان اصلی به رابطه‌ی میان دو دوست به نام‌های امیر و حسن می‌پردازد. امیر و حسن دوستانی بسیار صمیمی هستند و با هم بزرگ شده‌اند اما امیر پسر ارباب است و حسن خانه‌زاد آن‌هاست. همین فاصله‌ی طبقاتی خواه ناخواه بر رابطه‌ی این دو کودک هم تأثیر خود را نشان می‌دهد و خالد حسینی (Khaled Hosseini) در فصل‌های نخستین کتاب به زیبایی رابطه‌ی خاص این دو پسربچه را توصیف می‌کند.

حسن پسری بسیار مهربان است و دل پاکی دارد و به عنوان یک دوست برای امیر فداکاری‌های بسیاری می‌کند و همین موضوع به غم و اندوه نهفته در سرتاسر داستان می‌افزاید. از طرف دیگر، این رمان از مصائب و سختی‌های یک کشور و مردمانش می‌گوید.

در این رمان تأثیرگذار راوی امیر یا همان پسر ارباب است او که اکنون در آمریکا به سر می‌برد و زندگی خوبی دارد به خاطرات قدیمی خود سرک می‌کشد و به خصوص به سال‌های کودکی خود زمانی که دوستی مانند حسن در زندگی خود داشت که حاضر بود به خاطر پسر ارباب دست به هر اقدامی بزند.

فیلمی اقتباسی از روی این کتاب بی‌نظیر ساخته شده است. به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه‌ی کتاب حتماً نگاهی به این فیلم هم بیندازید، هر چند این فیلم فرسنگ‌ها از منبع اصلی خود فاصله دارد و ضعیف‌تر است اما به خودی خود اثری قابل قبول و تماشایی محسوب می‌شود.

خالد حسینی را بیشتر بشناسیم:

خالد حسینی در سال 1965 در شهر کابل به دنیا آمد. عمده‌ی شهرت وی به دلیل نگاش کتاب‌های بادبادک باز و هزاران خورشید تابان است. تمامی آثار او به مسائل مربوط به افغانستان، مهاجرت و مشکلات مردم این کشور می‌پردازد. وی هم‌اکنون در کشور آمریکا ساکن است و آثارش را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

افتخارات کتاب بادبادک باز:

- برنده جایزه بوکه سال 2004
- برنده جایزه ادبی الکس
- برنده جایزه ادبی Elle

نکوداشت‌های کتاب بادبادک باز:

- این رمان فوق‌العاده، داستان تقلا و کشمکش مردم عادی در برهه‌ای فاجعه بار از تاریخ را روایت می‌کند. (People)
- تصویری تکان دهنده از افغانستان مدرن. (Entertainment Weekly)
- کیفیت نویسندگی حسینی و تأثیر عاطفی داستان، دیرپایی این اثر را تضمین می‌کند. (Booklist)

در بخشی از رمان بادبادک باز می‌خوانیم:

او با این اظهار پشیمانی انگار می‌خواست پدرش باور کند که تقصیر حسن است، او هیچ وقت به پدرش نمی‌گفت که همه این شیطنت‌ها زیر سر من است. یک ردیف درخت صنوبر در حاشیه‌ی آجر فرش‌های قرمز کاشته شده بودند و به دو لنگه در آهنی کار شده ختم می‌شدند. دو لنگه در پشت سرهم به ورودی ملک پدرم باز می‌شدند. خانه سمت چپ مسیرآجر فرش، وحیاط خلوت در انتهای آن بود.

همه باور داشتند در منطقه‌ی وزیر اکبرخان، محله‌ی نوساز و اعیان نشین، زیباترین ویلای کابل را متعلق به پدرم می‌باشد. عده‌ای هم آن را قشنگ‌ترین ویلا درکابل می‌دانستند. ویلایی با ورودی پهن که دو طرفش، با گُل‌های رُز تزیین شده بود، با بنایی عظیم با سنگ مرمر و پنجره‌های بزرگ. ویلا چهار حمام داشت که کف هرچهارحمام، موزاییک‌های زیبایی داشت که پدرم شخصا از اصفهان خریده بود.

دیوارها با پرده‌های ملیله دوزی شده تزیین شده بود که پدر از کلکته خریده بود. از سقف گنبدی ویلا، چلچراغ کریستالی زیبایی آویزان بود. اتاقی در طبقه‌ی بالا بود که به اتاق سیگارکشیدن معروف بود که دائم از آن بوی تنباکو و دارچین می‌آمد. پدرم و دوستانش روی صندلی‌های چرمی اتاق لم می‌دادند و علی برایشان شام می‌برد، پیپ‌هایشان را آماده می‌کرد یا به قول پدرم چاق می‌کرد. سیاست، تجارت و فوتبال موضوعاتی بود که پدر و دوستانش در آن اتاق درموردشان با هم صحبت می‌کردند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بادبادک باز
نویسنده
مترجمامیر سالارکیا
ناشر چاپی هنر پارینه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-5981-79-7
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۶۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب بادبادک باز

مرضیه حسینی
۱۳۹۹/۸/۱۳
من کتاب بادبادک باز رو به فارسی و هزار خورشید درخشان رو به انگلسی خوندم برای همین احساس میکنم نویسنده خیلی باسواد هستند و از نظر لغوی خیلی با زبان انگلیسی آشنا هستند اما اگر کسی بخواد این کتاب‌ها رو ترجمه به فارسی کنه براش اصلا مشکل نیست چون انگار به زبان ما و اصطلاحات ما نوشته شده و فرهنگ‌های درست و غلط ما رو هم نشون میده. برای همین از خوندن کتاب هاشون لذت بردم. این کتاب و کتاب‌های دیگه این نویسنده کمک میکنه بهتون تا جهان رو از نگاه مردمی که توانایی حرف زدن ندارند ببینید
زهرا قبادی
۱۳۹۹/۵/۱۲
کتاب بی‌نظیریه هم از نظر ادبی و نوشتاری و هم به عنوان یک بیدار کننده از ابتدای داستان امیر همیشه از پدرش یه اسطوره در ذهنش داره جوری که حتی این دید توی خواننده هم ایجاد میشه ولی در آخر داستان وقتی با چیزی که از پدرش میدونه همه‌ی باورهاش نسبت به اون فرو میریزه که این فروریختن حتی توی ذهن خواننده هم به وجود میاد همینطور با اتفاق‌هایی که برای کشور افغانستان افتاده میتونیم بیشتر مردمانش رو درک کنیم و کمتر از نژادپرستی دم بزنیم.
ریحانه زرهپوش
۱۳۹۹/۲/۱۹
چرا داستان اخرش توی امریگا تموم شد و هیچ روحیه حماسی برای از بین بردن طالبان وجود نداشت ک یکسری از شخصیتها به حال خودشون رها شدن،،، و نتیجه گیری اخرش این بود که فقط سنتها رو به نسل جدید یاد بدیم پس روحیه انتقام جویی چی میشه عقدها و سکوت و ظلمهای سهراب بحال خودشون رها شدن و تا انتها نقش قربانی داشت!!!
علی اصغر یعقوبی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
بسیار جذاب و روان و زنده و بدون اینکه بتوان کتاب را پیش بینی کرد داستان جلو میرود در حین خواندن کتاب بادبادک بازبعضی از اوقات بی اختیار اشک از چشمانم جاری میشد و...، امیدوارم نویسنده همینطور مثل این کتاب بلکه بهتر در کارش موفق باشد. علی یعقوبی، همدان
علی تناور
۱۳۹۹/۵/۸
خالد حسینی توی این کتاب به زیباترین شکل ممکن احساسات انسانی مثبت و منفی و فراز و نشیب‌های زندگی رو نشون میده و خواننده رو به بهترین شکل با داستان پیوند میده. و اینکه شناخت خوبی نسبت به جامعه و تاریخ افغانستان به خواننده میده. بی شک زیباترین رمانیه ک خوندم
مشاهده همه نظرات ۶۰