دانلود کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب)

کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب) نوشته‌ی محمدرضا اسماعیلی و مرضیه حبیبی به فرایند توزیع و فروش کتاب و نقش فروشنده کتاب می‌پردازد. نقش فروشنده در این صنف پررنگ‌تر از دیگر شغل‌ها است و اوست که با هدایت درست و اصولی، کتاب مورد نظر را به مشتری معرفی می‌کند. این کتاب به بررسی این نقش مهم و خصوصیات و توانمندی‌های مورد نیاز فروشنده به صورت ویژه پرداخته است.

این روزها بیشتر ناشران و کتاب فروشی‌ها از کساد بودن بازار کتاب گله مندند، ولی در این میان ناشران و کتابفروشی‌هایی هستند که اوضاع و احوالشان کمی بهتر از باقی هم صنف‌هایشان است و کتاب‌هایی با تیراژهای بالا به بازار عرضه می‌کنند و اوضاع کسب و کارشان تا حدودی پر رونق است.

بر این اساس نویسنده در کتاب استراتژی کتاب فروشان موفق به دنبال آن است تا تجربیات آن‌ها و برداشت‌های خود را در خصوص اصول و مبانی کسب و کار کتاب ارائه دهد، به طوری که بتوان برای تمامی ناشران و کتابفروشی‌های فعال و کسانی که قصد دارند در این زمینه فعالیت نمایند، مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب بازاریابی راهبردی از چهار فصل تشکیل شده است؛ در فصل اول، در خصوص کتاب و اهمیت آن به عنوان یک سرمایۀ فرهنگی، مطالب مختصری عنوان گردیده است. در فصل دوم، مراحل راه‌اندازی فروشگاه کتاب و الزامات و بایدها و نبایدهای آن تشریح شده است. این فصل به عنوان یک راهنما برای کارآفرینان حوزۀ کتاب قابل بهره‌برداری است. در فصل سوم، تجربیات برخی از ناشران و فروشندگان کتاب دسته‌بندی و در قالب مدلی شماتیک ارائه شده است. نهایتاً در فصل چهارم، اصول و مبانی بازاریابی راهبردی برگرفته از تحقیقات دانشمندان علم بازاریابی، ارائه شده است. شما می‌توانید با مطالعۀ این فصل، با خلاصه‌ای از علم بازاریابی که در کتب و مقالات مختلف و با ذکر منبع ارائه شده، آشنا شوید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

در بخشی از کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق می‌خوانیم:

از مهم‌ترین نگرانی‌های هر فروشنده‌ای این است که در فروشگاه او قرار است چه محصولاتی عرضه شود؟ مثلاً در موضوع خاص کتاب، او قرار است چه کتاب‌هایی را به مشتریان خود عرضه نماید؟ کتاب‌های خود را از کدام مؤسسه‌های انتشاراتی تهیه نماید؟ از نوشته‌های کدام‌ یک از نویسندگان بیشتر استفاده نماید؟ و...

برای این منظور ضروری است شناختی از سلیقه و دغدغۀ جوانان و نسل فرهنگی شهر به عمل آید. اگر چه ممکن است قشر فرهنگی ضرورتاً طالب کتاب نباشند و چه بسا در عمل آن‌ها را بی‌رغبت به کتاب دریابید ولی آنچه مهم به نظر می‌رسد، این است که هر کتابی بنا به ویژگی‌های محتوایی و ظاهری‌ای که دارد، مخاطبان خاص خود را پیدا می‌کند.

در هر صورت ضروری است فهرستی از انتشاراتی‌ها و کتاب‌های مورد نظر تهیه و سبد کتاب کتاب‌فروشی خود را مشخص نمایید.

کتاب‌فروشان موفق بهترین متخصصان انتخاب کتاب خوب هستند. ضرورتی ندارد همۀ کتاب‌های یک انتشاراتی را در کتاب‌فروشی‌تان داشته باشید، کافی است به دنبال شناخت بهترین‌ها باشید.

تلاش کنید در موضوعی که انتخاب نموده‌اید، نویسندگان مشهور و مطرح، را بشناسید. با بررسی در فضای مجازی، از روند کتاب‌ها آگاهی کسب نمایید. ترجیحاً تک‌تک کتاب‌هایی را که انتخاب می‌کنید تورقی کنید و یا از دیگران کمک بگیرید تا کتاب‌ها را مطالعه نموده و در مورد مفید و جذاب بودن آن‌ها به شما کمک کنند. برخی کتاب‌ها آن‌قدر شناخته شده هستند که نیازی به خواندنشان نیست. مثلاً به فهرست کتاب‌هایی که در مجموعۀ کتاب‌فروشی‌های موفق کشور ارائه می‌شود، نگاهی بیاندازید. غالب آن‌ها کسانی هستند که بهترین‌های بازار را گلچین نموده‌اند و این می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

 ۱۱۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-97671-3-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن مؤلفین
مقدمه
فصل اول: چگونه کتاب‌خوان شویم؟
مشخصات یک کتاب خوب
فصل دوم: چگونه یک کارآفرین کتاب شویم؟
1. تعیین مکان
2. انتخاب محصولات فروشگاه
3. امکان‌سنجی مالی
4. اقدام به آماده‌سازی فروشگاه
5. شروع به کار
فصل سوم: چگونه بیشترین مشتری را جذب نماییم؟
بخش اول: عوامل قبل از چاپ
تحقیقات بازار
مشخصات کتاب
بخش دوم: راهبردهای فروش
راهبرد توزیع و پخش کتاب
راهبرد نفوذ به بازار و گسترش مشتریان
راهبرد تمرکز
راهبرد ارتباط با مشتری
بخش سوم: محیط تخصصی کتاب
ناشران
نویسندگان
فروشگاه‌ها/ فروشندگان
گستردگی و تنوع عناوین کتاب
بخش چهارم: محیط عمومی بازار کتاب
فرهنگ کتاب‌خوانی
توسعۀ فناوری‌های جدید و کتاب الکترونیکی
شرایط اقتصادی و در اولویت نبودن کتاب در سبد خرید مصرف‌کننده
شرایط اجتماعی
راهبرد‌های بازاریابی کتاب بر اساس چرخۀ ماندگاری (چرخۀ عمر)
فصل چهارم: دانشمندان علم بازاریابی چه می‌گویند؟
تعریف بازاریابی
فرایند بازاریابی
فرایند بازاریابی راهبردی
راهبرد بازاریابی
راهبرد‌های بازاریابی برای مرحلۀ ورود به بازار
منابع
فارسی
منابع انگلیسی

راهنمای دانلود کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب)

برای دانلود کتاب بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازاریابی راهبردی: استراتژی کتاب فروشان موفق (کتابی برای کتاب)