دانلود کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات

  • از: رایان هالیدی، محمدحسین علمدار
  • ناشر: نشر نوین
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات

رایان هالیدی در کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات، می‌خواهد به شما روش یک هکر رشد را نشان دهد، و این که چرا آینده از آن هک رشد است، چگونه در شرکت‌های نسل آینده‌ نفوذ می‌کند؛ چگونه در حال تغییر شکل همه جانبه بازاریابی، روابط عمومی و تبلیغات است.

اگر شما مسئول مارکتینگ و جذب مشتری برای یک محصول یا سرویس هستید؛ خواه در یک استارتاپ کوچک کار کنید یا در یک شرکت مطرح و غول پیکر، کتاب بازاریابی هکر رشد (Growth hacker marketing)‌ می‌تواند راهنمای مسیرتان باشد.

نسل جدیدی از برندهایی نظیر فیسبوک، توئیتر، دراپ‌باکس، Airbnb و…، حتی ذره‌ای از بودجه‌شان را هم صرف بازاریابی سنتی نکرده‌اند؛ هیچ‌گونه تبلیغ روزنامه و تلویزیونی، هیچ بیلبوردی! در عوض آن‌ها به استراتژی بازاریابی جدیدی، هک رشد تکیه کرده تا بتوانند با وجود بودجه اندک‌شان (در ابتدای کار)، به افراد بسیار زیادی دسترسی پیدا کنند. هکرهای رشد، کتاب راهنما و روش‌های سنتی را کنار گذاشته و سراغ ابزارهایی رفته‌اند که قابل آزمایش، ردگیری و مقیاس‌پذیر باشند. آن‌ها معتقدند که محصولات و کسب‌وکارها باید آن قدر تکرار و بهینه‌سازی شوند که آماده ایجاد واکنش‌های انفجاری باشند.

در واقع، بازاریابان سنتی همیشه خودشان را هنرمند تلقی می‌کرده‌اند. این شور و احساسی است که باعث کارهای خارق‌العاده و تکان‌ دهنده می‌شود. اما این شور و احساس، همچنین باعث جهالت و اسراف‌کاری وحشتناکی می‌شود. در یک تحقیق منتشر شده در مجله کسب‌وکار هاروارد، مشخص شده است که 80% از بازاریابان از توانایی‌شان برای اندازه‌گیری نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بازاریابی راضی نیستند. نه به خاطر این که که ابزار‌ها به اندازه کافی خوب نیستند، بلکه به این دلیل که این ابزارها به قدری خوب عمل می‌کنند که باعث می‌شوند بازاریابان برای اولین بار ببینند که استراتژی‌هایشان اغلب ناقص بوده و هزینه‌هایشان بی‌نتیجه و کم‌ بازده است.

نواه کاگان، که به عنوان هکر رشد در فیسبوک، مینت (یک سرویس مدیریت مالی شخصی که به قیمت 200 میلیون دلار فروخته شد) و اَپ‌سومو (یک سایت معاملات روزانه که بیش از 800 هزار کاربر دارد) فعال است، اینگونه توضیح می‌دهد: «بازاریابی همیشه درباره‌ی چیز‌های مشابه بوده است - مشتریان شما چه کسانی و کجا هستند.»

کاری که هکر‌های رشد انجام می‌دهند تمرکز بیشتر روی «چه کسی» و «کجا»، به شکلی عملی‌تر و به روشی قابل سنجش‌تر است. اگر چه روزگاری، بازاریابی مبتنی بر برند بود، اما اکنون با استفاده از هک رشد، بازاریابی شاخصه‌ محور و مبتنی بر نرخ بازگشت سرمایه شده است. ناگهان، پیدا کردن مشتریان و جلب توجه برای محصول تغییر یافت و دیگر یک بازی بر پایه حدس و گمان نبود. اما چیزی فراتر از صرفا یک بازاریابی با شاخصه‌های بهتر است.

هکر‌های رشد، ریشه خود را در برنامه‌‌نویسان جستجو می‌کنند و خود را اینگونه در نظر می‌گیرند. آن‌ها دانشمندان داده هستند که به سراغ اعجوبه‌های طراحی که پاسخگوی نیاز بازاریابان هستند، می‌روند. آن‌ها از این اطلاعات استقبال می‌کنند، آن را به شکلی متفاوت پردازش و مورد استفاده قرار می‌دهند، و آن را به عنوان شفافیت و روشنی مورد نیاز در دنیایی که برای مدت‌ها با غریزه و سلیقه‌ی هنری کنترل شده است، در نظر می‌گیرند. هکرهای رشد همچنین ذکاوت و هوش زیادی مناسب استراتژی، برای فکر‌های بزرگتر و برای سودآور بودن پلتفرم، برای دارایی‌های قدر نشناخته و مناسب ایده‌های جدید، دارند.

در نهایت به این دلیل است که این رویکرد جدید برای آینده مناسب‌تر است. با سقوط بعضی از صنعت‌های خیلی بزرگ و رشد سریع استارتاپ‌ها، اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌ها، بازاریابی نیاز خواهد داشت تا کوچک‌تر شود نیاز خواهد داشت تا اولویت‌هایش را تغییر دهد. وقتی مشغول بازاریابی شوید، مهارت واقعی برای بازاریابان امروزه این نیست که به شرکت‌های بزرگ و خسته‌ کننده کمک کنند تا یک درصد در سال رشد کنند، بلکه مهارت آن‌ها خلق برند کاملا جدید از هیچ و با استفاده از هیچ یا اندکی از منابع است. چه سرمایه‌گذاری شما برای پروژه‌ای باشد که نیاز به کمک دارد، چه برای اپلیکیشن جدید، عقیده یکی است: چطور می‌شود به روشی کارا و قابل ارتقا توجهات را جلب کرد و آن را افزایش داد؟

خوشبختانه، هک رشد فرآیند تکنیکی انحصاری نیست که در هاله‌ای از راز پوشانده شده باشد. در حقیقت، در جریان گفتگو‌های عمومی، رشد و گسترش یافته است. هیچ سر تجاری برای حفظ و مخفی کردن وجود ندارد. آرون گین اینگونه به بهترین شکل بیان می‌کند: «هک رشد بیشتر یک قالب فکری و نگرش است تا یک جعبه ابزار.»

خبر خوب این است که: هک رشد به سادگیِ تغییر قالب فکری و نگرش‌تان است، هک رشد یک توالی 1-2-3 نیست، بلکه یک فرآیند سیال است. هک رشد در اصل یعنی کنار گذاشتن این تصور که بازاریابی یک عمل مستقل است که در انتهای چرخه‌ی توسعه یک محصول یا یک شرکت وارد عمل می‌شود. در عوض، هک رشد، نحوه‌ی تفکر و نحوه‌ی نگریستن به کسب‌وکارتان است.

رایان هالیدی (Ryan Holiday)، نویسنده برخی از پروفروش‌ترین کتاب‌های حوزه مدیریت، مدیر بازاریابی اَمریکن اَپَرل و مشاور بازاریابی چندین فرد و شرکت معروف، قوانین جدید بازاریابی را توضیح می‌دهد و مثال‌ها و مطالعه‌های موردی ارزشمند و الهام‌بخشی از هکرهای رشد ارائه می‌کند.

در بخشی از کتاب بازاریابی هکر رشد می‌خوانید:

اگر صنعتی قدیمی مانند انتشارات، توسط رویکرد هکر رشد می‌تواند جان تازه‌ای بگیرد، چه چیزی نمی‌تواند؟ اگر می‌توان با کتاب همانند یک استارتاپ رفتار کرد، پس برای هر چیز دیگری هم امکان‌پذیر است.

برای هر چیزی که بازاریابی می‌کنیم، یک ماشین یا فیلم یا یک رستوران کوچک، می‌توان از این تاکتیک استفاده کرد. ما دیگر متکی به بازی حدس و گمان نیستیم. نباید به یک غریبه پولی پرداخت کنیم تا محصول ما را معرفی کند، نباید به خاطر ارتباط آن‌ها با رسانه هزینه‌ای بپردازیم.

در عوض، می‌توانیم کسب‌وکارمان را با تکرار، با دنباله‌ روی از مسیر موفقیت و با انجام دادن هر کاری برای جذب افراد، رشد و رونق دهیم. و سپس می‌فهمیم که وظیفه ماست تا محصول را پیرامون مشتریان و نیازهایشان بهینه‌سازی کنیم. ما می‌توانیم در اعلامیه‌ها تغییراتی ایجاد کنیم. می‌توانیم بودجه بیشتری را صرف بهبود و توسعه محصول به جای تبلیغات اضافی کنیم.

همان‌ طوری که من فهمیدم شما نیز خواهید فهمید که تعریف بازاریابی نیاز شدیدی به بسط و گسترش دارد. در حقیقت، هر چیز و همه چیز تا وقتی که باعث رشد کسب‌وکار شود می‌تواند بازاریابی تلقی شود.

دیوید اوگیلوی قبل از اینکه باهوش‌ترین و مشهورترین مرد در زمینه‌ی کسب‌وکار تبلیغات شود، فروشنده اجاق گاز به صورت خانه به خانه بود. به همین خاطر هرگز فراموش نکرد که تبلیغات و فروش خانه به خانه هر دو شکلی از ایجاد تقاضا هستند که تبلیغات اندکی قابل ارتقاءتر است.

 ۱۲۰ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8738-17-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ای بر هک رشد
هک رشد چیست؟
روش جدید
ظهور هکر رشد
قالب فکری و نگرش جدید
گام اول: کار با محصولی آغاز می‌شود که متناسبِ بازار باشد
پذیرای بازخوردها بودن
گام دوم: پیدا کردن هک رشد مناسب
نه تمام افراد - بلکه افراد مناسب
بگذارید تخصصی‌تر شویم
گام سوم: یک را به دو و دو را به چهار تبدیل کنید - انتشار ویروسی
تبلیغات و جلب توجهات
هک رشدِ قابلیت ویروسی شدن
گام چهارم: بستن حلقه: حفظ، نگهداری و بهینه‌سازی
همیشه درحال تغییر و اصلاح باشید
حفظ، نگهداری و بهینه‌سازی
تبدیل علم به عمل
محصول متناسب بازار
رشد و جلب توجه
انتشار ویروسی
بهینه‌سازی و حفظ و نگهداری
آینده بازاریابی
سخن پایانی
گام اول
گام دوم
گام سوم
گام چهارم
نتیجه
واژه‌نامه
سوالات رایج

راهنمای دانلود کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات

برای دانلود کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات

نظرات کتاب بازاریابی هکر رشد: آینده روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات

Reza Motiei
۱۳۹۹/۹/۲
من این کتاب و کتاب هک رشد از شان آلیس رو خوندم. هیچکدام راهی برای رشد بیزینس‌های کوچک ندادند. تنها برای بیزینس‌های بزرگ و با سرمایه بالا توصیه‌هایی در قالب کیس استادی‌های شرکتهای بزرگ ارائه دادند. فقط هم در زمینه کارهایی که در زمینه فناوری و تکنولوژی هستن حرف زده‌اند. خیلی از اساتید مارکتینگ این رو نظر دارن که اصلا چیزی به اسم هک رشد وجود ندارد. هک رشد تنها یک نام زیبا برای فروش دوره‌های آموزشی و کتابهایی است که به این نام خوانده میشوند.
مهدی صالحی
۱۳۹۸/۱/۳
کتاب خوبیه، هنوز کامل مطالعش نکردم اما این رو بگم که پر از ایده هاییه که قبلا تونستند برای کسب وکار‌های مختلف انقلاب به پا کنند!
ایده‌های خلاقانه بازاریابی که باعث شدند مخاطبین کسب وکارها نجومی رشد کنند
یاسین تقی زاده
۱۳۹۹/۱/۲۸
مثال زیاد داره داخلش. شاید باید نمونه‌های ایرانی رو هم بررسی کنید. و بعد این کتاب رو مجدد مطالعه کنید. اما دید خوبی بهتون میده. و ذهنتون رو باز تر میکنه.
مشاهد همه نظرات (۶)