معرفی و دانلود کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

عکس جلد کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند
قیمت:
۲۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند، پرفروش‌ترین اثر انگیزه‌بخش و تغییر سبک زندگی نوشتۀ سایمون سینک است. این کتاب نشان می‌دهد رهبرانی که بیشترین تأثیر در جهان را داشته‌اند، به شیوۀ دیگری فکر و عمل می‌کنند و این برعکس کارهایی است که همۀ مردم عادی انجام می‌دهند.

در دنیاى امروز افرادى هستند که دیگران را رهبرى مى‌کنند. رهبران از جایگاه قدرت یا تأثیر برخوردارند. کسانى که رهبرى مى‌کنند، الهام‌بخش ما نیز هستند. همۀ ما، چه به شکل افراد و چه به گونۀ سازمان، دنباله‌روی کسانى هستیم که به خواست خود رهبرى نمى‌کنند، بلکه ما خواستار پیروى از آن‌ها هستیم. پیروى ما از این افراد، نه به خاطر آن‌ها، بلکه به خاطر خودمان است. کتاب با یک چرا آغاز کنید (Start with Why) براى همۀ کسانی است که مى‌خواهند الهام‌بخش دیگران باشند و همچنین کسانى که مى‌خواهند فردى را بیابند که الهام‌بخش آن‌ها باشد.

این کتاب دربارۀ الگویى است که به شکل طبیعى رخ داده و طرز فکر، نحوه عمل و ارتباطى است که برخى رهبران را توانا مى‌کند تا الهام‌بخش اطرافیان خود باشند. اگرچه احتمال دارد این رهبران از استعداد ذاتى برخوردار باشند، اما این توانایى منحصراً به آن‌ها تعلق ندارد. همه ما مى‌توانیم این الگو را فرا بگیریم. با کمى نظم، هر رهبر یا سازمانى مى‌تواند چه در داخل و چه خارج از سازمان، الهام‌بخش دیگران باشد تا به آن‌ها در پیش‌برد ایده‌ها و دیدگاه‌هایشان کمک کند. همه ما مى‌توانیم رهبرى کردن را بیاموزیم.

هدف کتاب "با یک چرا آغاز کنید" فقط تصحیح ایرادها نیست؛ بلکه منظور سایمون سینک (Simon Sinek) از تألیف آن، راهنمایى در جهت بزرگ‌نمایى و تمرکز بر مواردى است که در واقع هیچ ایرادى ندارند. هدف او تغییر راه‌حل‌هاى پیشنهادى دیگران نیست. بسیارى از جواب‌هایى که مى‌گیریم، اگر براساس شواهد منطقى باشند، کاملاً معتبر هستند. با این وجود، اگر با سؤالات اشتباه کار خود را آغاز کنیم، اگر علت را به خوبى درک نکنیم، بهترین جواب‌ها نیز در نهایت ما را گمراه مى‌کنند. در نهایت شاهد آشکار شدن حقیقت خواهیم بود. سایمون در این اثر نظریه دایره‌های طلایی را مطرح می‌کند و می‌آموزد که چگونه شرکت‌هایی مثل اپل و برادران رایت توانسته‌اند به موفقیت زیادی دست پیدا کنند.

کتاب حاضر به شما یاری می‌کند تا بتوانید به چرایی خود پاسخ دهید، همچنین چگونه با اعتماد به نفس بیشتری با مشتریان خود به بحث و گفتگو بپردازید؛ برای اینکه که اگر با چرا آغاز کنید وفاداری مشتریان زیاد شده و اعتماد در جامعه رواج پیدا می‌کند.

در بخشی از کتاب با یک چرا آغاز کنید می‌خوانیم:

به ندرت مى‌توان کالایى را در بازار یافت که مشترى نتواند آن را با قیمت، کیفیت، سطح خدمات و ویژگى‌هاى یکسان از فروشنده دیگرى تهیه نماید. اگر از مزایاى اولین تولید کننده پیشگام برخوردار باشید، احتمال دارد این مزیت در مدت چند ماه از دست برود. اگر محصولى واقعا جدید ارائه دهید، شخص دیگرى با محصولى مشابه و حتى بهتر از محصول شما وجود خواهد داشت.

اگر از اکثر سازمان‌ها علت وفادارى مشتریانشان را جویا شوید، بسیارى درباره کیفیت، ویژگى‌ها، قیمت یا خدمات برتر پاسخ مى‌دهند. به عبارت دیگر، بسیارى از علت وفادارى مشتریان اطلاعى ندارند. جالب است که اگر شرکت‌ها علت وفادارى مشتریان را نمى‌دانند، پس احتمالاً نمى‌دانند چرا کارمندان آن‌ها در این شرکت‌ها کار مى‌کنند.

اگر اکثر شرکت‌ها واقعا علت وفادارى مشتریان خود یا کارمندان خود را درک نکنند، چطور مى‌توانند از شیوه‌هاى جذب کارمندان آگاه شده و وفادارى آن‌ها را تشویق کرده و افزایش دهند؟ واقعیت این است که بسیارى از شرکت‌هاى امروزى، براساس مجموعه‌اى ناقص یا اشتباه، متشکل از فرضیه‌هاى ناکامل از محرک‌هاى کارى خود تصمیم‌گیرى مى‌کنند.

تنها دو روش براى تحت‌تأثیر قرار دادن رفتار انسانى وجود دارد: روش اول اینکه مى‌توانید از فریب استفاده کرده و یا انگیزش ایجاد کنید. فریب در واقع فریبکارى نیست؛ بلکه بسیار رایج بوده و تاکتیک نسبتا مناسبى است. درحقیقت، بسیارى از ما از دوران جوانى خود در حال انجام این کار هستیم. جمله «من بهترین دوست تو خواهم بود» تاکتیک مذاکره‌اى بسیار مؤثر است که توسط نسل‌هاى مختلف کودکان براى رسیدن به چیزى که از دوست خود انتظار دارند، مورد استفاده قرار مى‌گیرد و تمام کودکانى که آب نبات چوبى خود را در ازاى یافتن بهترین دوست جدید معاوضه کرده‌اند تأثیر این جمله را تأیید مى‌کنند.

در زمینه سیاست، فریب در تمامى اشکال فروش و بازاریابى رواج دارد. فریب معمول عبارت است از: کاهش قیمت، هدیه تبلیغاتى، استفاده از ترس، فشار همتا یا پیغام‌هاى الهام‌بخش؛ و خلاقیتى که رفتار را تحت‌تأثیر قرار دهد مانند یک خرید، رأى یا حمایت. هنگامى که شرکت‌ها یا سازمان‌ها درک واضحى از دلیل وفادارى مشتریان نداشته باشند، به میزان نادرستى از فریب متکى مى‌شوند؛ به همین دلیل، فریب جوابگو خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

با یک چرا آغاز کنید
پیش‌گفتار
قدرت چرایى
مقدمه
چرا با چرایى آغاز کنیم؟
بخش اول: دنیایى که با چرایى آغاز نمى‌شود
فصل 1: فرض کنید که مى‌دانید
فصل 2: هویج‌ها و چوب‌ها
بخش دوم: دیدگاه جایگزین
فصل 3: حلقه طلایى
فصل 4: این‌ها، نظر نیستند؛ بلکه زیست‌شناسى هستند
فصل 5: شفافیت، نظم و ثبات
بخش سوم: رهبران به پیروان نیاز دارند
فصل 6: پدیدار شدن اعتماد
فصل 7: چگونه نقطه اوج، بالاتر مى‌رود
بخش چهارم: چگونه افرادى را که باور دارند، گردهم جمع کنیم
فصل 8: با چرایى آغاز کنید، اما از چگونگى باخبر باشید
فصل 9: بدانید چرا، بدانید چگونه، پس از آن چه چیزى؟
فصل 10: ارتباطات به معنى حرف زدن نیست؛ بلکه گوش کردن است
بخش پنجم: بزرگ‌ترین چالش در موفقیت
فصل 11: وقتى چرایى مبهم مى‌شود
فصل 12: شکاف پیش مى‌آید
بخش ششم: چرایى را کشف کن
فصل 13: منشأ چرایى
فصل 14: رقابت جدید
در نهایت، بخشى از این جنبش باشید و دیدگاه خود را با دنیا به اشتراک بگذارید
تشکر و قدردانى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند
نویسنده
مترجمنوید حسنی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات360
زبانفارسی
شابک978-600-118-269-3
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

Sd Fg
۱۳۹۹/۹/۷
ترجمه داغونه انگار گوگل ترنسلیت ترجمه کرده مثلا سود جانبی یا حاشیه‌ای را به سود کناری ترجمه کرده است. مفهوم نویسنده را نرسانده اشتباه کردم به این ترجمه پول دادم
مریم بیت سیاح
۱۴۰۲/۲/۲۶
این کتاب، یک کتاب فوق العاده است اصلا مهم نیست مدیر هستی یا کارآفرین یا یک خانم خانه دار سعی کن بجای چگونگی، روی چرایی‌ها فوکوس کنید، وقتی چرایی‌ها را بدانید چگونگی را پیدا میکنید
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
سلام
در این کتاب زیبا اشاره به این می‌شود که باید در انجام یک کار با اینکه چرا آن کار باید انجام شود شروع کرد و با دانستن چرایی، کار با کیفیت بالا و با عشق انجام خواهد شد.
دنیا سعادتی
۱۴۰۲/۸/۴
دانستن چرایی برای من به شخصه وقتی کاربرد داشته یه مدت طولانی تلاش کردم ولی نتیجه ندیدم این چرایی باعث شده ادامه بدم
غزل میرزایی
۱۴۰۰/۲/۷
کتاب متنش عالی و فوق العادس اما ترجمه اش خیلییی بده
گیج میکنه ادمو
یکمم سرفصلا نسبت ب متن کتاب بی ربطِه
مهراد میزانی
۱۴۰۰/۱/۱
این کتاب راهنمای جاده موفقیت هستش ریز نکاتی رو ارایه کرده که جالبه کلا سلیمون سینک آدم خارق العاده‌ای هستش
مصطفی افشار
۱۳۹۸/۸/۱۷
در مورد این کتاب خیلی شنیدم به شما هم توصیه میکنم
Zahra Hamidi
۱۴۰۱/۵/۲۲
عالی. مثل دیگر کتاب‌های سایمون سینک. آموختن نگرش رهبری برای هر آدمی، از نظر من، ضروری است.
Amirmansour Saadat
۱۴۰۰/۲/۱۱
کتابی بسیار مفید و خواندنی برای آنهایی که می‌خواهند الهام بخش و تاثیر گذار باشند.
سعید یگانه
۱۳۹۹/۱۲/۱
خیلی خوبه و میتونه تغییرات زندگی تو زندگی افراد ایجاد کنه
پوریا اکبری
۱۴۰۱/۸/۱۵
کتاب خوبی و به نظر میاد نیاز امروز جامعه ما باشه
علیرضا بانشی
۱۴۰۰/۴/۱
کتاب خوبی هست که الهام خوبی برای شروع کار هست
M AB
۱۳۹۹/۸/۸
ترجمش واقعا افتضاحه
اسیه صالحیان
۱۴۰۱/۳/۶
بسیار بسیار عالی بود 👏👏👏👌👌
مهسا عسگری
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
این کتاب عالیه👌👌
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند

برای دریافت کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.