دانلود کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

  • از: سایمون سینک، نوید حسنی
  • ناشر: انتشارات ذهن آویز
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند، پرفروش‌ترین اثر انگیزه‌بخش و تغییر سبک زندگی نوشتۀ سایمون سینک است. این کتاب نشان می‌دهد رهبرانی که بیشترین تأثیر در جهان را داشته‌اند، به شیوۀ دیگری فکر و عمل می‌کنند و این برعکس کارهایی است که همۀ مردم عادی انجام می‌دهند.

در دنیاى امروز افرادى هستند که دیگران را رهبرى مى‌کنند. رهبران از جایگاه قدرت یا تأثیر برخوردارند. کسانى که رهبرى مى‌کنند، الهام‌بخش ما نیز هستند. همۀ ما، چه به شکل افراد و چه به گونۀ سازمان، دنباله‌روی کسانى هستیم که به خواست خود رهبرى نمى‌کنند، بلکه ما خواستار پیروى از آن‌ها هستیم. پیروى ما از این افراد، نه به خاطر آن‌ها، بلکه به خاطر خودمان است. کتاب با یک چرا آغاز کنید (Start with Why) براى همۀ کسانی است که مى‌خواهند الهام‌بخش دیگران باشند و همچنین کسانى که مى‌خواهند فردى را بیابند که الهام‌بخش آن‌ها باشد.

این کتاب دربارۀ الگویى است که به شکل طبیعى رخ داده و طرز فکر، نحوه عمل و ارتباطى است که برخى رهبران را توانا مى‌کند تا الهام‌بخش اطرافیان خود باشند. اگرچه احتمال دارد این رهبران از استعداد ذاتى برخوردار باشند، اما این توانایى منحصراً به آن‌ها تعلق ندارد. همه ما مى‌توانیم این الگو را فرا بگیریم. با کمى نظم، هر رهبر یا سازمانى مى‌تواند چه در داخل و چه خارج از سازمان، الهام‌بخش دیگران باشد تا به آن‌ها در پیش‌برد ایده‌ها و دیدگاه‌هایشان کمک کند. همه ما مى‌توانیم رهبرى کردن را بیاموزیم.

هدف کتاب "با یک چرا آغاز کنید" فقط تصحیح ایرادها نیست؛ بلکه منظور سایمون سینک (Simon Sinek) از تألیف آن، راهنمایى در جهت بزرگ‌نمایى و تمرکز بر مواردى است که در واقع هیچ ایرادى ندارند. هدف او تغییر راه‌حل‌هاى پیشنهادى دیگران نیست. بسیارى از جواب‌هایى که مى‌گیریم، اگر براساس شواهد منطقى باشند، کاملاً معتبر هستند. با این وجود، اگر با سؤالات اشتباه کار خود را آغاز کنیم، اگر علت را به خوبى درک نکنیم، بهترین جواب‌ها نیز در نهایت ما را گمراه مى‌کنند. در نهایت شاهد آشکار شدن حقیقت خواهیم بود. سایمون در این اثر نظریه دایره‌های طلایی را مطرح می‌کند و می‌آموزد که چگونه شرکت‌هایی مثل اپل و برادران رایت توانسته‌اند به موفقیت زیادی دست پیدا کنند.

کتاب حاضر به شما یاری می‌کند تا بتوانید به چرایی خود پاسخ دهید، همچنین چگونه با اعتماد به نفس بیشتری با مشتریان خود به بحث و گفتگو بپردازید؛ برای اینکه که اگر با چرا آغاز کنید وفاداری مشتریان زیاد شده و اعتماد در جامعه رواج پیدا می‌کند.

در بخشی از کتاب با یک چرا آغاز کنید می‌خوانیم:

به ندرت مى‌توان کالایى را در بازار یافت که مشترى نتواند آن را با قیمت، کیفیت، سطح خدمات و ویژگى‌هاى یکسان از فروشنده دیگرى تهیه نماید. اگر از مزایاى اولین تولید کننده پیشگام برخوردار باشید، احتمال دارد این مزیت در مدت چند ماه از دست برود. اگر محصولى واقعا جدید ارائه دهید، شخص دیگرى با محصولى مشابه و حتى بهتر از محصول شما وجود خواهد داشت.

اگر از اکثر سازمان‌ها علت وفادارى مشتریانشان را جویا شوید، بسیارى درباره کیفیت، ویژگى‌ها، قیمت یا خدمات برتر پاسخ مى‌دهند. به عبارت دیگر، بسیارى از علت وفادارى مشتریان اطلاعى ندارند. جالب است که اگر شرکت‌ها علت وفادارى مشتریان را نمى‌دانند، پس احتمالاً نمى‌دانند چرا کارمندان آن‌ها در این شرکت‌ها کار مى‌کنند.

اگر اکثر شرکت‌ها واقعا علت وفادارى مشتریان خود یا کارمندان خود را درک نکنند، چطور مى‌توانند از شیوه‌هاى جذب کارمندان آگاه شده و وفادارى آن‌ها را تشویق کرده و افزایش دهند؟ واقعیت این است که بسیارى از شرکت‌هاى امروزى، براساس مجموعه‌اى ناقص یا اشتباه، متشکل از فرضیه‌هاى ناکامل از محرک‌هاى کارى خود تصمیم‌گیرى مى‌کنند.

تنها دو روش براى تحت‌تأثیر قرار دادن رفتار انسانى وجود دارد: روش اول اینکه مى‌توانید از فریب استفاده کرده و یا انگیزش ایجاد کنید. فریب در واقع فریبکارى نیست؛ بلکه بسیار رایج بوده و تاکتیک نسبتا مناسبى است. درحقیقت، بسیارى از ما از دوران جوانى خود در حال انجام این کار هستیم. جمله «من بهترین دوست تو خواهم بود» تاکتیک مذاکره‌اى بسیار مؤثر است که توسط نسل‌هاى مختلف کودکان براى رسیدن به چیزى که از دوست خود انتظار دارند، مورد استفاده قرار مى‌گیرد و تمام کودکانى که آب نبات چوبى خود را در ازاى یافتن بهترین دوست جدید معاوضه کرده‌اند تأثیر این جمله را تأیید مى‌کنند.

در زمینه سیاست، فریب در تمامى اشکال فروش و بازاریابى رواج دارد. فریب معمول عبارت است از: کاهش قیمت، هدیه تبلیغاتى، استفاده از ترس، فشار همتا یا پیغام‌هاى الهام‌بخش؛ و خلاقیتى که رفتار را تحت‌تأثیر قرار دهد مانند یک خرید، رأى یا حمایت. هنگامى که شرکت‌ها یا سازمان‌ها درک واضحى از دلیل وفادارى مشتریان نداشته باشند، به میزان نادرستى از فریب متکى مى‌شوند؛ به همین دلیل، فریب جوابگو خواهد بود.

 ۳۶۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-269-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

با یک چرا آغاز کنید
پیش‌گفتار
قدرت چرایى
مقدمه
چرا با چرایى آغاز کنیم؟
بخش اول: دنیایى که با چرایى آغاز نمى‌شود
فصل 1: فرض کنید که مى‌دانید
فصل 2: هویج‌ها و چوب‌ها
بخش دوم: دیدگاه جایگزین
فصل 3: حلقه طلایى
فصل 4: این‌ها، نظر نیستند؛ بلکه زیست‌شناسى هستند
فصل 5: شفافیت، نظم و ثبات
بخش سوم: رهبران به پیروان نیاز دارند
فصل 6: پدیدار شدن اعتماد
فصل 7: چگونه نقطه اوج، بالاتر مى‌رود
بخش چهارم: چگونه افرادى را که باور دارند، گردهم جمع کنیم
فصل 8: با چرایى آغاز کنید، اما از چگونگى باخبر باشید
فصل 9: بدانید چرا، بدانید چگونه، پس از آن چه چیزى؟
فصل 10: ارتباطات به معنى حرف زدن نیست؛ بلکه گوش کردن است
بخش پنجم: بزرگ‌ترین چالش در موفقیت
فصل 11: وقتى چرایى مبهم مى‌شود
فصل 12: شکاف پیش مى‌آید
بخش ششم: چرایى را کشف کن
فصل 13: منشأ چرایى
فصل 14: رقابت جدید
در نهایت، بخشى از این جنبش باشید و دیدگاه خود را با دنیا به اشتراک بگذارید
تشکر و قدردانى

راهنمای دانلود کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

برای دانلود کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
مصطفی افشار
۱۳۹۸/۸/۱۷
در مورد این کتاب خیلی شنیدم به شما هم توصیه میکنم
Sd Fg
۱۳۹۹/۹/۷
ترجمه داغونه انگار گوگل ترنسلیت ترجمه کرده مثلا سود جانبی یا حاشیه‌ای را به سود کناری ترجمه کرده است. مفهوم نویسنده را نرسانده اشتباه کردم به این ترجمه پول دادم
M AB
۱۳۹۹/۸/۸
ترجمش واقعا افتضاحه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)