دانلود کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان

کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان نوشتۀ دبورا. ام پلامر، یکی از بهترین نمونه‌ها در زمینه‌ی پرورش و ایجاد عزت نفس در کودکان با استفاده از بازی‌ها است.

نویسنده اثر، یکی از افراد زبده در زمینه عزت نفس کودکان است که تجریه چندین سال کار عملی و علمی خود را در قالب کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان (self esteem games for children) عرضه کرده است.

هدف دبورا. ام پلامر (Deborah Plummer) از نوشتن کتاب حاضر ایجاد یک رویکرد عاقلانه برای انجام بازی‌های عزت نفس از طریق در کنار هم قرار دادن مفاهیم نظری عزت نفس و بازی، و ترکیب این موارد با رهنمودهایی برای انجام مجموعه‌ای از بازی‌های غیر رقابتی می‌باشد. هدف از این موارد تکمیل سایر استراتژی‌هایی است که تسهل‌گران در حال حاضر به منظور استفاده از یک رویکرد یکپارچه در کمک به کودکان پنج تا یازده ساله برای ایجاد، حفظ و تقویت عزت نفس سالم به کار می‌برند.

عزت نفس اصطلاحی در روان‌شناسی است که بازتابی از برآورد یا ارزیابی یک فرد از ارزش‌های خود است. به عبارت دیگر، عزت نفس، باور یک فرد از ارزش و اهمیت خود می‌باشد. این باور، همزمان با شناخت هویت خویشتن به وسیله‌ی کودک در وی ایجاد شده و کودک از اولین روزهایی که خویشتن را درمی‌یابد، مجموعه‌ای از ارزیابی‌ها از خود می‌کند. نتیجه این ارزیابی‌ها عزت نفس وی را شکل می‌دهند. چنین دیدگاهی به صورت همیشگی همراه وی بوده و حتی می‌تواند بر سرنوشت و آینده وی تاثیر بگذارد.

ایجاد و پرورش عزت نفس در کودکان راه‌های زیادی دارد ولی یکی از موثرترین و در عین حال هیجان‌انگیزترین روش‌های ایجاد عزت نفس در کودکان، استفاده از ابزار بازی‌ها است. در واقع، با استفاده صحیح از بازی‌های مناسب می‌توان دیدگاه و باور کودک نسبت به خود و ارزش خود در محیط را تغییر داده و به وی کمک کرد که درک بهتری از خود داشته و دید واقع‌بینانه عزت نفس را در خود پرورش دهد.

در باب اول کتاب حاضر، پیشینه نظری و عملی موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این باب، به این سوال اساسی پاسخ داده می‌شود که چرا باید از بازی‌ها برای حمایت از عزت نفس سالم در کودکان استفاده کرد. سپس در باب دوم، در 10 بخش مجزا، بازی‌های زیادی برای شناخت خود، ایجاد و حفظ عزت نفس در کودکان معرفی شده است. در این بازی‌ها سعی شده است که از بازی‌های رقابتی صرف نظر شود تا کودکان با آرامش بیشتری به مفاهیم توجه کنند.

لازم به ذکر است که این کتاب مکملی بر کتاب «کمک به کودکان در ساخت عزت نفس» از همین مولف است.

در بخشی از کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان می‌خوانیم:

وقتی که کودکان دارای تجربیات اولیه‌ای در زندگی خود هستند که موجب تقویت تصاویر منفی می‌شوند، تغییر داستان جاری ممکن است یک فرآیند کند و طولانی مدت باشد. همچنین ممکن است یک دوره‌ی کندی قبل از اینکه آن‌ها بتوانند با دیگران تعامل داشته و با این نسخه‌ی جدید از داستان قدیمی کنار بیایند وجود داشته باشد. در برخی نمونه‌ها برعکس این قضیه صادق است یعنی یک کودک ممکن است یاد بگیرد به روش‌هایی رفتار کند که حس واقعی‌اش از عزت نفس پایین را پوشش داده و این همان احساساتی است که با رفتارش همراه می‌شود. این بدان معنی است که همیشه نمی‌توانیم بر مشاهده رفتار به تنهایی به عنوان شاخصی از عزت نفس تکیه کنیم. همچنین این مسئله به این حقیقت اشاره می‌کند که بزرگسالان باید از نقش حیاتی خود در کمک به کودکان، نه تنها به منظور توسعه عزت نفس بلکه برای حفظ عزت نفس سالم در کشاکش چالش‌ها و ناسازگاری‌های زندگی آگاه باشند. عزت نفس چیزی نیست که ما با آن متولد شویم بلکه به مرور زمان به وجود آمده و بزرگسالان می‌توانند نقش زیادی در تقویت و گسترش این رشد داشته باشند. همچنین آن‌ها می‌توانند نقش مهمی در کمک به کودکان به منظور بازسازی عزت نفس تخریب شده ایفا کنند.

کوپر اسمیت پاسخی به این سوال ارائه کرده است که «چه شرایطی منجر به این می‌شود که یک فرد برای خود ارزش قائل شده و خود را یک شیء ارزشمند بداند؟» او پاسخ به این سوال را در قالب «عطوفت والدین»، «محدودیت‌های تعریف شده به صورت دقیق» و «رفتار احترام‌آمیز» تعریف کرده است و همچنین افزوده است که این مفاهیم بیش از آنچه تصور می‌شود پیچیده و مبهم هستند.

 ۲۲۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8423-39-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مترجمان
باب اول: پیشینه‌ی نظری و عملی
فصل اول: ضرورت ترکیب مفاهیم نظری و عملی
فصل دوم: درک عزت نفس
فصل سوم: دلیل استفاده از بازی‌ها برای حمایت از عزت نفس سالم
فصل چهارم: کار با گروه‌ها
باب دوم: بازی‌هایی برای عزت نفس
فصل ششم: دست‌گرمی‌ها و یخ‌شکن‌ها
فصل هفتم: من چه کسی هستم؟
فصل هشتم: دوستان و احساسات
فصل نهم:داشتن احساس خوب در مورد من بودن
فصل دهم: مراقبت از خودم
فصل یازدهم: چیزی بیشتر از فقط سخن گفتن
فصل دوازدهم: حل مسائل
فصل سیزدهم: تمام احساسات من
فصل چهاردهم: اختتامیه وجشن‌ها
پیوست

راهنمای دانلود کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان

برای دانلود کتاب بازی‌های عزت نفس برای کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازی‌های عزت نفس برای کودکان
الهه علی نیا
۱۳۹۸/۱۰/۴
عالی به نظر میاد
الهام علپ
۱۳۹۸/۴/۲۷
خیلی به درد‌م میخوره ممنون
Fateme Khodabande
۱۳۹۸/۴/۲۵
کتابی بسیار مفید و کاربردی برای والدین و درمانگران
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)