معرفی و دانلود کتاب بعد از تاریکی

عکس جلد کتاب بعد از تاریکی
قیمت:
۱۱۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بعد از تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بعد از تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بعد از تاریکی

تنهایی آدم موضوعی محوری در آثار هاروکی موراکامی است و در کتاب بعد از تاریکی هم بار دیگر به این مفهوم می‌پردازد. موراکامی در این داستان مخاطب را به گردشی شبانه در شهر توکیو می‌برد و فضای سردی را روایت می‌کند که شخصیت اصلی آن دختری است که تمام زندگی‌اش را صرف درس خواندن کرده تا سایر ضعف‌هایش را بپوشاند.

بعد از تاریکی (After Dark) شاید جزء محدود آثار هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) است که با زبان روایی ساده و گیرا و واقع گرایانه مباحث روان‌شناسانه و جامعه‌شناسانه زندگی جوان‌های امروز ژاپن، به‌خصوص دخترها و زنان را بیان می‌کند.
ماری قهرمان اصلی داستان، دختری نوزده ساله است که برای رهایی از خانه و فرار از سایه خواهری که به خاطر زیبایی مورد توجه همه قرار دارد، شب‌ها به بهانه مطالعه به رستورانی پناه می‌برد. ماری، همیشه در مقایسه ظاهری خود با خواهرش، خودش را دختری معمولی و زشت می‌داند که ارزش مورد توجه بودن را ندارد. برای پر کردن این حس دوست‌داشتنی نبودن، ساعت‌ها و ساعت‌ها خودش را غرق در مطالعه درس‌های دانشگاه می‌کند!

بعد از تاریکی داستان یک شب ظاهرا معمولی اما بسیار مهم از زندگی ماری‌ست که از دقایقی قبل از نیمه‌شب شروع و تا دقایقی قبل از شروع روز و ورودش به روشنایی تمام و به پایان می‌رسد. شبی که ماری ناخواسته وارد ماجراهایی شده و با دوستان جدیدی آشنا می‌شود که این آشنایی و همراهی در طول داستان منجر به شناخت جدیدی از خودش می‌شود. حس ارزشمند و صاحب تفکر بودن به ماری شناختی ارزشی ورای زیبایی ظاهری به خودش می‌دهد. با پایان داستان این دختر با هویتی جدید از تاریکی به روشنایی حقیقی نسبت به زندگی خود قدم برداشته و روز جدید را با هویتی جدید آغاز می‌کند.

در بخشی از کتاب بعد از تاریکی می‌خوانیم:

اتاق تاریک است، اما چشم‌هایم به‌تدریج به تاریکی عادت می‌کند. زن جوان و زیبایی روی تخت‌خواب است. خواهر ماری، اِری. اِری آسای. بدون اینکه کسی به ما بگوید، می‌دانیم. موهای مشکی‌اش مانند سیل سیاه روی بالش پهن شده است.

اکنون می‌خواهیم در مورد او صحبت کنیم یا شاید باید بگوییم او را از دریچه‌ای ببینیم. نقطه دیدمان به صورت دوربین معلق در هوا است که می‌تواند به تمام جهات بچرخد. در حال حاضر دوربین ما درست بالای تخت اِری نصب شده و حالت خواب او را نشان می‌دهد. زاویه‌مان مانند پلک زدن در فواصل گوناگون تغییر می‌کند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بعد از تاریکی
نویسنده
مترجمعلی حاجی قاسم
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۸
زبانفارسی
شابک978-964-351-704-5
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب بعد از تاریکی

حسن جزینی
۱۳۹۶/۱۱/۲۱
هاروکی موراکامی در رمان بعد از تاریکی زبان روان تر و همه فهم تری را نسبت به رمان کافکا در کرانه انتخاب کرده است. اگر چه رمان کافکا در کرانه به مراتب قدرتمندتر و عمیق تر از بعد از تاریکی است اما این موضوع باعث کم ارزش بودن رمان بعد از تاریکی نمی‌شود و همچنان با داستانی روبرو هستیم که در کند و کاو در انسان معاصر سیطرهٔ جهان مدرن، از دردها، شکنجه‌ها و مسخ او توسط تبلیغات رسانه‌ای و فرهنگ برآمده از یک سیستم سرمایه داری صنعتی اما بی‌هویت صحبت می‌کند. جامعه در رمان بعد از تاریکی به هیولایی تشبیه میشود که هزاران اندام واره دارد و تنها نیت او تلاش برای بقا و زنده ماندن است. و انسان معاصر در قاب چنین نظریه ای، نه تنها ارزش ماهوی و فردی ندارد بلکه وظیفه‌اش قربانی کردن هویت و فردیت خود در پیشگاه چنین هیولایی است. ماری به عنوان نمایندهٔ انسانها و خصوصا زنانی که در این ورطهٔ هولناک گرفتار شده‌اند اما با آگاهی از این مسخ شدگی سعی در پیدا کردن راه برون رفتی از این مغاک هستند در رمان بعد از تاریکی ظاهر می‌شود. او در فاصلهٔ زمانی یک شب تا صبح (به نظر می‌آید که شب در این داستان نمادی از تفکر و اندیشه در وقت خواب بودن هیولا کناره گرفتن از جامعه به کمک قدرت موسیقی یا کلا هنر باشد)
Ashkan Asgari
۱۳۹۹/۷/۱۷
داستان جالبی بود، توی ترجمه و گاهاً تایپ یه مقدار ایراد داره ولی اگه به خودمون فشار بیاریم میتونین باهاش کنار بیایم و درستشو پیدا کنیم. مشخصا داستان داره در مورد تاریکی صحبت میکنه. فرقه بین کسی که با بودن توی تاریکی مشکلی نداره، با کسی که توی تاریکیه اما صورتش رو به نوره. بنظرم میگه انسانهایی که با تاریکی حال نمیکنن، یا ازش فرار میکنن برای بدست آوردن یکم آرامش یا باهاش مبارزه میکنن که ازش خلاص بشن. راه مبارزه رو در کنار هم بودن و پیدا کردن همدیگه توی تاریکی میدونه. میگه که خاطرات خوب ما با همدیگه زمانی که به هر دلیلی از هم دوریم، اگه اونارو به یاد بیاریم و بسوزونیم، دوباره به هم نزدیک میشیم.
حسن جزینی
۱۳۹۶/۱۱/۲۱
این موضوع با توجه به ارتباط تازهٔ عاشقانهٔ ماری با خواهرش در پایان داستان مشخص می‌شود. در رمان بعد از تاریکی با سه تیپ شخصیتی در مواجهه با هیولای سرمایه داری صنعتی روبرو هستیم. اول اری آسای خواهر ماری که برای فراموش کردن وحشت چنین هیولایی خوابیدن دائمی و منفعل بودن را ترجیح می‌دهد، دو تاکاهاشی که و علی رغم آگاهی از وضعیت موجود موسیقی را (به عنوان یک امتیاز) رها می‌کند تا برای راحتی تسکین درد با سیستم همراه شود و سوم ماری که آگاهی و اندیشه و راه مقابله با هیولا را بر می‌گزیند. به هر حال بعد از تاریکی از رمانهایی است که باید برای بار دوم آن را مطالع کرد چرا که حرفهایی برای گفتن دارد.
پریس ادیبی
۱۳۹۹/۹/۱۱
من اولین کتابی هست که از این نویسنده خوندم. ثبت وقایع با جزییات به نحوی که کاملا همه وقایع قابل لمس هست. و بررسی داستان زندگی هر فردی که به نحوی با هم ارتباط دارند جالب بود. هر چند فقط قسمت داستان اری آسای رو نفهمیدم ولی بقیه داستان‌ها تنهایی افراد رو نشون میده که با وجود تنهایی و سختی, ولی جوهره و کرامت وجود خودشون رو حفظ کردن و تونستن تو زندگی واقعی از تاریکی سربلند بیرون بیان..
کتاب خوان
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
به نظرم این سبک از کتاب‌ها خوانندگان خودشون رو دارند و مورد اقبال همه نیستند. از ابتدای کتاب نتونستم با متن و مفهوم داستان ارتباط بگیرم و تقریبا در وسط کار منصرف شدم و کتاب رو دیگه نخوندم.
احتمالا نسخه نمونه کمک زیادی در تصمیم گیری برای خرید میکند.
این کتاب رو رایگان دریافت کردم و ممنون هستم از کتابراه و تلاشی که برای ارتقا فرهنگ کتابخوانی میکند🙏
مشاهده همه نظرات ۵۳

راهنمای مطالعه کتاب بعد از تاریکی

برای دریافت کتاب بعد از تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.