دانلود کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی

  • از: وحید خضاب
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی

کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی نوشته وحید خضاب جلد هشتم از مجموعه «آنچه گذشت»، به بررسی موضوع انتقادات آیت الله مصباح به دکتر شریعتی و مواضع ایشان پرداخته است.

مجموعه‌ی هشت جلدی آنچه گذشت تلاش کرده با شیوه‌ای جدید ابعاد پیچیده‌ی رفتار علیه حاکمیت توحیدی، از درون حاکمیت و تابعین آن در ساحت‌های گوناگون را مورد کنکاش قرار داده و موضوعات را از موضع گوناگون و به شکل مجموعه مقالات کوتاه مورد بررسی قرار داده است، که حاصل مجموع این مطالب معطوف به توصیف و توضیح دشمن درونی بوده و در ساحت‌های گوناگون این دشمنی را مورد بررسی قرار داده است.

مبحث انتقاد‌های آیت الله مصباح به دکتر شریعتی، در چندین سال اخیر آن‌چنان مورد تحریف واقع شده که حتی بعضی با بی‌رحمی تمام بر آن شدند که مظلومیتی تازه بر مظلومیت‌های شهید بهشتی بیفزایند و چنان نمایش دهند که بین ایشان و حضرت علامه در خصوص مرحوم شریعتی اختلافاتی شدید بوده است.

چندی پیش یک سایت طرفدار جریان انحرافی، در مطلبی سراسر توهین راجع به حضرت علامه مصباح یزدی فحاشی‌های عجیب و دور از ذهنی کرده و بعد از شروع موج محکومیت‌ها از طرف دوستداران اسلام و انقلاب، آقای دکتر عبدالرضا داوری در جایی بحثی کرده بود و به نوعی اصل ایراد به حضرت علامه را وارد دانسته و تنها به لحن آن فحش‌نامه ایراد گرفته بود.

چنین انتقاداتی به حضرت علامه مصباح کفر نیست. همچنین اگر به نظرات علمی یا روش‌های عملی ایشان هم نقدی باشد ایراد ندارد و اگر این انتقادات مطرح شود نه تنها بد نیست بلکه بیش از هر کس یقیناً از طرف خود ایشان با استقبال رو به رو خواهد شد. اما مشکل اینجاست که کسی بیاید و برای تبرئۀ یک جریان منحرف فکری، به جای پاسخ‌گویی به حرف‌های حضرت علامه بنا را بر کوبیدن ایشان بگذارد.

امید است خواندن این کتاب دیدی حقیقی به مخاطبان خود داده و مَطلعی بر تحقیقی جامع‌تر و انگیزه‌ای برای کنکاش حقیقت انقلاب اسلامی باشد.

در بخسی از کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی می‌خوانیم:

دکتر شریعتی کسی است که اگر فقط یک سخنرانی بی‌اغراق فقط یک سخنرانی او را گوش داده باشی نمی‌توانی انگشت عجب از این همه توانایی فوق نابغگی او در سخنوری به دندان حیرت نگیری. این خود به تنهایی کافی بود تا عده زیادی، اصلاً به عمق کلام آن مرحوم دقت کافی نکنند.

عده‌ای هم که دقت می‌کردند چند دسته می‌شدند: بعضی فقط ایرادهای جزئی را می‌دیدند، مثلاً ‌اینکه ایشان چرا ریشش را می‌تراشد یا اینکه چرا فلان مطلب را از فلان کتاب که مورد پذیرش ما نیست نقل می‌کند. عده‌ای دیگر ایرادهای بزرگ‌تری در او می‌دیدند ولی می‌گفتند «گر حکم شود که مست گیرند، در شهر هر آنکه هست گیرند؛ کیست که اشکال نداشته باشد؟ او در حال رشد است، به جای پرخاش، ایراداتش را تذکر دهید، خواهد پذیرفت». و دسته آخری هم بودند که بسیار، غریب بودند. غربتی باور نکردنی. این‌ها می‌گفتند «ایراد حرف‌های دکتر جزئی نیست. او یک مشی فکری تحویل خواننده و شنونده می‌دهد که آن مشی کلی رو به ضدیت با اسلام دارد ولو اینکه خودش از اسلام می‌گوید و به اسلام جداً معتقد است. می‌گفتند دکتر فاتحه تفقه در دین را در عمق نوشته‌هایش می‌خواند، تفسیر به رأی را با پوشش نوشته‌های شگفت‌انگیر ادبی می‌پوشاند و از این قبیل، بعضی حرف‌هایش انحرافی است و بعضی مقدمه انحراف.»

 ۹۰ صفحه، ۵۵۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0361-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ: گروه پژوهشی هنری حنیف
مقدمۀ مؤلف
اتهام جدید آیت‌الله مصباح چیست؟!
موضوع دکتر شریعتی اولویت دهم ما هم نیست
فضای ایران و جهان در آستانه مطرح شدن مرحوم دکتر شریعتی
کسانی که ایرادهای دکتر را می‌دیدند چند دسته بودند؟
نظر علامه طباطبایی راجع به دکتر شریعتی
نظر آیت‌الله شهید قاضی درباره دکتر شریعتی
نظرات شهید مطهری درباره دکتر شریعتی
نامه مفصل شهید مطهری به امام خمینی
اعلامیه علنی شهید مطهری در اوج انقلاب درباره دکتر شریعتی
نظر آیت‌الله مهدوی کنی درباره دکتر شریعتی
انتقادات شهید قدوسی (مدیر مدرسه حقانی) از دکتر شریعتی
آیا شهید بهشتی به شریعتی انتقادات اساسی نداشت؟
اختلاف نظر متفکران اسلامی درباره دکتر در عین توافق اصولی درباره او
برخی انحرافات اساسی آثار مرحوم دکتر شریعتی
دلیل این سنخ برخورد شهید بهشتی با موضوع دکتر
چرا حضرت علامه درباره مرحوم دکتر حساسیت بیشتری داشت؟
اولین حساسیت‌های علامه مصباح نسبت به آثار مرحوم دکتر شریعتی
روش ابتدایی علامه مصباح در برخورد با دکتر شریعتی: تقاضای گفت‌وگوی دوستانه و برادرانه
ضرورت حفظ وحدت و سختی کار علامه مصباح
نقد محدود و بدون اسم بردن: روش جمع بین مبارزه و حفظ وحدت
چرا در نظر علامه مصباح، اثرات منفی افکار دکتر بر اثرات مثبتش غلبه داشت؟
نمونه‌ای از کسانی که با افکار دکتر، از خط امام جدا شد
کُدهایی از امام که علامه را در تشخیصشان محکم‌تر می‌کرد
آیا علامه بر‌خلاف پیام امام به کارهای خود ادامه داد؟
خاطره‌ای که خلاصۀ همه جواب‌هاست!
چند نکته مهم
خاتمه بحث، بشارت برای آنانکه اشارت می‌فهمند

راهنمای دانلود کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی

برای دانلود کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی

نظرات کتاب بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی

فاطمه فتحی مقدم
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
با سلام و عرض خداقوت و تشکر ویژه بابت عرضه این کتاب. در حال مطالعه هستم و خدا رو شکر اطلاعات ارزنده‌ای دارد. سپاس از زحمات جناب آقای خضاب. ایکاش امکان ذخیره فایل کتاب در حافظه تلفن را هم داشت.
موفق و سربلند باشید.
مشاهد همه نظرات (۱)