دانلود کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم

  • از: حمیده سادات لطیفی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۲۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم

حمیده سادات لطیفی در کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم، به تشریح رفتارهایی پرداخته‌ که موجب محبوبیت افراد می‌شود و شما با جامۀ عمل پوشاندن به توصیه‌های این کتاب می‌توانید در جامعه برای خودتان سری بلند کنید.

این روزها می‌گویند هر چیزی غیرمستقیمش از مستقیمش بهتر است. برای مثال می‌گویند اگر می‌خواهید از کسی انتقاد کنید، انتقادتان را به شیوه غیرمستقیم عنوان کنید. حتی اگر می‌خواهید به کسی پیشنهاد بدهید نیز، پیشنهادتان را به طریق غیرمستقیم بیان کنید. این روزها یه چیز دیگر هم می‌گویند. می‌گویند حرف‌های شیرین و نمکین بیشتر از حرف‌های جدی تاثیر دارد. می‌گویند حتی اگر می‌خواهید یک حقیقت بغرنج فلسفی یا یک واقعیت پیچیده اجتماعی را مطرح کنید، آن را با شوخی و خنده توام کنید تا تاثیر بیشتر و بهتری روی مخاطب بگذارد.

اتفاقی که در این کتاب و دیگر کتاب‌های این مجموعه افتاده، این است که حمیده سادات لطیفی به چیزهایی که این روزها گفته می‌شود توجه کرده است. در نتیجه شما در کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است با چیزهایی مواجه می‌شوید که هم غیرمستقیم‌اند، هم شیرین و نمکین. و البته ما به شکلی جدی و مستقیم انتظار داریم شما پس از مطالعه این کتاب و کتاب‌های دیگر این مجموعه، به چیزهایی که تا امروز به آن توجه نداشتید یا کمتر توجه داشتید، بیشتر توجه داشته باشید.

میل به محبوبیت یکی از خواسته‌های ابتدایی و همچنین انتهایی آدمی است. تا این‌جا درست. اما مشکل این‌جاست که این میل فطری و غریزی به صورت خود به خودی ارضا نمی‌شود. در محبوب بودن، مقبول بودن، محبوب ماندن و مقبول ماندن عوامل و مؤلفه‌های بسیاری دخیل است که بخشی از آن به رفتارهای آدمی بر می‌گردد. انسان برای رسیدن به این مهم لازم است یک سری از رفتارها را از خود بروز بدهد و یک سری از رفتارها را تا جایی که می‌تواند از خود بروز ندهد یا لااقل کمتر بروز بدهد یا دست‌ کم یک‌ جوری بروز بدهد که کسی متوجه نشود.

از سوی دیگر میل به بی‌نظمی نیز خصوصیتی است که در انسان موج می‌زند. هر چند با کمال تأسف مشاهده می‌شود که جامعه با تمام قوا با این میل مبارزه و سعی می‌کند انسان را در یک چهارچوب‌های بیخودی‌ای محصور کند. به هر حال چون انسان مجبور است که در جامعه زندگی کند، مجبور است در آن چارچوب‌ها هم قرار بگیرد. وانگهی میل به بی‌نظمی برخلاف میل به محبوبیت، تنها برای خود انسان دلپذیر است و هر انسانی حتی اگر خودش نظم و ترتیبی در کارش نباشد، به طرزی خودخواهانه مایل است دیگران را منظم و مرتب ببیند.

در بخشی از کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است می‌خوانید:

لباس نامعقول نپوشید. لباس نامعقول به هر لباسی می‌گویند که از هر جهت به آن نگاه کنید معقولیت ندارد. یک کت براق که صد بلکه صد و پنجاه درصد نور دریافتی از محیط را انعکاس می‌دهد، ممکن است برای مربی خرس‌ها در سیرک بزرگ خلیل عقاب لباس معقولی باشد، اما برای من و شما معقول نیست.

کفش نوک‌ تیز که می‌تواند در هنگام دعوا به عنوان آلت قتاله مورد استفاده طرفین قرار گیرد ممکن است به لحاظ زیبایی‌ شناسانه شباهت‌هایی به موشک‌های بالستیک داشته باشد، اما برای پوشیدن شیء مناسبی تلقی نمی‌گردد.

همچنین است کفش میخ‌دار کوهنوردی، کفش‌هایی که با پوست مار هفت‌خط ساخته شده‌اند، ‌کفش‌های چرخدار که برای اسکیت‌ سواری به کار می‌رود، کفش‌هایی که دو تا تخته زیر آن نصب شده و به کفش اسکی مشهورند، کلاه کاسکت (به جز مواردی که قصد سوار شدن بر موتورسیکلت را دارید)، کلاه کماندویی (به جز مواردی که مشغول عملیات پارتیزانی هستید)، شلوارهایی که جا به جای‌شان پاره شده است (انگار مثلا پارگی هم کلاس دارد)، پیراهن‌هایی که به طرز بی‌رحمانه‌ای مورد سنگ‌ شور قرار گرفته‌اند، تی‌شرت‌هایی که با فونت درشت روی آن‌ها چیزهایی به زبان‌های نوشته شده است و... موارد مشابه و غیرمشابه دیگر.

 ۴۰ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0460-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آداب معاشرت در مهمانی‌ها
مرحله سلام کردن
مرحله دست دادن
مرحله دور هم نشستن
مرحله غذا خوردن
آداب معاشرت در رفتار با دوستان و سایر آشنایان
آداب معاشرت در اماکن عمومی
آداب معاشرت در لباس خریدن و پوشیدن
آداب معاشرت در حالت کلی
آخر ماجرا

راهنمای دانلود کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم

برای دانلود کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم

نظرات کتاب بفرمایید داخل، دم در بد است: چگونه آداب معاشرت خود را رعایت کنیم

Mi young Kim
۱۳۹۹/۳/۱۸
کتاب خوب و آموزنده ایه! و به خاطر نثر شوخ و طنزش، آدم رو به خودش جذب میکنه اما فقط‌ای کاش، مطالب بیشتری داشت و نویسنده مباحث رو بیشتر باز میکرد؛به هرحال ممنونم از نویسنده و کتابراه عزیز😊
علی مستانی
۱۳۹۸/۵/۲۶
سبک بیان مطالب جالب و گیراست
درصورت بیشتر بودن مطالب میتونه کتاب جامع تر و بهتری باشه
ahmad sheidaii
۱۳۹۹/۹/۲
خیلی جزیی وپیش پاافتاده بدردنونهالان میخورد
مشاهد همه نظرات (۱۲)