دانلود کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی

کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی نوشته‌ی حسن صراف جوشقانی، پریسا ابوالحسینی و حمیدرضا قربانزاده کریمی با هدف مشخص کردن ارزش و موقعیت نظام‌های پژوهشی به رشته‌ی تحریر درآمده است.

از گذشته تاکنون بشر پیوسته به دنبال پژوهش بوده؛ بنابراین دستاوردهای زندگی امروز او ماحصل این کنجکاوی‌ها و پژوهش‌ها است. در جهان امروزی عوامل موثر بر موفقیت و کامیابی افراد و ملت‌ها به سرعت تغییر می‌کند، زیرا دنیا وارد دوره‌ای از فرصت‌ها و چالش‌ها می‌شود.

در چنین زمانی موفقیت به برخورداری از تازه‌ترین اطلاعات و توانایی‌های تاثیرگذار بستگی دارد. این موضوع اکنون خود به مزیت‌های رقابتی مابین جوامع تبدیل شده است و لازمه آن تثبیت شدن فرهنگ و نظامی رشد یافته بر پایه پژوهش با ساختارهایی درست خواهد بود. در حال حاضر سازمان‌های پژوهشی در قالب پژوهشگاه، دانشگاه، دانشکده و ... در رشته‌ها و قسمت‌های گوناگون، سه وظیفه راهبردی را با تکیه بر رویکردهای مدیریت دانش بر عهده دارند:

- جمع آوری و نگهداری علم و دانش
- انتقال آن به نسل‌های بعدی
- افزایش و توسعه آن از طریق نوآوری، خلاقیت و اکتشاف

از این رو محققان، متخصصان و دانشجویان برای انجام این وظایف که ماحصل تحقیقات و پژوهش‌های مرتبط و تاثیرگذار است؛ ناگزیر به فراگیری دانش و مهارت‌های پژوهشی خواهند بود. بدین ترتیب به طور موثر و کارا، نیازها شناسایی و با انجام مطالعات و تحقیقات، خروجی مناسب تحویل بخش‌های متفاوت اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و ... کشور می‌شود.

در بخشی از کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی (Improvement & development of research organization) می‌خوانیم:

پژوهش در لغت به معنای رسیدگی، بررسی، بازجویی، وارسی واقعیت، راست و درست کردن و به حقیقت امری رسیدگی کردن می‌باشد. تعریف پژوهش از نظر روش‌شناسی امر مشکلی است و تعریف روشنی برای آن نمی‌توان ارائه کرد و بین صاحب نظران در این مورد اختلاف است. به طور کلی تحقیق با پژوهش عبارت است از فرایند جستجوی منظم برای مشخص کردن یک موقعیت نامعین می‌باشد و پژوهش علمی عبارت از بررسی منظم، کنترل شده، تجربی و انتقادی قضایای فرضی درباره روابط احتمالی بین پدیده‌های طبیعی است. در بیشتر مراجع، استفاده از واژه پژوهش به زمانی که واقعه‌ای به هر شکل اتفاق افتاده باشد و به دنبال آن انجام مطالعه و بررسی پیرامون مسئله و علت به وجود آمدن آن با ابزارهایی خاص نیاز باشد با عنوان و عملیات پژوهش یا تحقیق برخورد می‌کنیم.

 ۱۲۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-598-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات و مبانی نظری
فصل دوم: بهبود و بازمهندسی مدیریت پژوهشی
فصل سوم: بهبود و طراحی ساختارهای پژوهشی
فصل چهارم: بهبود فرآیندها در سازمان‌های پژوهشی
فصل پنجم: بهبود و طراحی سیستم‌های پرداخت در سازمان‌های پژوهشی
فصل ششم: بهبود ارزیابی و اثربخشی سازمان‌های پژوهشی

راهنمای دانلود کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی

برای دانلود کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی

نظرات کتاب بهبود و توسعه سازمان‌های پژوهشی

محمدحسن بنایی
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کتاب کامل نیست. صفحات زیادی جا افتاده
مشاهد همه نظرات (۱)